Kdo je to?
Kdo je Michèle Mercier? Životopis Michèle Mercier, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Michèle Mercier?

Kdo je Michèle Mercier? Životopis, informace, biografie, herectví

Michèle Mercier, rodným jménem Jocelyne Yvonne Renée Mercier, je francouzská filmová herečka, která se nejvíce proslavila rolí Angeliky. Mercier se narodila ve francouzském městě Nice do rodiny lékárníka. V pěti letech zemřela její mladší sestra Michèle na břišní tyfus. V mládí se chtěla stát tanečnicí a po druhé světové válce se stala členkou baletního souboru. Začalo se jí více dařit a Michèle Mercier, rodným jménem Jocelyne Yvonne Renée Mercier, je francouzská filmová herečka, která se nejvíce proslavila rolí Angeliky. Mercier se narodila ve francouzském městě Nice do rodiny lékárníka. V pěti letech zemřela její mladší sestra Michèle na břišní tyfus. V mládí se chtěla stát tanečnicí a po druhé světové válce se stala členkou baletního souboru. Začalo se jí dařit a v operním domě v Nice vystupovala jako sólistka.
Když bylo Michèle sedmnáct let, odstěhovala se do Paříže. V Paříži nejprve vystupovala v divadelní herecké společnosti Rolanda Petita a následně se společností Ballet de la Tour Eiffel. Kromě tance studovala i herectví u Solange Sicarda.
Ještě před jejím filmovým debutem byla požádána, aby si změnila jméno, protože bylo moc dlouhé. Jméno si změnila na Michèle po její zesnulé sestře.
Ve filmu Mercier debutovala roku 1957. Doposud natočila více než padesát filmů. Pracovala také v Anglii, kde točila hlavně italské filmy. V roce 1961 si vzala za muže režiséra André Smaggeho, se kterým se však roku 1965 rozvedla. O pět let později si vzala závodníka Clauda Bourillota (1970). Ten však jednou zničehonic zmizel a ukradl ji šperky i peníze. Manželství skončilo rozvodem v roce 1976. Později byla několik let zasnoubená s italským princem Nicolou Bocompagni-Ludovisi, který však později sňatek zrušil. Mercier tak zůstala sama a bez dětí.
Roku 1963 bylo rozhodnuto, že bude hrát postavu Angeliky podle románu Anne a Serge Golonových. Angeliku měla možnost hrát slavná herečka Brigitte Bardot, ta však roli odmítla. Mercier tak v letech 1964-1968 natočila celkem pět filmů o Angelice: Angelika, markýza andělů (1964), Báječná Angelika (1965), Angelika a král (1966), Nezkrotná Angelika (1967), Angelika a sultán (1968). Postava Angeliky z ní udělala hvězdu světového formátu, nicméně bylo jasné, že už nikdy lepší roli nezíská. V roce 1968 ještě ztvárnila hlavní roli v oblíbeném romantickém dramatu Lady Hamiltonová.
Během své herecké kariéry Mercier hrála po boku slavných herců jako Jean-Paul Belmondo, Jean Gabin, Charles Bronson, Charlton Heston a další.Kdo je Michèle Mercier? Životopis Michèle Mercier, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Michèle Mercier

Národnost: francouzská
Datum narození: 1. 1. 1939
Místo narození: Nice, Francie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Michèle Mercier s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Osteopenie? Víte, co je to Gravírování? Vzpomenete si na definici slova Šumajstr? Rozumíte pojmu LTE?

Klíčová slova: národnost, herectví, život, životopis, narození, herectví, osobnost, Michèle Mercier, lexikon, osobnosti, informace, biografie, Michèle Mercier, vysvětlení, kdy se narodil Michèle Mercier?, popis

Pojem Michèle Mercier je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Michèle Mercier ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Michèle Mercier ve Wikislovníku

Najít výraz Michèle Mercier v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Michèle Mercier na Google.cz

Hledat slovo Michèle Mercier ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Michèle Mercier například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Michèle Mercier

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Michèle Mercier? Kdy se narodil Michèle Mercier? Kde se narodil Michèle Mercier? Michèle Mercier je v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Michèle Mercier dejme tomu např. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michèle Mercier i v jiné kategorii než je herectví.