Kdo je to?
Kdo je Ivana Bartošová? Životopis Ivana Bartošová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Ivana Bartošová

Kdo je Ivana Bartošová? Životopis, informace, biografie, hudba

Ivana Bartošová je sestrou známější Ivety Bartošové. Respektive nejen, že je sestrou ale dokonce dvojčetem zesnulé zpěvačky. Obě se narodily 8. dubna 1966 v Čeladné nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm, kde následně Viana také vystudovala tamní gymnázium.
Navzdory tomu, že byly dvojčata, nikdy si nebyly příliš podobné. Ivana byla vždy velmi energická, „klučičí“ a průbojná. Zkrátka pravý opak Ivety.
Ivana vždy toužila stát se zpěvačkou stejně jako její sestra. Ta s ní však odmítala spolupracovat, což Ivana těžko snášela, a sestry spolu neměly příliš vřelý vztah. Kvůli tomu i kvůli zmatku se stejnými počátečními písmeny křestních jmen obou žen začala používat přesmyčku Viana.
Jedinou výjimkou, kdy spolu sestry spolupracovaly se stal duet S láskou. Sama Viana má na kontě několik písní včetně Pojďme se zbláznit, Dotek lásky, Touha, Tisíc obyčejných lidí, Já nejsem zlá, Svět se točí dál.
Přestože v současnosti nepatří Viana mezi nejznámější zpěvačky českého showbyznysu, mezi lety 1988 a 1991 se pravidelně umisťovala okolo dvacáté příčky v prestižní anketě Zlatý slavík. Vystupovala s Televizním orchestrem Československého rozhlasu a bodovala v tehdejší Německé demokratické republice.
Navzdory úspěchu ale Viana svou dobře rozjetou pěveckou kariéru v nově vzniklé České republice vzdala. Pracovala jako DJ a následně odjela do Švýcarska, kde zpívala nejprve v luxusní kavárně, později pracovala v pečovatelském domě.
Od dubna 2014, kdy Iveta Bartošová svůj život ukončila skokem pod vlak, zbyl Ivaně pouze starší bratr Lumír.
V současné době je vdaná a se svou rodinou žije ve Švýcarsku v městečku Brugg, kde s manželem provozuje truhlářskou firmu. Na veřejnosti se příliš často neobjevuje a vyhýbá se zájmu novinářů.
V roce 2022 Ivana po mnoha letech opět zpívala na veřejnosti, když vystoupila na vzpomínkové akci v pražské Lucerně, která se konala na počest Ivety Bartošové.Kdo je Ivana Bartošová? Životopis Ivana Bartošová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Ivana Bartošová

Národnost: česká
Datum narození: 8. dubna 1966
Místo narození: Čeladná

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ivana Bartošová s jinými lidmina sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Roztroušená skleróza? Znáte definici termínu Výklad? Vzpomněli byste si co označuje výraz Rooibos? Pamatujete si definici pojmu Glutasol?

Klíčová slova: biografie, život, narození, datum narození, informace, kdy se narodila Ivana Bartošová?, životopis, osobnost, osobnosti, lexikon, hudba, Ivana Bartošová, popis, wiki, vysvětlení, Ivana Bartošová

Pojem Ivana Bartošová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Ivana Bartošová lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Ivana Bartošová ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Ivana Bartošová na Google.cz

Najít výraz Ivana Bartošová ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Ivana Bartošová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Ivana Bartošová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivana Bartošová například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Ivana Bartošová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Ivana Bartošová? Kdy se narodila Ivana Bartošová? Kde se narodila Ivana Bartošová? Ivana Bartošová je v kategorii Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Ivana Bartošová dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivana Bartošová i v jiné kategorii než je hudba.