Kdo je to?
Kdo je Lewis Hamilton? Životopis Lewis Hamilton, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Lewis Hamilton

Kdo je Lewis Hamilton? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Lewis Hamilton je pilot formule 1 a několikanásobný mistr světa. Začátek jeho kariéry je spojen s motorkami, na kterých závodil od svých osmi let. Díky úspěchům a následnému ocenění se setkal s Ronem Dennisem, šéfem slavné automobilové stáje McLaren. Hamilton mu sdělil přání závodit za McLaren a o čtyři roky později skutečně získal smlouvu, protože stáj se snažila podporovat mladé a talentované jezdce, kteří by se v dospělosti mohli stát pevnou součástí stáje. Úspěšné závodění na motorkách vyvrcholilo v roce 2000, kdy se Hamilton stal evropským šampionem. Poté se rozhodl věnovat formulím.
Také automobilová dráha byla úspěšná. V roce 2007 se Hamilton stal jezdcem formule 1 za vysněný McLaren. V nováčkovské sezóně skončil na skvělém druhém místě a v další sezóně se stal mistrem světa. Po sezóně v roce 2012 překvapivě opustil McLaren a přestoupil do stáje Mercedes jako nástupce Michaela Schumachera. Za Mercedes se Hamiltonovi dařilo a přidal dalších šest mistrovských titulů, poslední získal v roce 2020. Smlouvu ve stáji Mercedese podepsal také na rok 2021. Především jeho úspěchy v mladém věku byly rekordní. Byl například nejmladším jezdcem, který vedl šampionát. Stalo se tak během jeho první sezóny v roce 2007 a zajímavostí je, že tím překonal rekord Bruce McLarena, zakladatele stáje McLaren. Dále je prvním pilotem tmavé pleti ve formuli 1 a aktivně se zapojuje do kampaní proti rasové nerovnosti.Kdo je Lewis Hamilton? Životopis Lewis Hamilton, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Lewis Hamilton

Národnost: britská
Datum narození: 7. ledna 1985
Místo narození: Stevenage, Hertfordshire, Velká Británie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Lewis Hamilton sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Strach? Pamatujete si definici pojmu Čapí hnízdo? Rozumíte pojmu Velká koalice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Adblue?

Klíčová slova: kdo je Lewis Hamilton?, sport, osobnosti, biografie, místo narození, narození, osobnost, wikipedie, wiki, kdy se narodil Lewis Hamilton?, vysvětlení, národnost, život, Lewis Hamilton, informace, popis

Pojem Lewis Hamilton je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít slovo Lewis Hamilton ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Lewis Hamilton ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Lewis Hamilton ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Lewis Hamilton ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Lewis Hamilton na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lewis Hamilton například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Lewis Hamilton?

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Lewis Hamilton? Kdy se narodil Lewis Hamilton? Kde se narodil Lewis Hamilton? Lewis Hamilton je v sekci Sport

Kategorie sport, házenkář, lewis Hamilton, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Lewis Hamilton dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lewis Hamilton i v jiné kategorii než je sport.