Kdo je to?
Kdo byla Eva Jakoubková? Životopis Eva Jakoubková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Eva Jakoubková

Kdo byla Eva Jakoubková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Eva Jakoubková byla česká herečka.
Odmala vykazovala velké umělecké nadání a nakonec vystudovala pražskou DAMU.
Zásadní role představovala především na divadle, kde často ztvárňovala velké ženské charaktery, například ve hře Nikola Šuhaj loupežník nebo třeba v Macbethovi. Hrála například v Hradci králové a od roku 1977 byla v angažmá v Činoherním klubu. V 80. letech hostovala v Národním divadle, kde se například ujala role Maryši.
Ve filmu se prosazovala spíš ve snímcích slovenské produkce, někdy se ale objevila i v těch českých. V roce 1977 si zopakovala svou divadelní roli a hrála Eržiku v Nikolovi Šuhajovi loupežníkovi. Objevila se i v rozsáhlé sáze Juraje Jakubiska Tisícročná včela. V roce 1994 se pak objevila v lyricky laděném snímku Helimadoe.
Seriálovou roli získala v Inženýrské odyseji (1979), v dramatickém seriálu Jahody na stéble trávy (1984) a v Synové a dcery Jakuba skláře (1985).
Jejím manželem byl zpěvák Petr Novák.
Eva Jakoubková zemřela v 53 letech.Kdo byla Eva Jakoubková? Životopis Eva Jakoubková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Eva Jakoubková

Národnost: česká
Datum narození: 8. února 1952
Místo narození: Zábřeh, Ostrava
Datum úmrtí: 16. června 2005

Tento text (Eva Jakoubková) můžete samozřejmě sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte co je Dynovačka? Vzpomenete si na definici slova Platonická láska? Rozumíte pojmu Došek? Vzpomněli byste si na význam slova BBQ?

Klíčová slova: životopis, kde se narodila Eva Jakoubková?, herectví, informace, lexikon, popis, kdy se narodila Eva Jakoubková?, kdo je Eva Jakoubková?, kdo to je, wikipedie, národnost, Kdy zemřela Eva Jakoubková, národnost, biografie, osobnost, datum narození

Pojem Eva Jakoubková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Eva Jakoubková

Hledat pojem Eva Jakoubková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Eva Jakoubková ve Wikipedii

Hledat výraz Eva Jakoubková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Eva Jakoubková na Google obrázcích

Zkusit najít termín Eva Jakoubková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Jakoubková například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Eva Jakoubková?

Nyní již víte Kdo byla Eva Jakoubková? Kdy se narodila Eva Jakoubková? Kde se narodila Eva Jakoubková? Kdy zemřela Eva Jakoubková? Eva Jakoubková je v sekci Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Eva Jakoubková dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Jakoubková i v jiné kategorii než je herectví.