Kdo je to?
Kdo byl Archimédés? Životopis Archimédés, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Archimédés?

Kdo to byl Archimédés? Stručný životopis

Archimédés za Syrakus patřil k nejvýznamnějším řeckým vědcům starověku. Byl matematikem, fyzikem, vynálezcem, astronomem a filozofem. Jeho hlavní objevy jsou v oblasti matematiky a fyziky, například Archimédův zákon z oblasti hydrostatiky.
Sám Archimédés byl i autorem vynálezů, kterými zlepšil života svého rodiště. Proslulé byly také jím navržené obranné stroje. Byl zabit Římany v průběhu punských válek.Kdo byl Archimédés? Životopis Archimédés, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní informace o osobě Archimédés

Národnost: řecká
Datum narození: 287 př. n. l.?
Místo narození: Syrakusy
Datum úmrtí: Syrakusy

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Archimédés? s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Stud? Znáte pojem Tragédie? Pamatujete si definici pojmu DPD? Vzpomenete si na definici slova Mikroplyš?

Klíčová slova: popis, co znamená, odborný výraz, význam slova, přesný výraz, popis, definice, co je to Archimédés?, kdo je Archimédés?, informace, původ slova, slovo, heslo, synonymum, wiki, vysvětlení

Pojem Archimédés je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Archimédés zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Archimédés na Google.cz

Najít pojem Archimédés ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Archimédés ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Archimédés ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Archimédés například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Archimédés?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Archimédés? Kdo to byl Archimédés? Kdy se narodil Archimédés? Kde se narodil Archimédés? Kdy zemřel Archimédés? Archimédés je v kategorii věda. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Archimédés řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Archimédés i v jiné kategorii než je věda.