Kdo je to?
Kdo byla Eva Boušková? Životopis Eva Boušková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Eva Boušková

Kdo byla Eva Boušková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Eva Boušková je česká filmová, televizní a divadelní herečka. Boušková se narodila v Kladně. Její o tři roky mladší sestra Jana Boušková je také známá herečka. Spolu se sestrou si jako malé často hrávaly na divadlo. Později se Boušková přihlásila na hudebně-dramatické oddělení na konzervatoři v Praze. Po dokončení konzervatoře se k filmu dostala díky dabování postavy Matyldy v americkém seriálu Colombo roku 1971. Několik let působila také v pražském Divadle Jiřího Wolkera. Boušková se vdala za režiséra Ivana Weisse, se kterým měla dceru Terezu. Po třech letech manželství podala žádost o rozvod. To jejího manžela hodně vzalo a následně se oběsil.
V následujícím roce debutovala menší rolí ve filmu Vinobraní. Ve stejném roce si zahrála ještě ve filmu Magnolia (1972). Následovaly filmy jako Vídeňská krev, Schovanka (1973), Hledám paní na hlídání (1975), Bratránek z Batávie (1976), Pumpaři od Zlaté podkovy (1978), Oddělení zvláštní péče (1980), Prstýnek ze zlata kočičího (1981), Guiditta (1982) a Její Pastorkyňa (1983). Celkem si zahrála ve více než 20 filmech. Zahrála si i v jedné epizodě televizního seriálu Bakaláři (1978).
Boušková později těžce onemocněla a nakonec zemřela v roce 2004 ve věku 54 let.Kdo byla Eva Boušková? Životopis Eva Boušková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Eva Boušková

Národnost: česká
Datum narození: 2. 5. 1951
Místo narození: Kladno, Československo
Datum úmrtí: 2004

Tento text (Eva Boušková) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Lavaš? Víte co je Resuscitace? Víte, co je to Šungit? Vzpomněli byste si co označuje výraz Burza?

Klíčová slova: informace, osobnosti, kdy se narodila Eva Boušková?, wiki, kdo to je, zajímavosti, datum narození, životopis, život, vysvětlení, místo narození, národnost, nežijící, osobnost, Kdy zemřela Eva Boušková, Eva Boušková

Pojem Eva Boušková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Eva Boušková ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Eva Boušková ve Wikipedii

Hledat slovo Eva Boušková ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Eva Boušková na Google.cz

Najít pojem Eva Boušková ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Boušková například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Eva Boušková?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byla Eva Boušková? Kdy se narodila Eva Boušková? Kde se narodila Eva Boušková? Kdy zemřela Eva Boušková? Eva Boušková patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, starší muž kudrny, eva Boušková, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Eva Boušková dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Boušková i v jiné kategorii než je herectví.