Kdo je to?
Kdo byl Archimédés? Životopis Archimédés, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Archimédés?

Kdo byl Archimédés? Životopis, informace, biografie, věda

Archimédés za Syrakus patřil k nejvýznamnějším řeckým vědcům starověku. Byl matematikem, fyzikem, vynálezcem, astronomem a filozofem. Jeho hlavní objevy jsou v oblasti matematiky a fyziky, například Archimédův zákon z oblasti hydrostatiky.
Sám Archimédés byl i autorem vynálezů, kterými zlepšil života svého rodiště. Proslulé byly také jím navržené obranné stroje. Byl zabit Římany v průběhu punských válek.Kdo byl Archimédés? Životopis Archimédés, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Archimédés

Národnost: řecká
Datum narození: 287 př. n. l.?
Místo narození: Syrakusy
Datum úmrtí: Syrakusy

Popis osobnosti Archimédés můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Ážio? Znáte definici termínu Konfigurace? Pamatujete si definici pojmu Osteoporóza? Pamatujete si definici pojmu Rejsek?

Klíčová slova: wiki, národnost, národnost, kdo to je, kde se narodil Archimédés?, osobnost, lexikon, datum narození, datum úmrtí, kdo je Archimédés?, informace, místo narození, život, osobnosti, Archimédés, životopis

Pojem Archimédés je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít Archimédés v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Archimédés ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Archimédés ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Archimédés ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Archimédés ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Archimédés například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Archimédés?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Archimédés? Kdy se narodil Archimédés? Kde se narodil Archimédés? Kdy zemřel Archimédés? Archimédés se nachází v kategorii Věda

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Archimédés řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Archimédés i v jiné kategorii než je věda.