Kdo je to?
Kdo byl Jan Lucemburský? Životopis Jan Lucemburský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Jan Lucemburský?

Kdo to byl Jan Lucemburský? Stručný životopis

Jan Lucemburský se stal v roce 1310 českým králem. V roce 1306 byl zavražděn Václav III., poslední Přemyslovec a po dlouhých jednáních byl jako nový král vybrán Jan. Jeho manželkou se stala Eliška Přemyslovna. Jan Lucemburský nebyl v Čechách příliš oblíben, dostal přezdívku král cizinec. Byl otcem Karla IV.Kdo byl Jan Lucemburský? Životopis Jan Lucemburský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Jan Lucemburský

Národnost: lucemburská
Datum narození: 10.8.1396
Místo narození: Lucembursko
Datum úmrtí: 26.8.1436

Líbí se stručný životopis s osobou Jan Lucemburský? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Kinetóza? Vzpomenete si na definici slova Import? Vzpomněli byste si na význam slova Cicer? Vzpomněli byste si na význam slova Toast?

Klíčová slova: panovníci, Jan Lucemburský, lexikon, pojem, vysvětlení, heslo, etymologie, co je to Jan Lucemburský?, kdo to je, popis, přesný význam, definice, kdo je Jan Lucemburský?, wiki, co znamená, informace

Pojem Jan Lucemburský je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít pojem Jan Lucemburský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Jan Lucemburský ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Jan Lucemburský na Google.cz

Najít slovo Jan Lucemburský ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Lucemburský například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Lucemburský

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Jan Lucemburský? Kdo to byl Jan Lucemburský? Kdy se narodil Jan Lucemburský? Kde se narodil Jan Lucemburský? Kdy zemřel Jan Lucemburský? Jan Lucemburský je v kategorii panovníci. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Jan Lucemburský řekněme v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Lucemburský i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co znamená IP adresa a jak ji zjistíte?