Kdo je to?
Kdo je Zdeněk Podhůrský? Životopis Zdeněk Podhůrský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Zdeněk Podhůrský

Kdo je Zdeněk Podhůrský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Zdeněk Podhůrský je český dabér, dabingový režisér, moderátor, herec, zpěvák a fotograf. Podhůrský se narodil v Praze, kde absolvoval stavební průmyslovou školu a poté studoval na Divadelní Akademii Múzických Umění (DAMU). Po studiu na DAMU chvíli hrál v několika divadelních angažmá. Následovaly nabídky z televize, kde se začal věnovat dabování a jejímu režírování, díky svému výbornému hlasu. Jako moderátor je známý z televizních pořadů DO-RE-MI (1998), Zlatá Mříž (1999), Pálí Vám To?! (2003), Toulavá Kamera (2003), Uvař, co umíš (2008) nebo Vtip za stovku! (2012).
Jako herec si zahrál ve filmech Matěji, proč tě holky nechtějí? (1981), O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987), Nebojsa (1988), Černí baroni (1992), Z pekla štěstí (1999), Prachy dělaj člověka (2006) nebo Bathory (2008).
Objevil se také v několika českých seriálech jako Chlapci a chlapi (1988), Dobrodružství kriminalistiky (1989), Atentát (2015), Hlava Medúzy (2021).
Podhůrský jednu dobu kreslil obrázky, které sám prodával na Karlově mostě. Rád také fotí a pořádá veřejné výstavy. Rovněž napsal knihu Všelicosy – kniha poezie pro děti (2005). Na pražském Žižkově má vlastní restauraci Creperie restaurant Amadeus.Kdo je Zdeněk Podhůrský? Životopis Zdeněk Podhůrský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Zdeněk Podhůrský

Národnost: česká
Datum narození: 21. 3. 1959
Místo narození: Praha, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Zdeněk Podhůrský? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Traktát? Znáte definici termínu Hřích? Znáte termín Flash player? Pamatujete si definici pojmu Bezúplatný příjem?

Klíčová slova: vysvětlení, osobnost, herectví, Zdeněk Podhůrský, kdo je Zdeněk Podhůrský?, biografie, místo narození, datum narození, životopis, život, zajímavosti, kde se narodil Zdeněk Podhůrský?, národnost, wikipedie, wiki, osobnosti

Pojem Zdeněk Podhůrský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Zdeněk Podhůrský

Vyhledat pojem Zdeněk Podhůrský ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Zdeněk Podhůrský na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdeněk Podhůrský ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Zdeněk Podhůrský na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Zdeněk Podhůrský ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Podhůrský například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zdeněk Podhůrský

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Zdeněk Podhůrský? Kdy se narodil Zdeněk Podhůrský? Kde se narodil Zdeněk Podhůrský? Zdeněk Podhůrský se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, žena sedící, zdeněk Podhůrský, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Zdeněk Podhůrský dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Podhůrský i v jiné kategorii než je herectví.