Kdo je to?
Kdo byl Paul Walker? Životopis Paul Walker, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Paul Walker

Kdo byl Paul Walker? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Paul William Walker IV. byl americký filmový a televizní herec, mořský biolog. Walker se narodil v Kalifornii ve městě Glendale do rodiny podnikatele (Paul Walker III.) a modelky. Měl dva bratry (Caleb, Cody) a dvě sestry (Ashlie, Amie). Dětství prožil v San Fernando Valley poblíž Los Angeles a byl vychováván ve víře Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Později studoval na křesťanské střední škole. Po dokončení střední školy začal studovat podmořskou biologii.
Před kamerou se poprvé objevil již v batolecím věku, když se ve dvou letech objevil v reklamě na plenky značky Pampers. Později si zahrál ve vedlejších rolích v seriálech Mladí a neklidní, Highway to heaven, Who’s the Boss? nebo Touched by an Angel. Roku 1985 se objevil v reklamě pro společnost ShowBiz Pizza Place.
Ve filmu Walker debutoval ve třinácti letech v roce 1986 v hororové komedii Příšera z šatníku. Následovaly menší role až do roku 1998, kdy se proslavil hlavní rolí v komedii Blázni z parku. Díky tomuto úspěchu získal další role ve filmech Městečko Pleasantville (1998), Varsity Blues, Taková normální holka (1999), Lebky (2000).
Největší zlom v herecké kariéře přišel v roce 2001, kdy si po boku herce Vina Diesela zahrál v akčním filmu Rychle a zběsile (policista Brian O’Connor). Tuto roli si Walker zopakoval ve filmech Rychle a zběsile 2 (2003), Rychlí a zběsilí (2009), Rychle a zběsile 5 (2011), Rychle a zběsile 6 (2013), Rychle a zběsile 7 (2015). Tento díl se natáčel již od roku 2013 a Walker si zahrál jen v několika scénách. Zbytek scén dotočili jeho bratři po Paulově smrti.
Walker si zahrál ještě v úspěšných filmech Vlajky našich otců, Osm statečných, po boku českého herce Karla Rodena ve snímku Zběsilý útěk (2006). Celkem vytvořil role ve třiceti filmech.
Kromě hraní se věnoval mořské biologii a v roce 2010 se zúčastnil natáčení dokumentu Muži stopující žraloky pro National Geographic. V brazilském jiu-jitsu získal hnědý pás. Miloval také surfování.
Paul byl milovníkem rychlých aut. Vlastnil Nissan Skyline R34 GT-R V-Spec II, se kterým se zúčastnil natáčení Rychle a zběsile 2. Soutěžil rovněž v automobilových závodech Redline Time Attack s vozem BMW M3 E92 za tým AE Performance.
Založil humanitární organizaci s názvem Reach Out Worldwide, která pomáhá lidem postiženým přírodními katastrofami.
Walker měl se svou první přítelkyní Rebeccou dceru Meadow (*1998), kterému šel za kmotra herec Vin Diesel. Pár se však rozešel a následně chodil s Jasmine Pilchard-Gosnell.
Paul Walker zemřel při dopravní nehodě ve městě Santa Clarita v Kalifornii v roce 2013 ve věku 40 let.



Kdo byl Paul Walker? Životopis Paul Walker, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Paul Walker

Národnost: americká
Datum narození: 12. 9. 1973
Místo narození: Glendale, Kalifornie, USA
Datum úmrtí: 30. 11. 2013

Popis osobnosti Paul Walker můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Sluneční soustava? Pamatujete si definici pojmu Bit ? Znáte termín Funkční styl? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dysplazie?

Klíčová slova: biografie, kdy se narodil Paul Walker?, nežijící, informace, životopis, Paul Walker, vysvětlení, wikipedie, místo narození, herectví, Kdy zemřel Paul Walker, kdo je Paul Walker?, život, Paul Walker, kde se narodil Paul Walker?, lexikon

Pojem Paul Walker je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Paul Walker v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Paul Walker na Google obrázcích

Hledat heslo Paul Walker na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Paul Walker ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Paul Walker ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Paul Walker například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Paul Walker

Nyní již víte Kdo byl Paul Walker? Kdy se narodil Paul Walker? Kde se narodil Paul Walker? Kdy zemřel Paul Walker? Paul Walker je v sekci Herectví

Kategorie herectví, zrzka modrooká, paul Walker, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Paul Walker dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Paul Walker i v jiné kategorii než je herectví.