Kdo je to?
Kdo je Michal Sýkora? Životopis Michal Sýkora, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Michal Sýkora

Kdo je Michal Sýkora? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Michal Sýkora je český spisovatel, literární teoretik a učitel.
Michal se narodil 28. září 1971 v Olomouci. Zde vyrůstal v době normalizace a prožíval typické dětství tehdejší mládeže. Vystudoval gymnázium a poté pokračoval na Filozofické fakultě Univerzity Palackého, na Katedře divadelních, filmových a mediálních studií. Od roku 1998 zde také působí jako pedagog a asistent, má titul Mgr. a Ph.D. Mezi předměty, které vyučuje, patří například Komparatistika, Hermeneutika, Světová literatura konce 19. století aj. Neomezuje se však jen na české prostředí, již absolvoval čtyři studijní pobyty ve Velké Británii, konkrétně na univerzitách Oxford a Cambridge. Dále je členem projektu MŠMT Pluralita a demokracie, v rámci něhož se zkoumá například vliv globalismu nebo amerikanismu na české prostředí a českou literaturu.
Co se týče literatury, píše odborné publikace, populárně vědné práce, ale i beletrii, ve které se inspiruje detektivkami britského původu. Z odborných prací si zaslouží za zmínku práce o literatuře ruského spisovatele Nabokova, konkrétně od Mášenky k Daru a „Americká“ témata, dále pak o Dostojevském - Dostojevského buldok. O zvířatech a/v literatuře, nebo i Vize řádu a světa v moderní próze, Britské detektivky: od románu k televizní sérii, a konečně Philip Roth - život a dílo mistra moderní prózy. Detektivky inspirované britskými detektivkami a detektivy jsou pak Případ pro exorcistu, kde vystupují detektivové od Nejsvětější Trojice, vedení kriminalistkou Marií Výrovou (podle knihy byl napsán scénář ke třídílnému filmu, hlavní postavu hraje Klára Melíšková). Dalším románem jsou Modré stíny, opět s detektivy od Nejsvětější Trojice a opět se dočkal televizního zpracování. Zajímavou prózou je dílo Ještě není konec, které pojednává o znovuotevřeném případu. Pět mrtvých psů je detektivka o krádeži zvířat a byla oceněna Cenou Jiřího Marka. Nejnovějším dílem jsou Nejhorší obavy, zde se však nejedná o román, ale o tři rozsáhlé povídky, které mají názvy Před potopou, Životní dílo akademika Plíška a Nejhorší obavy.
Mezi koníčky Michala Sýkory patří psaní, ale také sbírá gramofonové desky a má psa.
Je ženatý a s rodinou žije v Olomouci.Kdo je Michal Sýkora? Životopis Michal Sýkora, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Michal Sýkora

Národnost: česká
Datum narození: 28. 9. 1971
Místo narození: Olomouc

Zaujala vás biografie osobnosti Michal Sýkora? Potom se podělte s vaším okruhem známých osob na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Boršč? Víte co je Šambala? Vzpomněli byste si co označuje výraz Mikrovlákno? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vaječný likér?

Klíčová slova: národnost, lexikon, život, osobnost, datum narození, Michal Sýkora, osobnosti, informace, popis, Michal Sýkora, místo narození, biografie, zajímavosti, literatura, kde se narodil Michal Sýkora?, vysvětlení

Pojem Michal Sýkora je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Michal Sýkora na Google obrázcích

Najít slovo Michal Sýkora na Google.cz

Najít výraz Michal Sýkora ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Michal Sýkora ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Michal Sýkora ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Sýkora například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Michal Sýkora

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Michal Sýkora? Kdy se narodil Michal Sýkora? Kde se narodil Michal Sýkora? Michal Sýkora patří do sekce Literatura

Kategorie literatura, spisovatelka, michal Sýkora, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Michal Sýkora dejme tomu např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Sýkora i v jiné kategorii než je literatura.