Kdo je to?
Kdo byl Bohumil Hrabal? Životopis Bohumil Hrabal, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Kdo byl Bohumil Hrabal?

Kdo byl Bohumil Hrabal? Životopis, informace, biografie, literatura

Bohumil Hrabal, původně Bohumil František Kilian, byl český spisovatel – prozaik, který patří k nejvýznamnějším a nejvýraznějším autorům 20. století. Je také nejpřekládanějším českým autorem této doby. Má velmi osobitý a ojedinělý styl projevu, pro který je typická autobiografičnost děl, používání groteskna, nadsázky a komických prvků kombinovaných s černým humorem a skepsí. Část děl Bohumila Hrabala byla vydána v samizdatu a v exilových vydavatelstvích, sám Hrabal nesměl několik let publikovat.
Díla jako Ostře sledované vlaky, Slavnosti sněženek, Skřivánci na niti, Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet a Postřižiny se dočkala i velmi úspěšného zfilmování. A své rozsáhlé dílo získal Bohumil Hrabal celou řadu domácích i zahraničních ocenění.Kdo byl Bohumil Hrabal? Životopis Bohumil Hrabal, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Bohumil Hrabal

Národnost: česká
Datum narození: Židenice
Místo narození: 28. března 1914
Datum úmrtí: 3. února 1997

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Bohumil Hrabal? s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Základní kapitál? Vzpomněli byste si na význam slova Chinin? Víte, co je to Precedent? Znáte definici termínu Vantroky?

Klíčová slova: osobnost, narození, Kdy zemřel Bohumil Hrabal, lexikon, literatura, život, literatura, wiki, osobnosti, nežijící, biografie, Bohumil Hrabal, národnost, místo narození, národnost, kdo to je

Pojem Bohumil Hrabal je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Bohumil Hrabal

Hledejte bez špehování slovo Bohumil Hrabal ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Bohumil Hrabal ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Bohumil Hrabal v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bohumil Hrabal ve Wikimedia Commons

Najít pojem Bohumil Hrabal na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohumil Hrabal například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Bohumil Hrabal? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Bohumil Hrabal? Kdy se narodil Bohumil Hrabal? Kde se narodil Bohumil Hrabal? Kdy zemřel Bohumil Hrabal? Bohumil Hrabal je v sekci Literatura

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Bohumil Hrabal třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohumil Hrabal i v jiné kategorii než je literatura.