Kdo je to?
Kdo je Jakub Kulhánek? Životopis Jakub Kulhánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Jakub Kulhánek?

Kdo je Jakub Kulhánek? Životopis, informace, biografie, politici

Jakub Kulhánek je český politik, v roce 2021 působil jako ministr zahraničních věcí ČR.
Je členem ČSSD. Vystudoval Fakultu sociální věd Univerzity Karlovy a studoval také v USA. Po studiích začal pracoval jako analytik se zaměřením na středoevropský a postsovětský region.
Do politiky se dostal jako poradce sociálnědemokratických politiků a také jako náměstek na ministerstvech. Ve funkci náměstka působil nejprve na Ministerstvu obrany, poté na Ministerstvu zahraničních věcí a nakonec na Ministerstvu vnitra.
Jako ministr vystřídal na jaře 2021 v Černínském paláci Tomáše Petříčka. Ministrem zahraničních věcí však zůstal jen do podzimu, kdy se konaly parlamentní volby a ČSSD nebyla do Sněmovny zvolena. V souvislosti s jeho nominací na ministra zahraničních věcí byla médii zmiňována jeho předcházející spolupráce s kontroverzní čínskou společností CEFC Europe.Kdo je Jakub Kulhánek? Životopis Jakub Kulhánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Jakub Kulhánek

Národnost: česká
Datum narození: 30. června 1984
Místo narození: Mělník

Tento text (Jakub Kulhánek) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Diecéze? Pamatujete si definici pojmu Granit? Vzpomenete si na definici slova Suspenzor? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bílý čaj?

Klíčová slova: politici, národnost, politici, narození, datum narození, kde se narodil Jakub Kulhánek?, osobnost, Jakub Kulhánek, wikipedie, wiki, životopis, osobnosti, místo narození, popis, Jakub Kulhánek, zajímavosti

Pojem Jakub Kulhánek je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Jakub Kulhánek doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Jakub Kulhánek na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Jakub Kulhánek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Jakub Kulhánek ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Jakub Kulhánek ve Wikislovníku

Vyhledat termín Jakub Kulhánek ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jakub Kulhánek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Jakub Kulhánek?

Nyní již víte Kdo je to Jakub Kulhánek? Kdy se narodil Jakub Kulhánek? Kde se narodil Jakub Kulhánek? Jakub Kulhánek se nachází v kategorii Politici

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Jakub Kulhánek kupř.na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jakub Kulhánek i v jiné kategorii než je politici.