Kdo je to?
Kdo je to Potvora? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Potvora? Lidé, hanlivé

Potvora

Co znamená a jaký je význam slova Potvora?

Potvora je hanlivé označení pro ženu, která je vypočítavá, bez soucitu. Pokud se podíváme na vývoj slova, tak slovo potvora nebo také „ludra“ pochází z němčiny „das Luder“, což znamená mršina, zdechlina, neřád, hanebník, ničema, mrcha. Přejaté slovo se ujalo pro označení otravného hmyzu, něčeho dotěrného či nebezpečného, co nás otravuje a nedá pokoj. Synonyma pro zvíře potvora jsou netvor, nestvůra, monstrum, příšera, ohava, bestie, zrůda. Potvora jako nadávka pro ženy potvory vyjadřuje atraktivní, sebevědomé, hovorné, protřelé, oblečené podle posledních trendů, lačnící po bohatých mužích, zlatokopky, líné, nerady pracují, rády kazí vztahy druhým, nebojácné, hledí na svůj prospěch, záměrně kazí práci a úspěchy druhým.
Synonyma podobná pro slovo „potvora“ jsou ludra, mrcha, čůza, semetrika, bestie.


Kdo je to Potvora? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Potvora? Lidé, hanlivé

Zaujala vás definice slova Potvora? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Andragogika? Vzpomněli byste si na význam slova Interakce? Pamatujete si definici pojmu Strukturovaný životopis? Znáte definici termínu Elektronický podpis?

Klíčová slova: lexikon, význam, synonymum, přesný výraz, původ slova, Potvora, heslo, význam pojmu, popis, přesný výraz, hanlivé, význam slova, přesný význam, slovo, hanlivé, wikipedie

Pojem Potvora je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Potvora

Vyhledat výraz Potvora ve Wikipedii

Najít heslo Potvora ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Potvora ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Potvora ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Potvora na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Potvora například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Potvora

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Potvora? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Potvora? Definice pojmu Potvora je v kategorii Hanlivé

Kategorie hanlivé, bláznivá rodina, potvora, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete se pokusit také najít informace výraz,heslo, text, pojem dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než hanlivé).