Kdo je to?
Kdo je Alena Tichá? Životopis Alena Tichá, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Alena Tichá?

Kdo je Alena Tichá? Životopis, informace, biografie, hudba

Alena Tichá byla česká populární zpěvačka a učitelka. Tichá se narodila ve Zlíně do hudební rodiny. Po válce se s rodiči přestěhovala do Nového Jičína, kde se již od 7 let učila v lidové škole umění na klavír. Po základní škole navštěvovala místní gymnázium, ve kterém byla zpívající členkou studentské kapely. V 18 letech zvítězila v Brně v soutěži Hledáme nové talenty (1962). Po maturitě na gymnáziu začala studovat Filosofickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Rok poté přestoupila do Brna, kde na Brněnské pedagogické fakultě studovala hudební výchovu a ruštinu. Absolvovala pedagogickou fakultu a následně se chvíli věnovala učitelství.
V roce 1969 se začala definitivně věnovat zpěvu na plný úvazek. V Brně navázala spolupráci s hudebníkem Gustavem Bromem, se kterým nahráli několik písní ve Slovenštině. Těmito skladbami získala Tichá popularitu na Slovensku. V Praze navázala spolupráce např. s Orchestrem Karla Vlacha, Karlem Gottem, Skupinou Ladislava Štaidla, aj. Vystupovala také v sousedních státech.
Sama Tichá během své pěvecké kariéry nevydala žádné hudební album, i když nahrála spoustu známých písní jako Volá trubky hlas, Zpívej a povídej, Pojďme si hrát na lásku, Dám vám lék, Láska je pes, Harlekýn, Med a cukr a další.
Tichá se doposud podílela na vydání osmi hudebních učebnic pro děti s názvy Lidové písničky a hry s nimi (1999), Písničky a jejich dramatizace (2000), Učíme děti zpívat (2005), Zpíváme a nasloucháme hudbě s nejmenšími (2009), Zpíváme a tvoříme s malými, Hrajeme si s písničkou (2012), Zpíváme a hrajeme si s nejmenšími (2014), Lidové písničky a hry s nimi 2 (2019).
S kariérou zpěvačky přestala v roce 1980 a vrátila se k práci učitelky. V roce 1974 se jí narodil syn Marek.Kdo je Alena Tichá? Životopis Alena Tichá, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Alena Tichá

Národnost: česká
Datum narození: 11. 4. 1944
Místo narození: Zlín, Protektorát Čechy a Morava

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alena Tichá? s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Firmware? Vzpomněli byste si co označuje výraz Diktát? Znáte definici termínu Rekviem? Znáte termín Jezero?

Klíčová slova: Alena Tichá, osobnost, narození, národnost, hudba, osobnosti, datum narození, hudba, informace, kdy se narodila Alena Tichá?, vysvětlení, wikipedie, popis, místo narození, kde se narodila Alena Tichá?, wiki

Pojem Alena Tichá je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Alena Tichá na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Alena Tichá ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Alena Tichá ve Wikipedii

Vyhledat heslo Alena Tichá ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Alena Tichá ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Alena Tichá například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alena Tichá

Právě nyní již víte Kdo je to Alena Tichá? Kdy se narodila Alena Tichá? Kde se narodila Alena Tichá? Alena Tichá je v sekci Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Alena Tichá dejme tomu např. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alena Tichá i v jiné kategorii než je hudba.