Kdo je to?
Kdo je to Kallikantzaros? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kallikantzaros? Lidé, mytologie

Kallikantzaros

Co znamená a jaký je význam slova Kallikantzaros?

Kallikantzaros je mýtická postava, která se objevuje především v lidové slovesnosti v Řecku, případně dalších balkánských zemích. Podle pověr se objevuje především v období okolo Vánoc a jde o negativní postavu.
V řecké tradici jde o zlou bytost, která v období okolo zimního slunovratu útočí na lidi nebo dělá neplechu v domech. V tomto období se objevuje především proto, že je málo denního světla, které kallikantzarosům vadí.
Podobné bytosti se potom objevují i v lidové slovesnosti dalších balkánských zemích - zde se může objevovat pod jménem karakondžul a má výrazné negativní vlastnosti, například se věří, že zabíjí lidi či unáší děti nebo pije jejich krev.Kdo je to Kallikantzaros? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Kallikantzaros? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Kallikantzaros se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Astrobiologie? Vzpomněli byste si na význam slova Monarchismus? Rozumíte pojmu OT? Znáte definici termínu Utilita?

Klíčová slova: termín, etymologie, definice, Kallikantzaros, informace, lexikon, slovo, wiki, význam slova, formulace, co znamená, původ slova, vysvětlení, význam pojmu, přesný výraz, význam

Pojem Kallikantzaros je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Kallikantzaros

Najít slovo Kallikantzaros ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Kallikantzaros v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Kallikantzaros na Google obrázcích

Najít pojem Kallikantzaros ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kallikantzaros ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kallikantzaros například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Kallikantzaros, definice, vysvětlení pojmu

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Kallikantzaros? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kallikantzaros? Definice pojmu Kallikantzaros je v kategorii Mytologie

Kategorie mytologie, Prométheus, kallikantzaros, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Aktuální informace lze většinou nalézt výraz,heslo, text, pojem dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než mytologie).