Kdo je to?
Kdo byl Jan Kašpar? Životopis Jan Kašpar, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Jan Kašpar?

Kdo to byl Jan Kašpar? Stručný životopis

Jan Kašpar byl jedním z prvních a populárních pilotů a leteckých konstruktérů. Proslulost si získal především jako průkopník dálkových letů. Byl absolventem strojního inženýrství, pracoval v automobilce Laurin a Klement, později se věnoval pouze stavbě letadel. Byl konstruktérem jednoplošníku, který však nemohl vzlétnout.
Úspěchu se Jan Kašpar dočkal s druhým strojem, se kterým podnikl dálkový let z Pardubic do Chrudimi a zpět. Populárním byl jeho let z Pardubic do Chuchle nebo Mělník – Chuchle.Kdo byl Jan Kašpar? Životopis Jan Kašpar, slavní lidé, osobnosti z věda

Hlavní data o osobě Jan Kašpar

Národnost: česká
Datum narození: 20. května 1883
Místo narození: Pardubice
Datum úmrtí: 2. března 1927

Sdílejte tuto stránku s osobností Jan Kašpar s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Bezlepková dieta? Rozumíte pojmu Konvektomat? Znáte termín Bivak? Znáte pojem Kmitočet?

Klíčová slova: popis, Jan Kašpar, co znamená, definice, lexikon, vysvětlení, termín, původ slova, odborný výraz, wiki, pojem, slovo, co je to Jan Kašpar?, význam, význam slova, popis

Pojem Jan Kašpar je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Jan Kašpar

Hledat frázi Jan Kašpar ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Jan Kašpar na Google.cz

Hledat slovo Jan Kašpar ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Jan Kašpar ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Kašpar například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Jan Kašpar?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jan Kašpar? Kdo to byl Jan Kašpar? Kdy se narodil Jan Kašpar? Kde se narodil Jan Kašpar? Kdy zemřel Jan Kašpar? Jan Kašpar je v kategorii věda. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Jan Kašpar třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Kašpar i v jiné kategorii než je věda.