Kdo je to?
Kdo byl Jan Kašpar? Životopis Jan Kašpar, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Jan Kašpar?

Kdo to byl Jan Kašpar? Stručný životopis

Jan Kašpar byl jedním z prvních a populárních pilotů a leteckých konstruktérů. Proslulost si získal především jako průkopník dálkových letů. Byl absolventem strojního inženýrství, pracoval v automobilce Laurin a Klement, později se věnoval pouze stavbě letadel. Byl konstruktérem jednoplošníku, který však nemohl vzlétnout.
Úspěchu se Jan Kašpar dočkal s druhým strojem, se kterým podnikl dálkový let z Pardubic do Chrudimi a zpět. Populárním byl jeho let z Pardubic do Chuchle nebo Mělník – Chuchle.Kdo byl Jan Kašpar? Životopis Jan Kašpar, slavní lidé, osobnosti z věda

Hlavní informace o osobě Jan Kašpar

Národnost: česká
Datum narození: 20. května 1883
Místo narození: Pardubice
Datum úmrtí: 2. března 1927

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Kašpar sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Moudrost? Znáte pojem Tortellini? Znáte termín Statutární orgán? Vzpomenete si na definici slova Pásový opar?

Klíčová slova: lexikon, co znamená, význam, definice, formulace, co je to Jan Kašpar?, slovo, termín, etymologie, odborný výraz, pojem, přesný výraz, kdo to je, vysvětlení, informace, popis

Pojem Jan Kašpar je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jan Kašpar v následujících vyhledávačích

Najít heslo Jan Kašpar ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Jan Kašpar v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Jan Kašpar ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Jan Kašpar na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Kašpar například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Jan Kašpar? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jan Kašpar? Kdo to byl Jan Kašpar? Kdy se narodil Jan Kašpar? Kde se narodil Jan Kašpar? Kdy zemřel Jan Kašpar? Jan Kašpar se nachází v kategorii věda. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jan Kašpar dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Kašpar i v jiné kategorii než je věda.