Kdo je to?
Kdo je Ivan Lendl? Životopis Ivan Lendl, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Ivan Lendl

Kdo je Ivan Lendl? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Ivan Lendl je tenisový trenér, nejúspěšnější český tenista všech dob a jeden z nejlepších hráčů tenisové historie. Oba jeho rodiče byli skvělí tenisté, takže měl ideální zázemí pro úspěšnou sportovní kariéru. Už v juniorské kategorii byl výrazným hráčem. Získal titul ve dvouhře na French Open i z Wimbledonu a byl juniorskou světovou jedničkou. V roce 1978 se stal profesionálním hráčem. V roce 1980 získal sedm titulů ve dvouhře a turnaje pravidelně vyhrával i v dalších letech, takže se postupně vypracoval na jednoho z nejlepších světových hráčů.
V roce 1983 se poprvé stal světovou jedničkou. O dva roky později vyhrál US Open a s výjimkou krátké přestávky byl od té doby několik let na prvním místě světového žebříčku. Vytvořil nový světový rekord, když se na první příčce držel 270 týdnů v kuse. Navzdory několikaletému dominantnímu postavení se mu nikdy nepodařilo vyhrát Wimbledon. V roce 1986 Lendl emigroval do USA a usiloval o americké občanství, které získal až v roce 1992. Hráčskou kariéru ukončil roku 1994. Dvakrát vyhrál Australian Open, třikrát French Open a další tři tituly přidal z US Open. V rámci Wimbledonu se dostal nejdále do finále v letech 1986 a 1987.
Lendl byl vzorem pro řadu českých i zahraničních hráčů, vliv měl mimo jiné na Rogera Federera. Pro jeho herní styl byl důležitý těžký, důrazný a rychlý forhend, díky kterému diktoval tempo hry a vysloužil si přezdívky typu Terminátor nebo Ivan Hrozný. Díky schopnosti převzít hru a určit její ráz dokázal Lendl přinutit protivníky, aby změnili vlastní styl, takže nemohli využívat přednosti a silné stránky. Navzdory výšce a mohutnosti byl na kurtu překvapivě rychlý. Slabinou byla nedůsledná hra v okolí sítě, problém měl především s nečekanými odskoky. To je důvod, proč nikdy nevyhrál Wimbledon, jehož travnatá plocha přinášela nejhorší odskoky.
V roce 2011 si zkusil trenérskou roli, když začal trénovat skotského hráče Andyho Murraye. Tato spolupráce se osvědčila, protože Murray získal zlatou medaili na Letních olympijských hrách v roce 2012, poprvé vyhrál US Open a zvítězil rovněž na Wimbledonu. V roce 2014 Lendl spolupráci přerušil kvůli pracovnímu vytížení.Kdo je Ivan Lendl? Životopis Ivan Lendl, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Ivan Lendl

Národnost: česká
Datum narození: 7. března 1960
Místo narození: Ostrava

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Ivan Lendl? s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Interakce? Vzpomněli byste si na význam slova Zisk? Vzpomněli byste si na význam slova Metaxa? Znáte definici termínu Xoxo?

Klíčová slova: datum narození, narození, kdy se narodil Ivan Lendl?, život, sport, osobnosti, národnost, osobnost, kde se narodil Ivan Lendl?, životopis, wikipedie, lexikon, sport, Ivan Lendl, informace, kdo je Ivan Lendl?

Pojem Ivan Lendl je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Ivan Lendl na Youtube

Najít heslo Ivan Lendl ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Ivan Lendl ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ivan Lendl ve Wikimedia Commons

Najít výraz Ivan Lendl ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivan Lendl například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Ivan Lendl?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Ivan Lendl? Kdy se narodil Ivan Lendl? Kde se narodil Ivan Lendl? Ivan Lendl je v kategorii Sport

Kategorie sport, formule, ivan Lendl, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Ivan Lendl třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivan Lendl i v jiné kategorii než je sport.