Kdo je to?
Kdo byl Jan Kašpar? Životopis Jan Kašpar, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Jan Kašpar?

Kdo to byl Jan Kašpar? Stručný životopis

Jan Kašpar byl jedním z prvních a populárních pilotů a leteckých konstruktérů. Proslulost si získal především jako průkopník dálkových letů. Byl absolventem strojního inženýrství, pracoval v automobilce Laurin a Klement, později se věnoval pouze stavbě letadel. Byl konstruktérem jednoplošníku, který však nemohl vzlétnout.
Úspěchu se Jan Kašpar dočkal s druhým strojem, se kterým podnikl dálkový let z Pardubic do Chrudimi a zpět. Populárním byl jeho let z Pardubic do Chuchle nebo Mělník – Chuchle.Kdo byl Jan Kašpar? Životopis Jan Kašpar, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní informace o osobě Jan Kašpar

Národnost: česká
Datum narození: 20. května 1883
Místo narození: Pardubice
Datum úmrtí: 2. března 1927

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jan Kašpar? s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Moudrost? Vzpomněli byste si co znamená slovo IMAP? Znáte termín Statutární orgán? Víte co je Zemská kůra?

Klíčová slova: kdo je Jan Kašpar?, věda, kdo to je, termín, popis, přesný význam, co je to Jan Kašpar?, význam slova, Jan Kašpar, slovo, význam pojmu, původ slova, definice, vysvětlení, lexikon, wiki

Pojem Jan Kašpar je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Jan Kašpar ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Jan Kašpar ve Wikislovníku

Hledat pojem Jan Kašpar ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Jan Kašpar na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Kašpar například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Kašpar

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Jan Kašpar? Kdo to byl Jan Kašpar? Kdy se narodil Jan Kašpar? Kde se narodil Jan Kašpar? Kdy zemřel Jan Kašpar? Jan Kašpar je v kategorii věda. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Jan Kašpar např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Kašpar i v jiné kategorii než je věda.