Kdo je to?
Kdo je Emma Thompson? Životopis Emma Thompson, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Emma Thompson?

Kdo je Emma Thompson? Životopis, informace, biografie, herectví

Emma Thompson je známá britská filmová herečka a scenáristka. Thompson se narodila v Londýně ve čtvrti Paddington do herecké rodiny. Chodila do dívčí školy Camden School a později odešla studovat angličtinu na Newham College na University of Cambridge. Zde se později stala viceprezidentkou komediálního univerzitního uskupení s názvem the Footlights. Díky jejímu hereckému talentu získala profesionální smlouvu ještě dva roky před dokončením studií. Univerzitu úspěšně dokončila roku 1980. Veřejnost si ji všimla až v divadle West End v muzikálu Já a moje dívka.
Na televizních obrazovkách se poprvé objevila v televizním seriálu Alfresco (1983-84) a v jedné epizodě sitcomu Mladí v partě (1984), kde si zahrála po boku herce Hugha Laurieho (Dr. House). V roce 1987 se objevila ve dvou seriálech a to v Tutti Frutti a Fortunes of War. Za oba seriály získala v onom roce filmovou cenu BAFTA (kategorie nejlepší herečka).
Ve filmu debutovala snímkem The Tall Guy z roku 1989. Následoval film Howards End (1992), za který získala Oscara (nejlepší herečka). Další Oscar přišel o 4 roky později za snímek Rozum a cit z roku 1995. Poté si zahrála v úspěšných filmech jako Láska nebeská (2003), Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004), Horší už to nebude (2006), Harry Potter a Fénixův řád (2007), Piráti na vlnách (2009), Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 (2011), Muži v černém 3 (2012), Kráska a zvíře (2017) nebo Cruella (2021). Doposud natočila okolo 60 filmů.Kdo je Emma Thompson? Životopis Emma Thompson, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Emma Thompson

Národnost: anglická
Datum narození: 15. 4. 1959
Místo narození: Londýn, Anglie

Popis osobnosti Emma Thompson můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Pořekadlo? Znáte termín Magnetická rezonance? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zlatý řez? Víte, co je to Koroze?

Klíčová slova: wikipedie, narození, herectví, datum narození, kde se narodila Emma Thompson?, osobnost, životopis, osobnosti, lexikon, kdo je Emma Thompson?, život, místo narození, biografie, popis, Emma Thompson, herectví

Pojem Emma Thompson je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emma Thompson ve Wikimedia Commons

Najít heslo Emma Thompson ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Emma Thompson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Emma Thompson na Youtube

Hledat heslo Emma Thompson na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Emma Thompson například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Emma Thompson

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Emma Thompson? Kdy se narodila Emma Thompson? Kde se narodila Emma Thompson? Emma Thompson se nachází v sekci Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme taktéž hledat osobnost, osobu, člověka Emma Thompson řekněme například ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Emma Thompson i v jiné kategorii než je herectví.