Kdo je to?
Kdo byl Jan Kašpar? Životopis Jan Kašpar, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Jan Kašpar?

Kdo to byl Jan Kašpar? Stručný životopis

Jan Kašpar byl jedním z prvních a populárních pilotů a leteckých konstruktérů. Proslulost si získal především jako průkopník dálkových letů. Byl absolventem strojního inženýrství, pracoval v automobilce Laurin a Klement, později se věnoval pouze stavbě letadel. Byl konstruktérem jednoplošníku, který však nemohl vzlétnout.
Úspěchu se Jan Kašpar dočkal s druhým strojem, se kterým podnikl dálkový let z Pardubic do Chrudimi a zpět. Populárním byl jeho let z Pardubic do Chuchle nebo Mělník – Chuchle.Kdo byl Jan Kašpar? Životopis Jan Kašpar, slavní lidé, osobnosti z věda

Hlavní informace o osobě Jan Kašpar

Národnost: česká
Datum narození: 20. května 1883
Místo narození: Pardubice
Datum úmrtí: 2. března 1927

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Kašpar sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu COC list? Vzpomněli byste si co označuje výraz Goji? Znáte termín Nirvána? Znáte termín 3G modem?

Klíčová slova: přesný význam, heslo, původ slova, pojem, význam pojmu, definice, slovo, Jan Kašpar, popis, význam slova, věda, význam, etymologie, popis, informace, přesný výraz

Pojem Jan Kašpar je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat termín Jan Kašpar ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Jan Kašpar ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Jan Kašpar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Jan Kašpar ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Kašpar například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Jan Kašpar?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jan Kašpar? Kdo to byl Jan Kašpar? Kdy se narodil Jan Kašpar? Kde se narodil Jan Kašpar? Kdy zemřel Jan Kašpar? Jan Kašpar patří do sekce věda. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Jan Kašpar například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Kašpar i v jiné kategorii než je věda.