Kdo je to?
Kdo je Pavel Trávníček? Životopis Pavel Trávníček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Pavel Trávníček?

Kdo je Pavel Trávníček? Životopis, informace, biografie, herectví

Pavel Trávníček je český filmový a divadelní herec, moderátor, režisér (divadelní) a dabér. Trávníček se narodil v Konicích. Po střední škole odešel do Brna, kde začal studovat JAMU. Po studiu nastoupil do Divadla bratří Mrštíků. Odtud poté přešel do pražského Divadla E. F. Buriana. Po roce 1982 začal působit v Městských divadlech pražských, kde zůstal osm let (1982-90). Během let 1990-93 byl zvolen uměleckým šéfem Hudebního divadla Karlín. Poté se začal věnovat sólové dráze (vlastní uměleckou agenturu Marcus). Roku 1998 založil Divadlo Skelet, později divadlo přejmenoval na Theatre Illusion Biograf (2006).
U filmu debutoval Trávníček roku 1971 ve snímku Hry lásky šílivé. Jeho druhý film byl nejlepším filmem, ve kterém kdy hrál, a to v pohádce Tři oříšky pro Popelku (1973) od režiséra Václava Vorlíčka (kvůli jeho moravskému přízvuku byl Trávníček nadabován jiným hercem). Trávníček se objevoval v dalších pohádkách jako Sněženka a Růženka (1979), Třetí princ (1982) nebo o štěstí a kráse (1986). Objevil se ve více než sedmdesáti filmech.
Jako dabér propůjčil svůj hlas hercům jako Alan Alda (seriál MASH), Steve Guttenberg (Policejní akademie) nebo Terrence Hill.
V roce 1998 moderoval spolu se Sabinou Laurinovou pěveckou soutěž Do-re-mi.Kdo je Pavel Trávníček? Životopis Pavel Trávníček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Pavel Trávníček

Národnost: česká
Datum narození: 26. 10. 1950
Místo narození: Konice, Československo

Tento text (Pavel Trávníček) můžete samozřejmě sdílet se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Pomluva? Vzpomněli byste si na význam slova Veřejná služba? Víte co je Ofsajd? Znáte definici termínu Eugenika?

Klíčová slova: herectví, místo narození, životopis, kdy se narodil Pavel Trávníček?, Pavel Trávníček, herectví, narození, zajímavosti, wikipedie, osobnost, wiki, Pavel Trávníček, biografie, datum narození, život, osobnosti

Pojem Pavel Trávníček je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Pavel Trávníček v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Pavel Trávníček ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Pavel Trávníček na Youtube

Zkusit najít slovo Pavel Trávníček v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Pavel Trávníček ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Pavel Trávníček na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Trávníček například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Pavel Trávníček

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Pavel Trávníček? Kdy se narodil Pavel Trávníček? Kde se narodil Pavel Trávníček? Pavel Trávníček je v sekci Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Pavel Trávníček dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Trávníček i v jiné kategorii než je herectví.