Kdo je to?
Kdo je to, byl Demokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Demokrat? Lidé, politika

Kdo je to Demokrat?

Co znamená a jaký je význam slova Demokrat?

Demokrat je pojmenování stoupence jedné z klíčových politických stran USA, která vznikla na počátku 19. století. Původně se jednalo o zastoupení zájmů jižanských zemědělských států, později se přidala i část obyvatel Severu. Popularita této strany významně vzrostla v době vlády prezidenta Roosevelta, kdy vstoupil v platnost program radikálních sociálních a ekonomických reforem.
Demokratičtí prezidenti Kennedy a Johnson svou podporou programům obrany lidských práv a odmítáním rasové segregace ztratili část jižanských voličů, takže i když demokraté měli převahu v kongresu, o křeslo prezidenta museli obtížně bojovat. Pro současné demokraty je typická reforma sociální a zdravotnické péče a daňový systém znevýhodňující bohaté jedince a velké koncerny a podniky.Kdo je to, byl Demokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Demokrat? Lidé, politika

Sdílejte tuto stránku se slovem Demokrat s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Legenda? Víte, co je to RSS? Pamatujete si definici pojmu Přípona? Rozumíte pojmu Esovka?

Klíčová slova: původ slova, Demokrat, popis, lexikon, popis, termín, odborný výraz, vysvětlení, politika, kdo je Demokrat?, definice, pojem, význam pojmu, informace, synonymum, kdo to je

Pojem Demokrat je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Demokrat ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Demokrat na Google.cz

Najít termín Demokrat ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Demokrat ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Demokrat například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Demokrat

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Demokrat? Kdo to byl Demokrat? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Demokrat? Definice pojmu Demokrat je v kategorii politika. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se vyhledat výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Demokrat i v jiných kategoriích (než politika).

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.