Kdo je to?
Kdo je Lilka Ročáková? Životopis Lilka Ročáková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Lilka Ročáková

Kdo je Lilka Ročáková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Lilka Ročáková, provdaná Rybářová, je česká popová zpěvačka, operní pěvkyně-sopránistka, hudební pedagožka. Ročáková se narodila ve slovenském Trenčíně. Po základní škole začala studovat operní zpěv na Státní konzervatoři v Praze. V roce 1971 úspěšně dokončila konzervatoř a ve studiu pokračovala na AMU v Praze, kde se učila u profesora Karla Bermana. Ještě jako studentka zpívala v Divadle Semafor a spolupracovala také s nejlepšími českými orchestry té doby, mezi které patřil Orchestr Gustava Broma, Taneční orchestr Československého rozhlasu, Orchestr Karla Vlacha. Občas zpívala také s kapelou Olympic. Dále hostovala ve Stavovském divadle jako operní pěvkyně a jako sólistka zpívala v opeře v Liberci.
Po úspěšných studiích na AMU působila v letech 1973-1998 jako sólistka v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Hostuje také v opeře Národního divadla v Praze a i v Brně. Doposud vystupovala v zahraničí v Rusku, Švýcarsku a Německu. V devadesátých letech si dodělala doplňkové studium na AMU.
V současné době pracuje rovněž jako pedagožka operního herectví na Plzeňské konzervatoři a režíruje operní představení pro děti.
Ročáková je držitelkou ceny Pěvecké soutěže Antonína Dvořáka a Interpretační soutěže Ministerstva kultury.Kdo je Lilka Ročáková? Životopis Lilka Ročáková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Lilka Ročáková

Národnost: slovenská
Datum narození: 28. 9. 1948
Místo narození: Trenčín, Československo

Popis osobnosti Lilka Ročáková můžete sdílet s dalšími osobami na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Vánočka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dluhopis? Pamatujete si definici pojmu Disperzní? Znáte termín Krokev?

Klíčová slova: informace, Lilka Ročáková, Lilka Ročáková, kde se narodila Lilka Ročáková?, lexikon, vysvětlení, zajímavosti, místo narození, kdo je Lilka Ročáková?, hudba, narození, wikipedie, kdy se narodila Lilka Ročáková?, národnost, wiki, životopis

Pojem Lilka Ročáková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Lilka Ročáková ve Wikipedii

Hledat slovo Lilka Ročáková ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Lilka Ročáková ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lilka Ročáková ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Lilka Ročáková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Lilka Ročáková například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lilka Ročáková

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Lilka Ročáková? Kdy se narodila Lilka Ročáková? Kde se narodila Lilka Ročáková? Lilka Ročáková je v sekci Hudba

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Lilka Ročáková např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lilka Ročáková i v jiné kategorii než je hudba.