Kdo je to?
Kdo je Benjamin Roll? Životopis Benjamin Roll, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Benjamin Roll?

Kdo je Benjamin Roll? Životopis, informace, biografie, politici

Benjamin Roll je český aktivista. Je spoluzakladatelem spolku Milion chvilek, který také v letech 2020-2021 vedl.
Vystudoval evangelickou teologii na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy.
V roce 2017 stál u vzniku akce Milion chvilek pro demokracii, která se později přetavila v aktivistický spolek Milion chvilek. Aktivisté z této skupiny vyzývali k rezignaci tehdejšího premiéra Andreje Babiše, případně některé jeho ministry, neboť se obávali, že Babišova vláda je ohrožením pro demokracii v České republice. S tím jak si Milion chvilek získával podporu veřejnosti, rostly i akce, které pořádal. V době největší síly pořádal Milion chvilek sérii demonstrací proti vládě, z nichž největší se konala 23. června 2019 v Praze a údajně šlo o největší demonstraci v České republice od roku 1989. V této době působil Benjamin Roll jako místopředseda skupiny a také jako její mluvčí. Milionu chvilek se však nepodařilo naplnit jeho cíle - Andrej Babiš zůstal premiérem až do řádných voleb v roce 2021.
Bejamin Roll se v roce 2020 stal předsedu spolku, z vedení odešel o rok později.Kdo je Benjamin Roll? Životopis Benjamin Roll, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Benjamin Roll

Národnost: česká
Datum narození: 23. května 1995
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Benjamin Roll? Pak se podělte s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Toxoplazmóza? Znáte pojem Mobbing? Znáte definici termínu Jehelec? Vzpomenete si na definici slova Jarmulka?

Klíčová slova: místo narození, lexikon, wiki, životopis, vysvětlení, kde se narodil Benjamin Roll?, politici, osobnost, narození, biografie, kdy se narodil Benjamin Roll?, informace, wikipedie, život, popis, politici

Pojem Benjamin Roll je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledejte bez špehování slovo Benjamin Roll ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Benjamin Roll ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Benjamin Roll v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Benjamin Roll ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Benjamin Roll ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Benjamin Roll například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Benjamin Roll

Právě nyní již víte Kdo je to Benjamin Roll? Kdy se narodil Benjamin Roll? Kde se narodil Benjamin Roll? Benjamin Roll patří do kategorie Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Benjamin Roll dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Benjamin Roll i v jiné kategorii než je politici.