Kdo je to?
Kdo je to Kallikantzaros? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kallikantzaros? Lidé, mytologie

Kallikantzaros

Jaký je význam slova Kallikantzaros? Co to znamená?

Kallikantzaros je mýtická postava, která se objevuje především v lidové slovesnosti v Řecku, případně dalších balkánských zemích. Podle pověr se objevuje především v období okolo Vánoc a jde o negativní postavu.
V řecké tradici jde o zlou bytost, která v období okolo zimního slunovratu útočí na lidi nebo dělá neplechu v domech. V tomto období se objevuje především proto, že je málo denního světla, které kallikantzarosům vadí.
Podobné bytosti se potom objevují i v lidové slovesnosti dalších balkánských zemích - zde se může objevovat pod jménem karakondžul a má výrazné negativní vlastnosti, například se věří, že zabíjí lidi či unáší děti nebo pije jejich krev.Kdo je to Kallikantzaros? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kallikantzaros? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kallikantzaros s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Biochemie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Schematismus? Rozumíte pojmu Emancipace? Znáte termín Secese?

Klíčová slova: co znamená, mytologie, význam pojmu, vysvětlení, Kallikantzaros, informace, etymologie, přesný výraz, odborný výraz, wiki, definice, formulace, původ slova, lexikon, přesný výraz, heslo

Pojem Kallikantzaros je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Kallikantzaros na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Kallikantzaros ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kallikantzaros ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Kallikantzaros ve Wikislovníku

Najít výraz Kallikantzaros ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Kallikantzaros například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Vysvětlení významu slova Kallikantzaros, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Kallikantzaros? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kallikantzaros? Definice pojmu Kallikantzaros se nachází v sekci Mytologie

Napsáno redaktory Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme zkusit nalézt informace výraz, termín, heslo, výrazdejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Kallikantzaros i jinde než v sekci než v mytologie.