Kdo je to?
Kdo byl Archimédés? Životopis Archimédés, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Archimédés?

Kdo to byl Archimédés? Stručný životopis

Archimédés za Syrakus patřil k nejvýznamnějším řeckým vědcům starověku. Byl matematikem, fyzikem, vynálezcem, astronomem a filozofem. Jeho hlavní objevy jsou v oblasti matematiky a fyziky, například Archimédův zákon z oblasti hydrostatiky.
Sám Archimédés byl i autorem vynálezů, kterými zlepšil života svého rodiště. Proslulé byly také jím navržené obranné stroje. Byl zabit Římany v průběhu punských válek.Kdo byl Archimédés? Životopis Archimédés, slavní lidé, osobnosti z věda

Hlavní informace o osobě Archimédés

Národnost: řecká
Datum narození: 287 př. n. l.?
Místo narození: Syrakusy
Datum úmrtí: Syrakusy

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Archimédés sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Stud? Znáte termín Pryskyřice? Pamatujete si definici pojmu DPD? Víte, co je to Kafr?

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, etymologie, význam pojmu, termín, přesný výraz, co je to Archimédés?, informace, význam, wiki, lexikon, odborný výraz, Archimédés, co znamená, formulace, kdo to je

Pojem Archimédés je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít Archimédés ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Archimédés ve Wikimedia Commons

Najít výraz Archimédés v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Archimédés ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Archimédés například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Archimédés? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Archimédés? Kdo to byl Archimédés? Kdy se narodil Archimédés? Kde se narodil Archimédés? Kdy zemřel Archimédés? Archimédés se nachází v kategorii věda. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Archimédés třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Archimédés i v jiné kategorii než je věda.