Kdo je to?
Kdo je Kateřina Macháčková? Životopis Kateřina Macháčková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kateřina Macháčková

Kdo je Kateřina Macháčková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Pražská rodačka, herečka, Kateřina Macháčková je dcerou opěrní pěvkyně Věry Štiborové a režiséra a herce Miroslava Macháčka. V roce 1972 absolvovala DAMU a bezprostředně poté nastoupila do pražského Divadla S. K. Neumanna (dnešní Divadlo pod Palmovkou), kde zůstala celou svou hereckou kariéru. Kromě divadelního herectví má kontě i mnoho filmových rolí, věnuje se literární činnosti a vyučuje herectví na Pražské konzervatoři.
Kateřina Macháčková se k herectví dostala koncem šedesátých let minulého století, kdy se ještě jako osmnáctiletá dívka objevila v hudební komedii Bylo čtvrt a bude půl. Od té doby se objevila v desítkách oblíbených i méně známých filmů. Diváci ji mohli vidět například v hudebním snímku Libuše z roku 1974, o rok později získala hlavní roli v Rusalce a v šestadvaceti letech ztvárnila Ruměnku v komedii Hadrián z Římsů.
V portfoliu rolí Kateřiny Macháčkové se najdou velmi kvalitní snímky jako je drama Rána jistoty z roku 1977, hudební komedie Polská krev z roku 1978, historická komedie z roku 1980 Scapinova šibalství, komediální muzikály Netopýr, Bandité či Pan Pickwick nebo komedie Rizikové pracoviště. V mnoha snímcích navíc Kateřina ztvárňovala hlavní role.
Mezi její nejnovější snímky, které vznikaly od devadesátých let minulého století, patří filmy Ten můj tam má spolužáka, Přes padací mosty, Motýlí čas, Jehlice Sluneční paní, Rukama nevinnosti nebo pohádka Dešťová víla, kde Kateřina Macháčková ztvárnila postavu paní Země.
Přestože přelom století víceméně ukončil její filmovou kariéru, z televizních obrazovek nezmizela. Diváci ji mohli pravidelně potkávat díky četným seriálovým rolím. V roce 1990 se objevila v Ohrožených prázdninách, o čtyři roky později si zahrála v rodinném dramatu O zvířatech a lidech. Vekou roli získala v seriálu Život na zámku, kde ztvárnila postavu Marie Králové. Kateřina Macháčková také výrazně zasáhla do tvorby Nadměrných maličkostí, Stop života, Doktorky Kellerové nebo rodinného dramatu Čechovi.
Macháčková byla rovněž hostem v mnoha pořadech jako je například Kufr, O poklad Anežky České, Sama doma, nikdo není dokonalý, Banánové rybičky, Show Jana Krause, Prostřeno!, Vtip za stovku, 7 pádů Honzy Dědka, Sejdeme se na Cibulce či Tenký led Dany Morávkové.¨
Jejím prvním manželem byl Petr Svojtka, s nímž má syna Petra. Toto manželství se však po čase rozpadlo a Kateřina se provdala podruhé. Tentokrát se jejím manželem stal Ivan Zmatlík, jehož babičkou byla známá ilustrátorka dětských knížek Helena Zmatlíková. Právě po ní dostala jméno jejich společná dcera Helena.Kdo je Kateřina Macháčková? Životopis Kateřina Macháčková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Kateřina Macháčková

Národnost: česká
Datum narození: 30. listopadu 1949
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Kateřina Macháčková s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Kdoule? Víte co je Vitamín C? Vzpomněli byste si co znamená slovo Tempura? Vzpomněli byste si co označuje výraz Moneta Money Bank?

Klíčová slova: lexikon, zajímavosti, životopis, život, národnost, Kateřina Macháčková, datum narození, popis, informace, wikipedie, herectví, narození, vysvětlení, wiki, osobnost, osobnosti

Pojem Kateřina Macháčková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledejte bez špehování slovo Kateřina Macháčková ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Kateřina Macháčková na Google.cz

Hledat videa s názvem Kateřina Macháčková na Youtube

Zkusit najít Kateřina Macháčková ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Kateřina Macháčková ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kateřina Macháčková například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Kateřina Macháčková? Stručná biografie

Teďka už zajisté víte Kdo je to Kateřina Macháčková? Kdy se narodila Kateřina Macháčková? Kde se narodila Kateřina Macháčková? Kateřina Macháčková patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, herec, kateřina Macháčková, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Kateřina Macháčková dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kateřina Macháčková i v jiné kategorii než je herectví.