Kdo je to?
Kdo je Zdeněk Podhůrský? Životopis Zdeněk Podhůrský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Zdeněk Podhůrský?

Kdo je Zdeněk Podhůrský? Životopis, informace, biografie, herectví

Zdeněk Podhůrský je český dabér, dabingový režisér, moderátor, herec, zpěvák a fotograf. Podhůrský se narodil v Praze, kde absolvoval stavební průmyslovou školu a poté studoval na Divadelní Akademii Múzických Umění (DAMU). Po studiu na DAMU chvíli hrál v několika divadelních angažmá. Následovaly nabídky z televize, kde se začal věnovat dabování a jejímu režírování, díky svému výbornému hlasu. Jako moderátor je známý z televizních pořadů DO-RE-MI (1998), Zlatá Mříž (1999), Pálí Vám To?! (2003), Toulavá Kamera (2003), Uvař, co umíš (2008) nebo Vtip za stovku! (2012).
Jako herec si zahrál ve filmech Matěji, proč tě holky nechtějí? (1981), O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987), Nebojsa (1988), Černí baroni (1992), Z pekla štěstí (1999), Prachy dělaj člověka (2006) nebo Bathory (2008).
Objevil se také v několika českých seriálech jako Chlapci a chlapi (1988), Dobrodružství kriminalistiky (1989), Atentát (2015), Hlava Medúzy (2021).
Podhůrský jednu dobu kreslil obrázky, které sám prodával na Karlově mostě. Rád také fotí a pořádá veřejné výstavy. Rovněž napsal knihu Všelicosy – kniha poezie pro děti (2005). Na pražském Žižkově má vlastní restauraci Creperie restaurant Amadeus.Kdo je Zdeněk Podhůrský? Životopis Zdeněk Podhůrský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Zdeněk Podhůrský

Národnost: česká
Datum narození: 21. 3. 1959
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Zdeněk Podhůrský? Pak se podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Interaktivní tabule? Vzpomněli byste si co označuje výraz Poezie? Znáte termín Biatlon? Znáte termín Hlavatka?

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, kdy se narodil Zdeněk Podhůrský?, osobnosti, herectví, biografie, narození, zajímavosti, národnost, lexikon, osobnost, Zdeněk Podhůrský, herectví, informace, životopis, wikipedie

Pojem Zdeněk Podhůrský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Zdeněk Podhůrský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Zdeněk Podhůrský ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Zdeněk Podhůrský na Youtube

Hledat pojem Zdeněk Podhůrský ve Wikislovníku

Zkusit najít Zdeněk Podhůrský ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Podhůrský například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Zdeněk Podhůrský?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Zdeněk Podhůrský? Kdy se narodil Zdeněk Podhůrský? Kde se narodil Zdeněk Podhůrský? Zdeněk Podhůrský je v sekci Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Zdeněk Podhůrský třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Podhůrský i v jiné kategorii než je herectví.