Kdo je to?
Kdo je Ivan Lendl? Životopis Ivan Lendl, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Ivan Lendl?

Kdo je Ivan Lendl? Životopis, informace, biografie, sport

Ivan Lendl je tenisový trenér, nejúspěšnější český tenista všech dob a jeden z nejlepších hráčů tenisové historie. Oba jeho rodiče byli skvělí tenisté, takže měl ideální zázemí pro úspěšnou sportovní kariéru. Už v juniorské kategorii byl výrazným hráčem. Získal titul ve dvouhře na French Open i z Wimbledonu a byl juniorskou světovou jedničkou. V roce 1978 se stal profesionálním hráčem. V roce 1980 získal sedm titulů ve dvouhře a turnaje pravidelně vyhrával i v dalších letech, takže se postupně vypracoval na jednoho z nejlepších světových hráčů.
V roce 1983 se poprvé stal světovou jedničkou. O dva roky později vyhrál US Open a s výjimkou krátké přestávky byl od té doby několik let na prvním místě světového žebříčku. Vytvořil nový světový rekord, když se na první příčce držel 270 týdnů v kuse. Navzdory několikaletému dominantnímu postavení se mu nikdy nepodařilo vyhrát Wimbledon. V roce 1986 Lendl emigroval do USA a usiloval o americké občanství, které získal až v roce 1992. Hráčskou kariéru ukončil roku 1994. Dvakrát vyhrál Australian Open, třikrát French Open a další tři tituly přidal z US Open. V rámci Wimbledonu se dostal nejdále do finále v letech 1986 a 1987.
Lendl byl vzorem pro řadu českých i zahraničních hráčů, vliv měl mimo jiné na Rogera Federera. Pro jeho herní styl byl důležitý těžký, důrazný a rychlý forhend, díky kterému diktoval tempo hry a vysloužil si přezdívky typu Terminátor nebo Ivan Hrozný. Díky schopnosti převzít hru a určit její ráz dokázal Lendl přinutit protivníky, aby změnili vlastní styl, takže nemohli využívat přednosti a silné stránky. Navzdory výšce a mohutnosti byl na kurtu překvapivě rychlý. Slabinou byla nedůsledná hra v okolí sítě, problém měl především s nečekanými odskoky. To je důvod, proč nikdy nevyhrál Wimbledon, jehož travnatá plocha přinášela nejhorší odskoky.
V roce 2011 si zkusil trenérskou roli, když začal trénovat skotského hráče Andyho Murraye. Tato spolupráce se osvědčila, protože Murray získal zlatou medaili na Letních olympijských hrách v roce 2012, poprvé vyhrál US Open a zvítězil rovněž na Wimbledonu. V roce 2014 Lendl spolupráci přerušil kvůli pracovnímu vytížení.Kdo je Ivan Lendl? Životopis Ivan Lendl, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Ivan Lendl

Národnost: česká
Datum narození: 7. března 1960
Místo narození: Ostrava

Popis osobnosti Ivan Lendl můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Reflux? Znáte pojem DPD? Vzpomněli byste si na význam slova Kontextová reklama? Vzpomenete si na definici slova Lucidní snění?

Klíčová slova: kdo je Ivan Lendl?, zajímavosti, národnost, lexikon, kdy se narodil Ivan Lendl?, Ivan Lendl, sport, život, informace, osobnosti, sport, kde se narodil Ivan Lendl?, narození, biografie, wiki, místo narození

Pojem Ivan Lendl je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Ivan Lendl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ivan Lendl ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Ivan Lendl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Ivan Lendl ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Ivan Lendl ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ivan Lendl například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ivan Lendl

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Ivan Lendl? Kdy se narodil Ivan Lendl? Kde se narodil Ivan Lendl? Ivan Lendl patří do sekce Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Ivan Lendl řekněme například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ivan Lendl i v jiné kategorii než je sport.