Kdo je to?
Kdo je Renée Zellweger? Životopis Renée Zellweger, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Renée Zellweger?

Kdo je Renée Zellweger? Životopis, informace, biografie, herectví

Renée Zellweger je americká filmová a seriálová herečka, dvojnásobná držitelka Oscara. Zellweger se narodila ve městě Katy ve státě Texas do rodiny zdravotní sestry a inženýra. Na střední škole Katy High School se věnovala gymnastice, byla v debatním kroužku a v týmu roztleskávaček. Po dokončení střední školy se přihlásila na Uvenirsity of Texas ve městě Austin, kde získala bakalářský titul z angličtiny (1992). Během studií chodila na herecké kurzy a hraní si zamilovala. Po univerzitě hrála v televizní reklamě o hovězím mase. Zahrála si také v nízkorozpočtových filmech jako Chuť zabíjet (1992), Vrah z Heartlandu, Omámení a zmatení (1993). Hlavní roli si zahrála v hororu Masakr v Texasu spolu s hercem Matthew McConaugheyem (1994). Mezi další úspěšné filmy patří Na plný pecky (1995), Jerry Maguire, Celý širý svět (1996), Lhář (1997), Jediná správná věc (1998). V komedii Já, mé druhé já a Irena (2000) si zahrála s komikem Jimem Carreyem. Další rok si zahrála ve své nejznámější filmové roli ve filmu Deník Bridget Jonesové (2001). O rok později zářila ve filmu Chicago (2002), za který obdržela cenu Zlatý glóbus. V dalším roce zaznamenala ještě větší úspěch za vedlejší roli ve snímku Návrat do Cold Mountains (2003), kdy získala Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA. V dalším roce propůjčila svůj hlas animovanému filmu Příběh žraloka a hrála ve druhém díle Bridget Jonesová: S rozumem v koncích (2004). Mezi její další známé filmy patří Těžká váha (2005), Nic než pravda, Dítě Bridget Jonesové (2016) a Judy. Za hlavní roli ve filmu Judy získala svého druhého Oscara, cenu BAFTA a Zlatý glóbus.
Zahrála si rovněž hlavní roli v deseti epizodách amerického seriálu Co/Kdyby (2019).Kdo je Renée Zellweger? Životopis Renée Zellweger, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Renée Zellweger

Národnost: americká
Datum narození: 25. 4. 1969
Místo narození: Katy, Texas, USA

Tento text (Renée Zellweger) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Výjimečný stav? Víte co je Avalon? Znáte termín Krokant? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pražské jaro?

Klíčová slova: herectví, biografie, lexikon, život, osobnost, narození, vysvětlení, zajímavosti, wiki, Renée Zellweger, životopis, datum narození, kdy se narodila Renée Zellweger?, národnost, kde se narodila Renée Zellweger?, osobnosti

Pojem Renée Zellweger je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Renée Zellweger doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Renée Zellweger ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Renée Zellweger ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Renée Zellweger na Youtube

Hledat pojem Renée Zellweger na Google obrázcích

Vyhledat termín Renée Zellweger ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Renée Zellweger například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Renée Zellweger?

Nyní již víte Kdo je to Renée Zellweger? Kdy se narodila Renée Zellweger? Kde se narodila Renée Zellweger? Renée Zellweger je v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Renée Zellweger například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Renée Zellweger i v jiné kategorii než je herectví.