Kdo je to?
Kdo je to Potvora? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Potvora? Lidé, hanlivé

Potvora

Jaký je význam slova Potvora? Co to znamená?

Potvora je hanlivé označení pro ženu, která je vypočítavá, bez soucitu. Pokud se podíváme na vývoj slova, tak slovo potvora nebo také „ludra“ pochází z němčiny „das Luder“, což znamená mršina, zdechlina, neřád, hanebník, ničema, mrcha. Přejaté slovo se ujalo pro označení otravného hmyzu, něčeho dotěrného či nebezpečného, co nás otravuje a nedá pokoj. Synonyma pro zvíře potvora jsou netvor, nestvůra, monstrum, příšera, ohava, bestie, zrůda. Potvora jako nadávka pro ženy potvory vyjadřuje atraktivní, sebevědomé, hovorné, protřelé, oblečené podle posledních trendů, lačnící po bohatých mužích, zlatokopky, líné, nerady pracují, rády kazí vztahy druhým, nebojácné, hledí na svůj prospěch, záměrně kazí práci a úspěchy druhým.
Synonyma podobná pro slovo „potvora“ jsou ludra, mrcha, čůza, semetrika, bestie.


Kdo je to Potvora? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Potvora? Lidé, hanlivé

Zaujala vás definice pojmu Potvora? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Lobotomie? Rozumíte pojmu Puntíkovaný trikot? Pamatujete si definici pojmu Specifický symbol? Znáte pojem Manýrismus?

Klíčová slova: co znamená, wiki, Potvora, wikipedie, heslo, odborný výraz, informace, význam, původ slova, vysvětlení, přesný výraz, význam slova, význam pojmu, formulace, hanlivé, Potvora

Pojem Potvora je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Potvora

Vyhledat termín Potvora ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Potvora na Google.cz

Zkusit najít heslo Potvora na Google obrázcích

Hledat slovo Potvora ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Potvora v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Potvora například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Co znamená Potvora? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Potvora? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Potvora? Definice pojmu Potvora patří do sekce Hanlivé

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Vyzkoušejte nalézt informace výraz, text, termín, pojem třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Potvora hledat i v jiných kategoriích (než hanlivé).