Kdo je to?
Kdo byl Archimédés? Životopis Archimédés, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Archimédés?

Kdo to byl Archimédés? Stručný životopis

Archimédés za Syrakus patřil k nejvýznamnějším řeckým vědcům starověku. Byl matematikem, fyzikem, vynálezcem, astronomem a filozofem. Jeho hlavní objevy jsou v oblasti matematiky a fyziky, například Archimédův zákon z oblasti hydrostatiky.
Sám Archimédés byl i autorem vynálezů, kterými zlepšil života svého rodiště. Proslulé byly také jím navržené obranné stroje. Byl zabit Římany v průběhu punských válek.Kdo byl Archimédés? Životopis Archimédés, slavní lidé, osobnosti z věda

Hlavní data o osobě Archimédés

Národnost: řecká
Datum narození: 287 př. n. l.?
Místo narození: Syrakusy
Datum úmrtí: Syrakusy

Tento text (Archimédés) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Loajalita? Vzpomenete si na definici slova Kodifikace? Pamatujete si definici pojmu Rozedma plic? Vzpomněli byste si na význam slova Dřevoplast?

Klíčová slova: co je to Archimédés?, kdo je Archimédés?, kdo to je, popis, původ slova, popis, význam pojmu, pojem, wiki, věda, přesný význam, význam slova, význam, definice, slovo, přesný výraz

Pojem Archimédés je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Archimédés ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Archimédés na Youtube

Hledat termín Archimédés ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Archimédés ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Archimédés například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Archimédés? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Archimédés? Kdo to byl Archimédés? Kdy se narodil Archimédés? Kde se narodil Archimédés? Kdy zemřel Archimédés? Archimédés je v sekci věda. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Archimédés kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Archimédés i v jiné kategorii než je věda.