Kdo je to?
Kdo je to, byl Gabaj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gabaj? Lidé, náboženství

Kdo je to Gabaj?

Co znamená a jaký je význam slova Gabaj?

Gabaj je člověk spojený s péčí o synagogu. Její správce, popřípadě pokladník. V minulosti se jednalo o výkon výběru poplatků a daní pro celou židovskou obec.
Současní gabajové jsou voleni, u některých synagog tyto práce vykonávají dva gabajové. Může se jednat o staršího a mladšího správce nebo správce a jeho zástupce. Samo pojmenování pochází z hebrejštiny.Kdo je to, byl Gabaj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gabaj? Lidé, náboženství

Sdílejte tuto stránku se slovem Gabaj s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Splín? Rozumíte pojmu Činohra? Vzpomněli byste si na význam slova Askeze? Znáte pojem ASAP?

Klíčová slova: význam slova, náboženství, význam pojmu, původ slova, informace, formulace, heslo, co znamená, přesný výraz, slovo, vysvětlení, definice, co je to Gabaj?, Gabaj, kdo to je, odborný výraz

Pojem Gabaj je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Gabaj ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Gabaj ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Gabaj v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gabaj ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Gabaj například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Gabaj

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Gabaj? Kdo to byl Gabaj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gabaj? Definice pojmu Gabaj je v kategorii náboženství. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat výraz, definici, slovo, termín třeba v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie náboženství.

Znáte pojem plugin nebo chipset?