Kdo je to?
Kdo byl Jan Kašpar? Životopis Jan Kašpar, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Jan Kašpar?

Kdo to byl Jan Kašpar? Stručný životopis

Jan Kašpar byl jedním z prvních a populárních pilotů a leteckých konstruktérů. Proslulost si získal především jako průkopník dálkových letů. Byl absolventem strojního inženýrství, pracoval v automobilce Laurin a Klement, později se věnoval pouze stavbě letadel. Byl konstruktérem jednoplošníku, který však nemohl vzlétnout.
Úspěchu se Jan Kašpar dočkal s druhým strojem, se kterým podnikl dálkový let z Pardubic do Chrudimi a zpět. Populárním byl jeho let z Pardubic do Chuchle nebo Mělník – Chuchle.Kdo byl Jan Kašpar? Životopis Jan Kašpar, slavní lidé, osobnosti z věda

Hlavní data o osobě Jan Kašpar

Národnost: česká
Datum narození: 20. května 1883
Místo narození: Pardubice
Datum úmrtí: 2. března 1927

Sdílejte tuto stránku s osobností Jan Kašpar s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu COC list? Pamatujete si definici pojmu Manifest? Znáte termín Nirvána? Vzpomněli byste si co znamená slovo Velur?

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, popis, co znamená, pojem, vysvětlení, synonymum, wiki, význam slova, kdo to je, popis, přesný význam, co je to Jan Kašpar?, termín, slovo, Jan Kašpar

Pojem Jan Kašpar je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jan Kašpar lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Jan Kašpar ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Jan Kašpar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Jan Kašpar ve Wikislovníku

Zkusit najít Jan Kašpar ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Kašpar například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Jan Kašpar? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jan Kašpar? Kdo to byl Jan Kašpar? Kdy se narodil Jan Kašpar? Kde se narodil Jan Kašpar? Kdy zemřel Jan Kašpar? Jan Kašpar je v sekci věda. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jan Kašpar dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Kašpar i v jiné kategorii než je věda.