Kdo je to?
Kdo je to Kallikantzaros? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kallikantzaros? Lidé, mytologie

Kdo je to Kallikantzaros?

Jaký je význam slova Kallikantzaros? Co to znamená?

Kallikantzaros je mýtická postava, která se objevuje především v lidové slovesnosti v Řecku, případně dalších balkánských zemích. Podle pověr se objevuje především v období okolo Vánoc a jde o negativní postavu.
V řecké tradici jde o zlou bytost, která v období okolo zimního slunovratu bere útočí na lidi nebo dělá neplechu v domech. V tomto období se objevuje především proto, že je málo denního světla, které kallikantzarosům vadí.
Podobné bytosti se potom objevují i v lidové slovesnosti dalších balkánských zemích - zde se může objevovat pod jménem karakondžul a má výrazné negativní vlastnosti, například se věří, že zabíjí lidi či unáší děti nebo pije jejich krev.Kdo je to Kallikantzaros? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kallikantzaros? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Kallikantzaros? s dalšími osobami na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Botnet? Pamatujete si definici pojmu Prosecco? Rozumíte pojmu Fanfiction? Vzpomněli byste si co znamená slovo Subsumpce?

Klíčová slova: Kallikantzaros, přesný výraz, etymologie, Kallikantzaros, wikipedie, popis, význam slova, odborný výraz, slovo, mytologie, co znamená, termín, pojem, formulace, synonymum, vysvětlení

Pojem Kallikantzaros je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Kallikantzaros hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít výraz Kallikantzaros ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kallikantzaros na Youtube

Vyhledat pojem Kallikantzaros ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kallikantzaros ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Kallikantzaros na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kallikantzaros například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Co znamená Kallikantzaros? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Kallikantzaros? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kallikantzaros? Definice pojmu Kallikantzaros je v sekci Mytologie

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Mytologie).