Kdo je to?
Kdo byl Jan Kašpar? Životopis Jan Kašpar, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Jan Kašpar?

Kdo byl Jan Kašpar? Životopis, informace, biografie, věda

Jan Kašpar byl jedním z prvních a populárních pilotů a leteckých konstruktérů. Proslulost si získal především jako průkopník dálkových letů. Byl absolventem strojního inženýrství, pracoval v automobilce Laurin a Klement, později se věnoval pouze stavbě letadel. Byl konstruktérem jednoplošníku, který však nemohl vzlétnout.
Úspěchu se Jan Kašpar dočkal s druhým strojem, se kterým podnikl dálkový let z Pardubic do Chrudimi a zpět. Populárním byl jeho let z Pardubic do Chuchle nebo Mělník – Chuchle.Kdo byl Jan Kašpar? Životopis Jan Kašpar, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Jan Kašpar

Národnost: česká
Datum narození: 20. května 1883
Místo narození: Pardubice
Datum úmrtí: 2. března 1927

Tento text (Jan Kašpar) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Bezlepková dieta? Vzpomněli byste si co označuje výraz Wap? Znáte termín Manometr? Znáte termín Panaricium?

Klíčová slova: nežijící, místo narození, narození, kdy se narodil Jan Kašpar?, věda, datum úmrtí, národnost, Jan Kašpar, osobnosti, biografie, informace, kdo je Jan Kašpar?, osobnost, zajímavosti, život, wikipedie

Pojem Jan Kašpar je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledejte bez špehování slovo Jan Kašpar ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Jan Kašpar ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Jan Kašpar ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Jan Kašpar ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Jan Kašpar na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Kašpar například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Jan Kašpar?

Nyní již víte Kdo byl Jan Kašpar? Kdy se narodil Jan Kašpar? Kde se narodil Jan Kašpar? Kdy zemřel Jan Kašpar? Jan Kašpar patří do sekce Věda

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Jan Kašpar třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Kašpar i v jiné kategorii než je věda.