Kdo je to?
Kdo je to, byl Mecenáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mecenáš? Lidé, záliby

Kdo je to Mecenáš?

Co znamená a jaký je význam slova Mecenáš?

Mecenáš je pojmenování pro osobu, která je podporovatelem jiných osob či institucí. Podpora se uskutečňuje většinou finančně či jinak. Mecenáš za své konání neočekává žádné protislužby.
Pojmenování má svůj původ v starém Římě, kde diplomat téhož jména podporoval básníky. Jeho jménem pak byli označováni podporovatelé umění a vědy. V současnosti se mecenáši vyskytují především v kultuře, vědě, charitativní činnosti a dalších oblastech.Kdo je to, byl Mecenáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mecenáš? Lidé, záliby

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mecenáš s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Lambliáza? Pamatujete si definici pojmu Fettuccine? Znáte termín Proudový chranič? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sonet?

Klíčová slova: původ slova, slovo, popis, přesný výraz, odborný výraz, co znamená, formulace, význam slova, přesný význam, vysvětlení, význam pojmu, lexikon, synonymum, informace, význam, heslo

Pojem Mecenáš je v kategorii Záliby, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Mecenáš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Mecenáš na Google.cz

Hledat pojem Mecenáš ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Mecenáš ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mecenáš například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Mecenáš, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Mecenáš? Kdo to byl Mecenáš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mecenáš? Definice pojmu Mecenáš se nachází v sekci záliby. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než záliby).