Kdo je to?
Kdo je Eddie Vedder? Životopis Eddie Vedder, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Eddie Vedder

Kdo je Eddie Vedder? Životopis, informace, biografie, hudba

Eddie Vedder je americký zpěvák.
K hudbě tíhnul od mládí. Pomáhala mu zvládat složitou rodinnou a později finanční situaci.
Vystřídal několik kapel, například působil ve skupině Bad Radio, první úspěchy však začal slavit až v devadesátých letech s kapelou Pearl Jam. Skupina hrála alternativní rock a stala se součástí tzv. seattleské rockové scény. Její hudba je řazena do podžánru grunge a Eddie Vedder je považován za jednu z výrazných tváří této rockové odnože.
Debutové album skupiny Pearl Jam vyšlo v roce 1991 pod názvem Ten a upřelo na ni pozornost hudební veřejnosti. Vydání následných alb - Vs. (1993) a Vitalogy (1994) - už sebou neslo punc globální hudební události. Pearl Jam se svými alby trhali žebříčky hitparád a získávali nejprestižnější hudební ocenění, včetně Grammy.
Nejúspější desky Pearl Jam byly velmi osobní - často vyprávěly o úzkostech, osobních problémech a nejistotě. Typickým příkladem je singl Alive, který popisuje stejnou situaci, ve které se v pubertě ocitl Vedder - zjistění, že muž, který jej vychovával, není jeho otec.
Počátek devadesátek byl vrchol kariéry Pearl Jam, pak už kapela spíše stagnovala až upadala. V roce 1996 vydala No Code, následovalo Binaural (2000) a dalších pět alb. Především v muzice vznilé po roce 2000 se hudebníci pouštěli do větších experimentů a odchylovali se od původního zvuku, což řadu fanoušků zklamalo.
Eddie Vedder často spolupracuje na filmové hudbě. Pro film Útěk do divočiny (2007) vytvořil celý soundrack a zároveň jej vydal jako své sólové album. Jeho druhé samostatné album nese název Ukulele Songs.
Spolu s Pearl Jam se Vedder dostal do Rock and Roll Hall of Fame.Kdo je Eddie Vedder? Životopis Eddie Vedder, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Eddie Vedder

Národnost: americký
Datum narození: 23. prosince 1964
Místo narození: Chicago

Popis osobnosti Eddie Vedder můžete sdílet s dalšími osobami prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Interview? Víte co je Aescin? Znáte pojem Kurděje? Vzpomněli byste si co označuje výraz EET?

Klíčová slova: datum narození, místo narození, národnost, hudba, kdy se narodil Eddie Vedder?, kde se narodil Eddie Vedder?, wikipedie, zajímavosti, narození, život, popis, osobnosti, lexikon, životopis, osobnost, vysvětlení

Pojem Eddie Vedder je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Eddie Vedder na Youtube

Zkusit najít výraz Eddie Vedder ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eddie Vedder ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Eddie Vedder ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Eddie Vedder ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Eddie Vedder například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Eddie Vedder? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Eddie Vedder? Kdy se narodil Eddie Vedder? Kde se narodil Eddie Vedder? Eddie Vedder patří do kategorie Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Eddie Vedder kupříkladu ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eddie Vedder i v jiné kategorii než je hudba.