Kdo je to?
Kdo je to Infant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Infant? Lidé, historie

Kdo je to Infant?

Co znamená a jaký je význam slova Infant?

Infant je označení pro následníka trůnu či prince používané v minulosti v královschtví na Pyrenejském poloostrově. Ženskou obdobou je výraz infantka, který se též běžně užíval.
Titul nejčastěji dostával korunní princ, případně děti či vnuci krále.
Slovo pochází z latinského infans, tj. dítě.
Titul byl používán výhradně na Pyrenejském poloostrově - tj. primárně ve Španělsku a Portugalsku a jim předcházejících státních útvarech (např. Kastilie, Aragonie, Navarra atd.). V současnosti se titul infant či infantka využívá pro děti španělského korunního prince.
Výraz je známý mimo jiné i díky hudebnímu dílu Maurice Ravela Pavana za mrtvou infantku.Kdo je to Infant? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Infant? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Infant sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Schengenský prostor? Víte co je Součet? Vzpomněli byste si co označuje výraz Červená knihovna? Vzpomněli byste si co označuje výraz Synergie?

Klíčová slova: heslo, význam, lexikon, etymologie, přesný význam, přesný výraz, termín, slovo, Infant, historie, vysvětlení, formulace, historie, pojem, co znamená, Infant

Pojem Infant je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Infant doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Infant ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Infant ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Infant ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Infant na Google obrázcích

Hledat pojem Infant ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Infant například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Infant

Nyní již víte Kdo je to Infant? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Infant? Definice pojmu Infant patří do sekce Historie

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, termín, výraz,heslo třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Infant v jiné sekci než historie.