Kdo je to?
Kdo je Helena Langšádlová? Životopis Helena Langšádlová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Kdo je Helena Langšádlová?

Kdo je Helena Langšádlová? Životopis, informace, biografie, politici

Helena Langšádlová je česká politička, od roku 2021 ministryně pro vědu, výzkum a inovace.
Vystudovala politologii a mezinárodní vztahy na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů. Získala tituly Mgr. a MBA.
Počátky její politické kariéry byly spojeny s KDU-ČSL. Za tuto stranu se v roce 1998 stala starostkou Černošic, v zastupitelstvu města pak byla až do roku 2011. V letech 2000 - 2008 byla taktéž za lidovce zastupitelkou Středočeského kraje. V krajském zastupitelstvu působila též v letech 2012-2013.
Od roku 2009 vystupuje v barvách TOP 09. V letech 2011-2017 působila ve straně jako místopředsedkyně. V roce 2010 se stal poslankyní Poslanecké sněmovny, v roce 2013 se jí podařilo mandát obhájit. Ve výborech Poslanecké sněmovny se věnovala především tématům spojeným se zahraniční politikou, hybridními hrozbami a dezinformacemi.
V parlamentních volbách 2021 byla znovu zvolena poslankyní (za TOP 09, na kandidátce koalice SPOLU). Ve vládě premiéra Petra Fialy se poté stala ministryní pro vědu, výzkum a inovace.Kdo je Helena Langšádlová? Životopis Helena Langšádlová, osobnosti, slavná žena z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Helena Langšádlová

Národnost: česká
Datum narození: 14. října 1963
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Helena Langšádlová sdílet s ostatnímina Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Hydroxid sodný? Víte co je Glamour? Vzpomněli byste si na význam slova Protektor? Vzpomněli byste si co označuje výraz Řípa?

Klíčová slova: národnost, informace, wikipedie, život, narození, osobnosti, osobnost, Helena Langšádlová, kdo je Helena Langšádlová?, Helena Langšádlová, wiki, biografie, datum narození, životopis, vysvětlení, lexikon

Pojem Helena Langšádlová je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Helena Langšádlová v následujících zdrojích

Najít výraz Helena Langšádlová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Helena Langšádlová ve Wikipedii

Hledat slovo Helena Langšádlová ve Wikislovníku

Najít slovo Helena Langšádlová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Helena Langšádlová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Helena Langšádlová například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Helena Langšádlová? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Helena Langšádlová? Kdy se narodila Helena Langšádlová? Kde se narodila Helena Langšádlová? Helena Langšádlová patří do sekce Politici

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Helena Langšádlová dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Helena Langšádlová i v jiné kategorii než je politici.