Kdo je to?
Kdo je to, byl Forman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Forman? Lidé, historie

Kdo je to Forman?

Jaký je význam slova Forman? Co to znamená?

Forman je vozka, tedy člověk, který řídí povoz – vůz s koly nebo v zimě saně. Ten táhnou tažná zvířata, nejčastěji koně. Vozka chodí podél vozu nebo sedí a kozlíku. K výkonu tohoto povolání není nutný řidičský průkaz, protože vozka neřídí motorové vozidlo, ovšem musí dodržovat dopravní předpisy.
Slovo forman se většinou používá pro toho, kdo řídí těžké nákladní povozy. Pokud je povoz tažen koňmi, nazývá se vozka ne forman, ale kočí.Kdo je to, byl Forman? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Forman? Lidé, historie

Zaujalo vás slovo, termín Forman? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Činitel? Víte, co je to Estrogen? Vzpomněli byste si na význam slova Adopce? Rozumíte pojmu Cibulačka?

Klíčová slova: etymologie, význam pojmu, co znamená, přesný výraz, přesný význam, význam slova, kdo to je, odborný výraz, lexikon, původ slova, formulace, pojem, historie, wiki, Forman, popis

Pojem Forman je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Forman

Vyhledat výraz Forman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Forman ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Forman ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Forman na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Forman například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Forman, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Forman? Kdo to byl Forman? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Forman? Definice pojmu Forman se nachází v sekci historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též najít pojem, výraz, termín, heslo řekněme například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Forman i jinde než v sekci než v historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.