Kdo je to?
Kdo je Eliška Klučinová? Životopis Eliška Klučinová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Eliška Klučinová

Kdo je Eliška Klučinová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Eliška Klučinová je bývalá česká profesionální atletka – vícebojařka a reprezentantka, která závodila za sportovní oddíl USK Praha a AC Tepo Kladno. Klučinová se narodila v dubnu 1988 v Praze.
Klučinová se věnovala atletice již od dětství. Na evropském šampionátu juniorů v nizozemském Hengelo vybojovala roku 2007 stříbrnou medaili v sedmiboji. Následně začala soutěžit mezi seniory.
Během své kariéry závodila na několika Mistrovstvích ČR v atletice, na kterých vybojovala celkem pět zlatých medailí (2008, 2009 - sedmiboj a 2012, 2014, 2017 – skok daleký), dvě stříbrné medaile (2015 – skok daleký, 2017 – sedmiboj) a dvě bronzové medaile (2015 – skok do výšky, 2017 vrh koulí).
Z halových Mistrovství ČR v atletice má Klučinová pět zlatých medailí (2011, 2013, 2018, 2019 – pětiboj, 2014 – skok daleký), osm stříbrných medailí (2007 - štafeta 4 x 400 m, 2008, 2010 – pětiboj, 2010, 2011, 2013, 2015, 2019 – skok daleký) a 3 bronzové medaile (2009 – pětiboj, 2016, 2017 – skok vysoký).
Ve víceboji na TNT Express Meetingu v Kladně v červnu 2010 nasbírala celkem 6 268 bodů. Vyrovnala tak 22 let starý rekord české atletky Zuzany Lajbnerové. O dva roky později vylepšila národní rekord na 6 283 bodů, čímž se kvalifikovala na Letní olympijské hry v Londýně 2012. O rok později na Mistrovství světa v atletice v Moskvě 2013 český rekord vylepšila na 6 332 bodů. Výkon však nestačil na stupně vítězů a skončila až na sedmé příčce.
Kvůli opakovaným zraněním Klučinová ukončila v září 2019 profesionální sportovní kariéru. V té době studovala trenérství na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze.
Od roku 2021 je vdaná za českého hudebníka Jana Pokorného, známého pod uměleckým jménem Pokáč. Spolu vychovávají dva syny – Teodora (*2021) a Tobiáše (*2022).Kdo je Eliška Klučinová? Životopis Eliška Klučinová, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Eliška Klučinová

Národnost: česká
Datum narození: 14. 4. 1988
Místo narození: Praha, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Eliška Klučinová sdílet s jinými osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Babí léto? Znáte pojem Ašvaganda? Znáte definici termínu Maloobchod? Vzpomenete si na definici slova Id?

Klíčová slova: životopis, zajímavosti, narození, sport, vysvětlení, lexikon, popis, informace, život, kdo je Eliška Klučinová?, kde se narodila Eliška Klučinová?, biografie, wiki, wikipedie, datum narození, Eliška Klučinová

Pojem Eliška Klučinová je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít Eliška Klučinová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Eliška Klučinová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Eliška Klučinová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Eliška Klučinová na Google obrázcích

Vyhledat slovo Eliška Klučinová ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Eliška Klučinová například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Eliška Klučinová? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Eliška Klučinová? Kdy se narodila Eliška Klučinová? Kde se narodila Eliška Klučinová? Eliška Klučinová je v kategorii Sport

Kategorie sport, jezdec formule, eliška Klučinová, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Eliška Klučinová dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eliška Klučinová i v jiné kategorii než je sport.