Kdo je to?
Kdo je Helena Langšádlová? Životopis Helena Langšádlová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Helena Langšádlová

Kdo je Helena Langšádlová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Helena Langšádlová je česká politička, od roku 2021 ministryně pro vědu, výzkum a inovace.
Vystudovala politologii a mezinárodní vztahy na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů. Získala tituly Mgr. a MBA.
Počátky její politické kariéry byly spojeny s KDU-ČSL. Za tuto stranu se v roce 1998 stala starostkou Černošic, v zastupitelstvu města pak byla až do roku 2011. V letech 2000 - 2008 byla taktéž za lidovce zastupitelkou Středočeského kraje. V krajském zastupitelstvu působila též v letech 2012-2013.
Od roku 2009 vystupuje v barvách TOP 09. V letech 2011-2017 působila ve straně jako místopředsedkyně. V roce 2010 se stal poslankyní Poslanecké sněmovny, v roce 2013 se jí podařilo mandát obhájit. Ve výborech Poslanecké sněmovny se věnovala především tématům spojeným se zahraniční politikou, hybridními hrozbami a dezinformacemi.
V parlamentních volbách 2021 byla znovu zvolena poslankyní (za TOP 09, na kandidátce koalice SPOLU). Ve vládě premiéra Petra Fialy se poté stala ministryní pro vědu, výzkum a inovace.Kdo je Helena Langšádlová? Životopis Helena Langšádlová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Hlavní data o osobě Helena Langšádlová

Národnost: česká
Datum narození: 14. října 1963
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Helena Langšádlová s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Ohmův zákon? Víte co je Aperitiv? Vzpomněli byste si na význam slova Červená čočka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Těžká voda?

Klíčová slova: wiki, osobnost, datum narození, místo narození, kdy se narodila Helena Langšádlová?, Helena Langšádlová, život, osobnosti, životopis, informace, narození, biografie, Helena Langšádlová, zajímavosti, politici, lexikon

Pojem Helena Langšádlová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Helena Langšádlová v dalších zdrojích

Najít slovo Helena Langšádlová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Helena Langšádlová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Helena Langšádlová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Helena Langšádlová ve Wikislovníku

Najít heslo Helena Langšádlová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Helena Langšádlová například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Helena Langšádlová

Teď už víte Kdo je to Helena Langšádlová? Kdy se narodila Helena Langšádlová? Kde se narodila Helena Langšádlová? Helena Langšádlová patří do kategorie Politici

Kategorie politici, politik seriózní, helena Langšádlová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Helena Langšádlová dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Helena Langšádlová i v jiné kategorii než je politici.