Kdo je to?
Kdo byl Karel Vlach? Životopis Karel Vlach, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Karel Vlach

Kdo byl Karel Vlach? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Karel Vlach byl český dirigent a kapelník Orchestru Karla Vlacha. Vlach se narodil v Praze na Žižkově jako nejstarší z pěti sourozenců. Již na základní škole se učil hrát na housle. Po základní škole začal studovat reálné gymnázium na Žižkově. Po maturitě na gymnáziu se během let 1925-1928 vyučil na obchodního příručího pro galanterní firmu Kauders. V 18 letech mu zemřela matka a když se jeho otec poté znovu oženil, rodina se přemístila do pražských Holešovic.
Vlach nejprve pracoval jako obchodní příručí pro firmu L. Phona a poté pro Finger a Stein. Následně pracoval do roku 1931 jako prokurista. Následující dva roky neměl zaměstnání. V té době vystupoval ve skupině Blue Music a taky ve vlastním souboru s názvem Charles Happy Boys, který se později přejmenoval na Blue Boys.
Vlach se v roce 1939 stal zakladatelem orchestru s názvem Orchestr Karla Vlacha. V následujícím roce koncertoval na Střeleckém ostrově v Praze. K orchestru se připojilo také trio Sestry Allanovy a skladby pro něj psali autoři Jiří Traxler nebo Kamil Běhounek. Spolupracoval také se zpěváky jako Arnošt Kavka, Jiřina Salačová, Inka Zemánková. V průběhu druhé světové války orchestr vystupoval v kavárně Lloyd v Praze nebo různě po českých zemích.
Karel Vlach vytvořil novou sestavu orchestru po konci války a z počátku vystupovali v pražské kavárně Fénix. Mezi zpěváky patřili Rudolf Cortés, Václav Irmanov a Jiřina Salačová. V roce 1947 se orchestr přestěhoval do stálého angažmá v Divadle V+W, kde pomáhal s obnovou představení Osvobozeného divadla. Poté se orchestr přemístil do Divadla ABC, kde působil v letech 1954-1962. V roce 1962 přesídlil do Hudebního divadla v Karlíně. V padesátých letech dokázal Vlach domluvit koncerty mimo divadlo. Dokonce se dostali za hranice do Maďarska a do Polska, kde měli roku 1956 turné. Později se orchestr zaměřil na populární hudbu a měl možnost pracovat s oblíbenými zpěváky Milanem Chladilem nebo Yvettou Simonovou.
Orchestr Karla Vlacha nahrál hudbu pro filmy Andělský kabát (1947), Stvoření světa (1957), Cirkus bude (1954), Hudba z Marsu (1955) nebo Limonádový Joe (1964). Karel Vlach získal roku 1963 titul Zasloužilý umělec a stal se prvním držitelem ocenění z řad lidí populární kultury.
Karel Vlach zemřel v roce 1986 ve věku 74 let. Orchestr Karla Vlacha je stále aktivní. Roku 2019 oslavil výročí 80 let své existence koncertem v Divadle Hybernia v Praze.Kdo byl Karel Vlach? Životopis Karel Vlach, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Karel Vlach

Národnost: česká
Datum narození: 8. 10. 1911
Místo narození: Žižkov, Praha, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 26. 2. 1986

Popis osobnosti Karel Vlach můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Malagelo? Pamatujete si definici pojmu Alcantara? Vzpomněli byste si na význam slova Konvence? Vzpomněli byste si co znamená slovo Jacuzzi?

Klíčová slova: datum narození, lexikon, zajímavosti, osobnost, wiki, hudba, kdo je Karel Vlach?, kde se narodil Karel Vlach?, národnost, datum úmrtí, kdo to je, vysvětlení, wikipedie, nežijící, popis, Karel Vlach

Pojem Karel Vlach je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat pojem Karel Vlach v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Karel Vlach ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Karel Vlach ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Karel Vlach ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Karel Vlach na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Vlach například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Karel Vlach? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Karel Vlach? Kdy se narodil Karel Vlach? Kde se narodil Karel Vlach? Kdy zemřel Karel Vlach? Karel Vlach je v sekci Hudba

Kategorie hudba, sluchátka zelená, karel Vlach, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Karel Vlach třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Vlach i v jiné kategorii než je hudba.