Kdo je to?
Kdo byl Jan Lucemburský? Životopis Jan Lucemburský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Jan Lucemburský?

Kdo to byl Jan Lucemburský? Stručný životopis

Jan Lucemburský se stal v roce 1310 českým králem. V roce 1306 byl zavražděn Václav III., poslední Přemyslovec a po dlouhých jednáních byl jako nový král vybrán Jan. Jeho manželkou se stala Eliška Přemyslovna. Jan Lucemburský nebyl v Čechách příliš oblíben, dostal přezdívku král cizinec. Byl otcem Karla IV.Kdo byl Jan Lucemburský? Životopis Jan Lucemburský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Jan Lucemburský

Národnost: lucemburská
Datum narození: 10.8.1396
Místo narození: Lucembursko
Datum úmrtí: 26.8.1436

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Lucemburský s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Kinetóza? Vzpomněli byste si co označuje výraz Java? Vzpomněli byste si na význam slova Duchovno? Znáte termín Tarhoňa?

Klíčová slova: význam pojmu, popis, formulace, termín, wiki, lexikon, význam slova, odborný výraz, popis, kdo to je, význam, Jan Lucemburský, přesný význam, pojem, definice, přesný výraz

Pojem Jan Lucemburský je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz Jan Lucemburský ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jan Lucemburský na Youtube

Hledat heslo Jan Lucemburský ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Jan Lucemburský ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Lucemburský například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Lucemburský

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jan Lucemburský? Kdo to byl Jan Lucemburský? Kdy se narodil Jan Lucemburský? Kde se narodil Jan Lucemburský? Kdy zemřel Jan Lucemburský? Jan Lucemburský se nachází v sekci panovníci. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Jan Lucemburský řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Lucemburský i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co znamená IP adresa a jak ji zjistíte?