Kdo je to?
Kdo je to, byl Gabaj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gabaj? Lidé, náboženství

Kdo je to Gabaj?

Co znamená a jaký je význam slova Gabaj?

Gabaj je člověk spojený s péčí o synagogu. Její správce, popřípadě pokladník. V minulosti se jednalo o výkon výběru poplatků a daní pro celou židovskou obec.
Současní gabajové jsou voleni, u některých synagog tyto práce vykonávají dva gabajové. Může se jednat o staršího a mladšího správce nebo správce a jeho zástupce. Samo pojmenování pochází z hebrejštiny.Kdo je to, byl Gabaj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gabaj? Lidé, náboženství

Zaujalo vás slovo, termín Gabaj? Potom se podělte s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Splín? Vzpomněli byste si co označuje výraz Genius loci? Vzpomněli byste si na význam slova Askeze? Znáte termín Emigrace?

Klíčová slova: popis, přesný význam, definice, popis, heslo, co znamená, původ slova, kdo je Gabaj?, odborný výraz, význam pojmu, náboženství, význam slova, wiki, etymologie, Gabaj, lexikon

Pojem Gabaj je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Gabaj ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Gabaj na Youtube

Najít termín Gabaj na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Gabaj ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gabaj například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Gabaj? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Gabaj? Kdo to byl Gabaj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gabaj? Definice pojmu Gabaj se nachází v kategorii náboženství. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat pojem, text, definici, dejme tomu v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Gabaj hledat i v jiných kategoriích (než náboženství).

Znáte pojem plugin nebo chipset?