Kdo je to?
Kdo je Alena Tichá? Životopis Alena Tichá, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Alena Tichá

Kdo je Alena Tichá? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Alena Tichá byla česká populární zpěvačka a učitelka. Tichá se narodila ve Zlíně do hudební rodiny. Po válce se s rodiči přestěhovala do Nového Jičína, kde se již od 7 let učila v lidové škole umění na klavír. Po základní škole navštěvovala místní gymnázium, ve kterém byla zpívající členkou studentské kapely. V 18 letech zvítězila v Brně v soutěži Hledáme nové talenty (1962). Po maturitě na gymnáziu začala studovat Filosofickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Rok poté přestoupila do Brna, kde na Brněnské pedagogické fakultě studovala hudební výchovu a ruštinu. Absolvovala pedagogickou fakultu a následně se chvíli věnovala učitelství.
V roce 1969 se začala definitivně věnovat zpěvu na plný úvazek. V Brně navázala spolupráci s hudebníkem Gustavem Bromem, se kterým nahráli několik písní ve Slovenštině. Těmito skladbami získala Tichá popularitu na Slovensku. V Praze navázala spolupráce např. s Orchestrem Karla Vlacha, Karlem Gottem, Skupinou Ladislava Štaidla, aj. Vystupovala také v sousedních státech.
Sama Tichá během své pěvecké kariéry nevydala žádné hudební album, i když nahrála spoustu známých písní jako Volá trubky hlas, Zpívej a povídej, Pojďme si hrát na lásku, Dám vám lék, Láska je pes, Harlekýn, Med a cukr a další.
Tichá se doposud podílela na vydání osmi hudebních učebnic pro děti s názvy Lidové písničky a hry s nimi (1999), Písničky a jejich dramatizace (2000), Učíme děti zpívat (2005), Zpíváme a nasloucháme hudbě s nejmenšími (2009), Zpíváme a tvoříme s malými, Hrajeme si s písničkou (2012), Zpíváme a hrajeme si s nejmenšími (2014), Lidové písničky a hry s nimi 2 (2019).
S kariérou zpěvačky přestala v roce 1980 a vrátila se k práci učitelky. V roce 1974 se jí narodil syn Marek.Kdo je Alena Tichá? Životopis Alena Tichá, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Alena Tichá

Národnost: česká
Datum narození: 11. 4. 1944
Místo narození: Zlín, Protektorát Čechy a Morava

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alena Tichá s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Dendrologie? Vzpomněli byste si na význam slova Letopočet? Znáte definici termínu Persona? Znáte definici termínu Pesar?

Klíčová slova: narození, národnost, biografie, zajímavosti, popis, wiki, hudba, datum narození, místo narození, osobnost, Alena Tichá, hudba, osobnosti, kdy se narodila Alena Tichá?, životopis, wikipedie

Pojem Alena Tichá je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Alena Tichá zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Alena Tichá na Youtube

Najít výraz Alena Tichá ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Alena Tichá ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Alena Tichá ve vyhledávači Qwant

Najít termín Alena Tichá na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alena Tichá například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alena Tichá

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Alena Tichá? Kdy se narodila Alena Tichá? Kde se narodila Alena Tichá? Alena Tichá je v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Alena Tichá řekněme v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alena Tichá i v jiné kategorii než je hudba.