Kdo je to?
Kdo je to, byl Mecenáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mecenáš? Lidé, záliby

Kdo je to Mecenáš?

Co znamená a jaký je význam slova Mecenáš?

Mecenáš je pojmenování pro osobu, která je podporovatelem jiných osob či institucí. Podpora se uskutečňuje většinou finančně či jinak. Mecenáš za své konání neočekává žádné protislužby.
Pojmenování má svůj původ v starém Římě, kde diplomat téhož jména podporoval básníky. Jeho jménem pak byli označováni podporovatelé umění a vědy. V současnosti se mecenáši vyskytují především v kultuře, vědě, charitativní činnosti a dalších oblastech.



Kdo je to, byl Mecenáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mecenáš? Lidé, záliby

Líbí se vám definice kdo je to Mecenáš? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Messenger? Víte co je Čekanka? Znáte termín cv? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ask toolbar?

Klíčová slova: kdo to je, vysvětlení, formulace, wiki, kdo je Mecenáš?, přesný výraz, informace, odborný výraz, popis, synonymum, popis, význam pojmu, přesný význam, lexikon, původ slova, termín

Pojem Mecenáš je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Mecenáš

Zkusit najít frázi Mecenáš ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Mecenáš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Mecenáš na Youtube

Najít termín Mecenáš ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Mecenáš například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Vysvětlení významu slova Mecenáš, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Mecenáš? Kdo to byl Mecenáš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mecenáš? Definice pojmu Mecenáš je v kategorii záliby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci záliby.