Kdo je to?
Kdo byl Jan Lucemburský? Životopis Jan Lucemburský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Jan Lucemburský?

Kdo to byl Jan Lucemburský? Stručný životopis

Jan Lucemburský se stal v roce 1310 českým králem. V roce 1306 byl zavražděn Václav III., poslední Přemyslovec a po dlouhých jednáních byl jako nový král vybrán Jan. Jeho manželkou se stala Eliška Přemyslovna. Jan Lucemburský nebyl v Čechách příliš oblíben, dostal přezdívku král cizinec. Byl otcem Karla IV.Kdo byl Jan Lucemburský? Životopis Jan Lucemburský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Jan Lucemburský

Národnost: lucemburská
Datum narození: 10.8.1396
Místo narození: Lucembursko
Datum úmrtí: 26.8.1436

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Lucemburský sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Kinetóza? Vzpomenete si na definici slova Marže? Vzpomněli byste si na význam slova Duchovno? Vzpomněli byste si na význam slova Lyrika?

Klíčová slova: kdo je Jan Lucemburský?, termín, vysvětlení, informace, přesný význam, kdo to je, pojem, wiki, odborný výraz, Jan Lucemburský, význam, význam slova, popis, co znamená, význam pojmu, panovníci

Pojem Jan Lucemburský je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledejte bez špehování slovo Jan Lucemburský ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Jan Lucemburský ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Lucemburský ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Jan Lucemburský ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Lucemburský například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Jan Lucemburský? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jan Lucemburský? Kdo to byl Jan Lucemburský? Kdy se narodil Jan Lucemburský? Kde se narodil Jan Lucemburský? Kdy zemřel Jan Lucemburský? Jan Lucemburský se nachází v kategorii panovníci. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jan Lucemburský kupříkladu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Lucemburský i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co znamená IP adresa a jak ji zjistíte?