Kdo je to?
Kdo byl Jan Lucemburský? Životopis Jan Lucemburský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Jan Lucemburský?

Kdo to byl Jan Lucemburský? Stručný životopis

Jan Lucemburský se stal v roce 1310 českým králem. V roce 1306 byl zavražděn Václav III., poslední Přemyslovec a po dlouhých jednáních byl jako nový král vybrán Jan. Jeho manželkou se stala Eliška Přemyslovna. Jan Lucemburský nebyl v Čechách příliš oblíben, dostal přezdívku král cizinec. Byl otcem Karla IV.Kdo byl Jan Lucemburský? Životopis Jan Lucemburský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Jan Lucemburský

Národnost: lucemburská
Datum narození: 10.8.1396
Místo narození: Lucembursko
Datum úmrtí: 26.8.1436

Zaujala vás biografie osobnosti Jan Lucemburský? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Kinetóza? Víte co je Strukturované učení? Vzpomněli byste si na význam slova Cicer? Vzpomněli byste si co označuje výraz Želírovací cukr?

Klíčová slova: popis, přesný výraz, wiki, co je to Jan Lucemburský?, lexikon, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, heslo, pojem, význam pojmu, původ slova, co znamená, Jan Lucemburský, popis, synonymum

Pojem Jan Lucemburský je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít termín Jan Lucemburský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Jan Lucemburský na Youtube

Vyhledat termín Jan Lucemburský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Jan Lucemburský na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Lucemburský například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Jan Lucemburský?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jan Lucemburský? Kdo to byl Jan Lucemburský? Kdy se narodil Jan Lucemburský? Kde se narodil Jan Lucemburský? Kdy zemřel Jan Lucemburský? Jan Lucemburský patří do sekce panovníci. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Jan Lucemburský dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Lucemburský i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co znamená IP adresa a jak ji zjistíte?