Kdo je to?
Kdo byl Ladislav Smoljak? Životopis Ladislav Smoljak, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Ladislav Smoljak?

Kdo to byl Ladislav Smoljak? Stručný životopis

Ladislav Smoljak je znám jako režisér, scénárista, herec a spoluzakladatel Divadla Járy Cimrmana. Byl absolventem Vysoké školy pedagogické a svou kariéru začínal jako učitel, později pracoval jako redaktor. V Divadle Járy Cimrmana režíroval Ladislav Smoljak 13 her.
Jako scénárista pracoval především na známých filmech, např. Na samotě u lesa, Marečku, podejte mi pero a další filmy režíroval. Působil také jako divadelní herec a režisér, hry psal i pro vlastní Studio Láďa Ladislava Smoljaka.Kdo byl Ladislav Smoljak? Životopis Ladislav Smoljak, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní údaje o osobě Ladislav Smoljak

Národnost: česká
Datum narození: 9. 12. 1931
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 6. 6. 2010

Zaujala vás biografie osobnosti Ladislav Smoljak? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Spirulina? Pamatujete si definici pojmu Dextróza? Znáte pojem Mea culpa? Vzpomněli byste si co znamená slovo Lepek?

Klíčová slova: definice, etymologie, přesný výraz, kdo to je, formulace, synonymum, popis, popis, vysvětlení, co znamená, původ slova, slovo, přesný význam, lexikon, pojem, herectví

Pojem Ladislav Smoljak je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Ladislav Smoljak v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Ladislav Smoljak v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Ladislav Smoljak ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Ladislav Smoljak ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ladislav Smoljak ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ladislav Smoljak například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ladislav Smoljak

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Ladislav Smoljak? Kdo to byl Ladislav Smoljak? Kdy se narodil Ladislav Smoljak? Kde se narodil Ladislav Smoljak? Kdy zemřel Ladislav Smoljak? Ladislav Smoljak se nachází v sekci herectví. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Ladislav Smoljak např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ladislav Smoljak i v jiné kategorii než je herectví.