Kdo je to?
Kdo je Lewis Hamilton? Životopis Lewis Hamilton, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Lewis Hamilton?

Kdo je Lewis Hamilton? Životopis, informace, biografie, sport

Lewis Hamilton je pilot formule 1 a několikanásobný mistr světa. Začátek jeho kariéry je spojen s motorkami, na kterých závodil od svých osmi let. Díky úspěchům a následnému ocenění se setkal s Ronem Dennisem, šéfem slavné automobilové stáje McLaren. Hamilton mu sdělil přání závodit za McLaren a o čtyři roky později skutečně získal smlouvu, protože stáj se snažila podporovat mladé a talentované jezdce, kteří by se v dospělosti mohli stát pevnou součástí stáje. Úspěšné závodění na motorkách vyvrcholilo v roce 2000, kdy se Hamilton stal evropským šampionem. Poté se rozhodl věnovat formulím.
Také automobilová dráha byla úspěšná. V roce 2007 se Hamilton stal jezdcem formule 1 za vysněný McLaren. V nováčkovské sezóně skončil na skvělém druhém místě a v další sezóně se stal mistrem světa. Po sezóně v roce 2012 překvapivě opustil McLaren a přestoupil do stáje Mercedes jako nástupce Michaela Schumachera. Za Mercedes se Hamiltonovi dařilo a přidal dalších šest mistrovských titulů, poslední získal v roce 2020. Smlouvu ve stáji Mercedese podepsal také na rok 2021. Především jeho úspěchy v mladém věku byly rekordní. Byl například nejmladším jezdcem, který vedl šampionát. Stalo se tak během jeho první sezóny v roce 2007 a zajímavostí je, že tím překonal rekord Bruce McLarena, zakladatele stáje McLaren. Dále je prvním pilotem tmavé pleti ve formuli 1 a aktivně se zapojuje do kampaní proti rasové nerovnosti.Kdo je Lewis Hamilton? Životopis Lewis Hamilton, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Lewis Hamilton

Národnost: britská
Datum narození: 7. ledna 1985
Místo narození: Stevenage, Hertfordshire, Velká Británie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Lewis Hamilton? s dalšími lidmi na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Zubní váček? Víte co je Bench-press? Rozumíte pojmu Pixel? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lambda sonda?

Klíčová slova: osobnosti, datum narození, zajímavosti, osobnost, sport, wikipedie, vysvětlení, kdo je Lewis Hamilton?, wiki, popis, biografie, kdy se narodil Lewis Hamilton?, národnost, Lewis Hamilton, narození, život

Pojem Lewis Hamilton je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Lewis Hamilton zkuste tyto odkazy

Hledat termín Lewis Hamilton ve Wikislovníku

Hledat frázi Lewis Hamilton ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Lewis Hamilton na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Lewis Hamilton na Youtube

Najít heslo Lewis Hamilton ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Lewis Hamilton například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lewis Hamilton

Právě nyní již víte Kdo je to Lewis Hamilton? Kdy se narodil Lewis Hamilton? Kde se narodil Lewis Hamilton? Lewis Hamilton patří do kategorie Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Lewis Hamilton dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lewis Hamilton i v jiné kategorii než je sport.