Kdo je to?
Kdo je to Moskal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Moskal? Lidé, hanlivé

Moskal

Jaký je význam slova Moskal? Co to znamená?

„Moskal“ je hanlivě označení člověka, které rozlišuje obyvatele žijící východně od ruského státního útvaru je centrem Moskva. Tito obyvatelé jsou označeni za Rusy. Západně od ruského státního útvaru je centrem Kyjev. Západně od Velké Rusy je Polsko, Bělorusko, Ukrajina. Jiné hanlivé označení Rusů žijících na území Ukrajiny a Polska je „Kacap“, v Litvě se používá výraz „Kacapas“.
V šestnáctém a sedmnáctém století se východní Rusy nazývala „Moskalsko“ a její obyvatele byli „Moskalové“. Moskevské státní útvary nazývali „Moskevsko“. Západní část dnešní Ukrajina byla Rusí, její obyvatele nazývali hanlivě „Chocholy“ či Litevci. Později se ujal názve východní moskevské části Ruska „Velká Rus“, kyjevská část Ruska se nazývala „Malá Rus“. Vlastenci odmítli útlak Moskalů a pojmenovali svou zemi Ukrajina.


Kdo je to Moskal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Moskal? Lidé, hanlivé

Tento text (Moskal) můžete sdílet s dalšími osobami prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Seraf? Znáte pojem Glutamát? Vzpomněli byste si na význam slova Charčo? Vzpomenete si na definici slova Nacismus?

Klíčová slova: Moskal, odborný výraz, význam slova, původ slova, hanlivé, význam pojmu, přesný výraz, slovo, heslo, vysvětlení, informace, pojem, wikipedie, definice, wiki, etymologie

Pojem Moskal je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Moskal ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Moskal ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Moskal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Moskal na Youtube

Hledat heslo Moskal ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Moskal například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Moskal

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Moskal? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Moskal? Definice pojmu Moskal patří do kategorie Hanlivé

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pokuste se vyhledat informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Moskal i v jiné sekci než v hanlivé.