Kdo je to?
Kdo je Petr Čtvrtníček? Životopis Petr Čtvrtníček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Petr Čtvrtníček?

Kdo je Petr Čtvrtníček? Životopis, informace, biografie, herectví

Petr Čtvrtníček je český filmový a divadelní herec, scénárista a komik. Čtvrtníček se narodil v Praze do rodiny tesaře a učitelky. Rozhodl se pro Střední uměleckoprůmyslovou školu (stal se z něj herec a reklamní režisér). Po maturitě vyzkoušel několik zaměstnání. Poté začal působit v Divadle Vrata a později získal stálejší angažmá v Divadle Na zábradlí.
Jeho filmová kariéra se nevyvíjela podle jeho představ (měl málo nabídek). Poprvé si zahrál ve filmu Kluk za dvě pětky (1983), následovaly filmy Kouř (1990), Už, Fany (1995), Pasti, pasti, pastičky (1998), Čert ví proč, Mazaný Filip (2003), Doblba! (2005), Obsluhoval jsem anglického krále (2006), Chyťte doktora (2007), Nestyda (2008), Vejška (2014), Řachanda, Pohádky pro Emu, Anděl Páně 2, Dvojníci (2016) nebo Mstitel (2021).
V seriálu debutoval v jedné epizodě Dobrodružství kriminalistiky (1989), později spolu s Milanem Šteindlerem, Davidem Vávrou a Fero Feničem vytvořili satirický pořad Česká soda, který běžel na obrazovkách v letech 1993-97. Objevil se následně v seriálech Přístav (2015-17) a Krejzovi (2018-19).
Od roku 2006 moderoval pořad České televize Kinobox a v onom roce se také stal tváří společnosti Vodafone, se kterou natočil několik úspěšných reklam.Kdo je Petr Čtvrtníček? Životopis Petr Čtvrtníček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Petr Čtvrtníček

Národnost: česká
Datum narození: 5. 4. 1964
Místo narození: Praha, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Petr Čtvrtníček sdílet s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Public domain? Vzpomněli byste si co znamená slovo Cuvée? Víte co je Laparoskopie? Víte co je Dadaismus?

Klíčová slova: životopis, kdo je Petr Čtvrtníček?, zajímavosti, místo narození, osobnosti, Petr Čtvrtníček, biografie, popis, informace, kdy se narodil Petr Čtvrtníček?, kde se narodil Petr Čtvrtníček?, wiki, národnost, život, datum narození, herectví

Pojem Petr Čtvrtníček je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Petr Čtvrtníček ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Petr Čtvrtníček ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Petr Čtvrtníček na Google.cz

Hledat videa s názvem Petr Čtvrtníček na Youtube

Hledat termín Petr Čtvrtníček ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Čtvrtníček například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Petr Čtvrtníček?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Petr Čtvrtníček? Kdy se narodil Petr Čtvrtníček? Kde se narodil Petr Čtvrtníček? Petr Čtvrtníček se nachází v kategorii Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Petr Čtvrtníček řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Čtvrtníček i v jiné kategorii než je herectví.