Kdo je to?
Kdo byla Eva Jakoubková? Životopis Eva Jakoubková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo byla Eva Jakoubková?

Kdo byla Eva Jakoubková? Životopis, informace, biografie, herectví

Eva Jakoubková byla česká herečka.
Odmala vykazovala velké umělecké nadání a nakonec vystudovala pražskou DAMU.
Zásadní role představovala především na divadle, kde často ztvárňovala velké ženské charaktery, například ve hře Nikola Šuhaj loupežník nebo třeba v Macbethovi. Hrála například v Hradci králové a od roku 1977 byla v angažmá v Činoherním klubu. V 80. letech hostovala v Národním divadle, kde se například ujala role Maryši.
Ve filmu se prosazovala spíš ve snímcích slovenské produkce, někdy se ale objevila i v těch českých. V roce 1977 si zopakovala svou divadelní roli a hrála Eržiku v Nikolovi Šuhajovi loupežníkovi. Objevila se i v rozsáhlé sáze Juraje Jakubiska Tisícročná včela. V roce 1994 se pak objevila v lyricky laděném snímku Helimadoe.
Seriálovou roli získala v Inženýrské odyseji (1979), v dramatickém seriálu Jahody na stéble trávy (1984) a v Synové a dcery Jakuba skláře (1985).
Jejím manželem byl zpěvák Petr Novák.
Eva Jakoubková zemřela v 53 letech.Kdo byla Eva Jakoubková? Životopis Eva Jakoubková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Eva Jakoubková

Národnost: česká
Datum narození: 8. února 1952
Místo narození: Zábřeh, Ostrava
Datum úmrtí: 16. června 2005

Sdílejte tuto stránku s osobností Eva Jakoubková s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Válečný stav? Víte co je Ranžír? Rozumíte pojmu Brod? Vzpomněli byste si co označuje výraz Technická výchova?

Klíčová slova: životopis, wikipedie, kdo je Eva Jakoubková?, wiki, herectví, národnost, národnost, Eva Jakoubková, informace, osobnost, vysvětlení, biografie, datum narození, osobnosti, zajímavosti, kdo to je

Pojem Eva Jakoubková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat slovo Eva Jakoubková na Google.cz

Hledat heslo Eva Jakoubková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Eva Jakoubková ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Eva Jakoubková ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Eva Jakoubková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Jakoubková například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Eva Jakoubková? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byla Eva Jakoubková? Kdy se narodila Eva Jakoubková? Kde se narodila Eva Jakoubková? Kdy zemřela Eva Jakoubková? Eva Jakoubková se nachází v sekci Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Eva Jakoubková dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Jakoubková i v jiné kategorii než je herectví.