Kdo je to?
Kdo byl Leoš Suchařípa? Životopis Leoš Suchařípa, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Leoš Suchařípa?

Kdo byl Leoš Suchařípa? Životopis, informace, biografie, herectví

Leoš Suchařípa byl český divadelní a filmový herec, dramaturg, překladatel, divadelní teoretik. Suchařípa se narodil ve Varnsdorfu. Po střední škole odešel do Prahy, kde začal studovat DAMU. O rok později studium na DAMU ukončil a přihlásil se na Vysokou školu divadelní (GITIS). Školu absolvoval roku 1957. Po studiu na Vysoké škole začal pracovat jako redaktor, později šéfredaktor Divadelních novin a časopisu Divadlo. Později nastoupil na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy jako odborný asistent.
Od roku 1968 pracoval jako herec v Činoherním klubu. Působil tam do roku 1973. Následující dva roky působil v Karlových Varech jako divadelní dramaturg. Poté se přestěhoval do Ústí nad Labem, kde třináct let účinkoval v angažmá v Činoherním studiu (1975-88). Poté se přesunul zpět do Prahy, kde čtyři roky hrál v Realistickém divadle (1988-92). Po angažmá v Realistickém divadle začal hrát v Divadle Na zábradlí.
U filmu debutoval v roce 1963 ve snímku Spanilá jízda. Následovaly snímky jako Návrat ztraceného syna (1966), Skřivánci na niti (1969), Jára Cimrman ležící, spící (1983), Jak básníci přicházejí o iluze (1984), Proč? (1987), Pan Tau (1989), Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992), Bumerang (1996) a další. Během své filmové kariéry ztvárnil okolo padesáti rolí.
Objevil se také v seriálech Pan Tau (1972), Dobrodružství kriminalistiky (1989), Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993), Život na zámku (1995), Česká soda (1996) nebo Zdivočelá země (1997).
Jako překladatel Suchařípa překládal ruské prozaiky jako A. P. Čechova, M. Gorkého nebo N. V. Gogola.
Leoš Suchařípa zemřel v 73 letech roku 2005. Jeho syn David je také hercem.Kdo byl Leoš Suchařípa? Životopis Leoš Suchařípa, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Leoš Suchařípa

Národnost: česká
Datum narození: 15. 2. 1932
Místo narození: Varnsdorf, Československo
Datum úmrtí: 14. 6. 2007

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Leoš Suchařípa sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Tautologie? Znáte pojem Keramika? Víte, co je to Dyskalkulie? Vzpomenete si na definici slova AIDS?

Klíčová slova: zajímavosti, narození, Leoš Suchařípa, Kdy zemřel Leoš Suchařípa, popis, život, wiki, Leoš Suchařípa, osobnosti, životopis, národnost, informace, lexikon, kde se narodil Leoš Suchařípa?, osobnost, datum narození

Pojem Leoš Suchařípa je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Leoš Suchařípa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Leoš Suchařípa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Leoš Suchařípa v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Leoš Suchařípa ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Leoš Suchařípa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Leoš Suchařípa například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Leoš Suchařípa? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Leoš Suchařípa? Kdy se narodil Leoš Suchařípa? Kde se narodil Leoš Suchařípa? Kdy zemřel Leoš Suchařípa? Leoš Suchařípa se nachází v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Leoš Suchařípa dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leoš Suchařípa i v jiné kategorii než je herectví.