Kdo je to?
Kdo je Zdeněk Podhůrský? Životopis Zdeněk Podhůrský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Zdeněk Podhůrský?

Kdo je Zdeněk Podhůrský? Životopis, informace, biografie, herectví

Zdeněk Podhůrský je český dabér, dabingový režisér, moderátor, herec, zpěvák a fotograf. Podhůrský se narodil v Praze, kde absolvoval stavební průmyslovou školu a poté studoval na Divadelní Akademii Múzických Umění (DAMU). Po studiu na DAMU chvíli hrál v několika divadelních angažmá. Následovaly nabídky z televize, kde se začal věnovat dabování a jejímu režírování, díky svému výbornému hlasu. Jako moderátor je známý z televizních pořadů DO-RE-MI (1998), Zlatá Mříž (1999), Pálí Vám To?! (2003), Toulavá Kamera (2003), Uvař, co umíš (2008) nebo Vtip za stovku! (2012).
Jako herec si zahrál ve filmech Matěji, proč tě holky nechtějí? (1981), O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987), Nebojsa (1988), Černí baroni (1992), Z pekla štěstí (1999), Prachy dělaj člověka (2006) nebo Bathory (2008).
Objevil se také v několika českých seriálech jako Chlapci a chlapi (1988), Dobrodružství kriminalistiky (1989), Atentát (2015), Hlava Medúzy (2021).
Podhůrský jednu dobu kreslil obrázky, které sám prodával na Karlově mostě. Rád také fotí a pořádá veřejné výstavy. Rovněž napsal knihu Všelicosy – kniha poezie pro děti (2005). Na pražském Žižkově má vlastní restauraci Creperie restaurant Amadeus.Kdo je Zdeněk Podhůrský? Životopis Zdeněk Podhůrský, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Zdeněk Podhůrský

Národnost: česká
Datum narození: 21. 3. 1959
Místo narození: Praha, Československo

Popis osobnosti Zdeněk Podhůrský můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Interaktivní tabule? Znáte definici termínu Vaječný likér? Znáte termín Diecéze? Pamatujete si definici pojmu Pohledávka?

Klíčová slova: kdo je Zdeněk Podhůrský?, lexikon, wiki, datum narození, zajímavosti, vysvětlení, osobnosti, herectví, životopis, Zdeněk Podhůrský, popis, wikipedie, kde se narodil Zdeněk Podhůrský?, Zdeněk Podhůrský, místo narození, biografie

Pojem Zdeněk Podhůrský je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat frázi Zdeněk Podhůrský ve Wikipedii

Hledat pojem Zdeněk Podhůrský ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Zdeněk Podhůrský ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Zdeněk Podhůrský ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Zdeněk Podhůrský na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Podhůrský například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Zdeněk Podhůrský? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Zdeněk Podhůrský? Kdy se narodil Zdeněk Podhůrský? Kde se narodil Zdeněk Podhůrský? Zdeněk Podhůrský se nachází v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Zdeněk Podhůrský dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Podhůrský i v jiné kategorii než je herectví.