Kdo je to?
Kdo je to, byl Gabaj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gabaj? Lidé, náboženství

Kdo je to Gabaj?

Co znamená a jaký je význam slova Gabaj?

Gabaj je člověk spojený s péčí o synagogu. Její správce, popřípadě pokladník. V minulosti se jednalo o výkon výběru poplatků a daní pro celou židovskou obec.
Současní gabajové jsou voleni, u některých synagog tyto práce vykonávají dva gabajové. Může se jednat o staršího a mladšího správce nebo správce a jeho zástupce. Samo pojmenování pochází z hebrejštiny.Kdo je to, byl Gabaj? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gabaj? Lidé, náboženství

Zaujalo vás slovo, termín Gabaj? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Terina? Víte co je Syndrom vyhoření? Vzpomněli byste si na význam slova Anime? Vzpomněli byste si co označuje výraz Biografie?

Klíčová slova: vysvětlení, náboženství, význam, synonymum, odborný výraz, význam pojmu, lexikon, termín, etymologie, přesný význam, Gabaj, co znamená, definice, slovo, heslo, informace

Pojem Gabaj je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat výraz Gabaj ve Wikipedii

Najít výraz Gabaj ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Gabaj ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Gabaj ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Gabaj například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Gabaj, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Gabaj? Kdo to byl Gabaj? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gabaj? Definice pojmu Gabaj se nachází v sekci náboženství. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat pojem, text, definici, dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Gabaj i v jiných kategoriích (než náboženství).

Znáte pojem plugin nebo chipset?