Kdo je to?
Kdo byl Archimédés? Životopis Archimédés, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Archimédés?

Kdo to byl Archimédés? Stručný životopis

Archimédés za Syrakus patřil k nejvýznamnějším řeckým vědcům starověku. Byl matematikem, fyzikem, vynálezcem, astronomem a filozofem. Jeho hlavní objevy jsou v oblasti matematiky a fyziky, například Archimédův zákon z oblasti hydrostatiky.
Sám Archimédés byl i autorem vynálezů, kterými zlepšil života svého rodiště. Proslulé byly také jím navržené obranné stroje. Byl zabit Římany v průběhu punských válek.Kdo byl Archimédés? Životopis Archimédés, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní údaje o osobě Archimédés

Národnost: řecká
Datum narození: 287 př. n. l.?
Místo narození: Syrakusy
Datum úmrtí: Syrakusy

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Archimédés s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Loajalita? Vzpomněli byste si co označuje výraz Jíška? Pamatujete si definici pojmu Rozedma plic? Znáte termín Whatsapp?

Klíčová slova: slovo, synonymum, Archimédés, význam, popis, heslo, vysvětlení, definice, pojem, co znamená, termín, informace, přesný význam, věda, kdo je Archimédés?, etymologie

Pojem Archimédés je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Archimédés na Google.cz

Zkusit najít frázi Archimédés ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Archimédés ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Archimédés ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Archimédés například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Archimédés?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Archimédés? Kdo to byl Archimédés? Kdy se narodil Archimédés? Kde se narodil Archimédés? Kdy zemřel Archimédés? Archimédés patří do sekce věda. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Archimédés řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Archimédés i v jiné kategorii než je věda.