Kdo je to?
Kdo byla Jana Werichová? Životopis Jana Werichová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Jana Werichová

Kdo byla Jana Werichová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Jana Werichová byla česká herečka a překladatelka. Dcera známého herce Jana Wericha.
Druhou světovou válku strávila spolu se svými rodiči Janem a Zdenou Werichovými v USA. Po návratu domů vystudovala DAMU. V mládí vystupovala pod jménem Jana Hálová, aby jako herečka nebyla spojována se svým slavným otcem, později však už užívala jméno Werichová či Werichová-Kvapilová.
Zpočátku kariéry hrála v menších divadlech - například v Uherském Hradišti nebo Kolíně. Poté nastoupila do hereckého souboru Československého státního filmu, který jí přinesl i několik filmových rolí. V Praze působila například v Rokoku nebo Hudebním divadle Karlín.
Ve filmu debutovala v roce 1951 po boku svého otce ve filmu Císařův pekař - pekařův císař. Po celou kariéru hrála obvykle jen malé role. Objevila se tak například v Pyšné princezně (1952), Kolik slov stačí lásce? (1961) či Kohout plaší smrt (1961). Větší roli si zahrála v krátké komedii Uspořená libra (1963). Poslední roli ztvárnila v rodinném filmu Ať žijí duchové! (1977).
Kromě herectví pracovala i jako asistentka režie; její hlas zazníval z rozhlasových her i dabingu. Zásadní je její překladatelská činnost.
Zemřel ve 45 letech na rakovinu.Kdo byla Jana Werichová? Životopis Jana Werichová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Jana Werichová

Národnost: česká
Datum narození: 18. října 1935
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 9. května 1981

Sdílejte tuto stránku s osobností Jana Werichová s kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Církev? Vzpomněli byste si co znamená slovo Streptokok? Vzpomněli byste si na význam slova Pilates? Víte co je Tuřín?

Klíčová slova: životopis, Jana Werichová, osobnost, vysvětlení, kdy se narodila Jana Werichová?, lexikon, wiki, kde se narodila Jana Werichová?, kdo je Jana Werichová?, biografie, popis, nežijící, národnost, osobnosti, informace, kdo to je

Pojem Jana Werichová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Jana Werichová na Youtube

Zkusit najít výraz Jana Werichová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jana Werichová ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Jana Werichová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Jana Werichová ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jana Werichová například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Jana Werichová? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byla Jana Werichová? Kdy se narodila Jana Werichová? Kde se narodila Jana Werichová? Kdy zemřela Jana Werichová? Jana Werichová se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, mikádo blonďaté, jana Werichová, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro Superia.cz. Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Jana Werichová dejme tomu v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jana Werichová i v jiné kategorii než je herectví.