Kdo je to?
Kdo je to Josef Mašín? Životopis Josef Mašín, lidé, osobnosti z zločin

Kdo je to Josef Mašín?

Kdo je to Josef Mašín? Stručný životopis

Josef Mašín, syn československého důstojníka stejného jména, byl členem protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů. Tu vytvořil společně se svým bratrem Ctiradem. Skupina přepadla dvě služebny SNB. Při přepadení zabili dva příslušníky SNB, jednoho z nich zastřelil právě Josef Mašín. Přepadli také vůz s výplatami a zastřelili pokladníka. V roce 1953 uprchli do Západního Berlína a v roce 1954 se dostali do USA, kde vstoupili do zvláštních jednotek a působili také jako instruktoři. Po pěti letech splnili podmínky pro získání amerického občanství a odešli do civilu. Začali podnikat, Josef Mašín se pak osamostatnil a zaměřil se obchodně na letadla, kovy a slitiny a také na počítačové čipy.
V ČR byl v roce 2008 vyznamenán čestnou plaketou předsedy vlády, kterou mu udělil Mirek Topolánek a v době pohřbu jeho bratra Ctirada také vyznamenání Zlaté lípy.Kdo je to Josef Mašín? Životopis Josef Mašín, lidé, osobnosti z zločin

Základní údaje o osobě Josef Mašín

Národnost: česká
Datum narození: 8. března 1932
Místo narození: Lošany u Kolína

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Josef Mašín s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Gyroskop? Znáte definici termínu Kuří oko? Víte, co je to Niacin? Pamatujete si definici pojmu Volatilita?

Klíčová slova: původ slova, význam pojmu, heslo, etymologie, kdo je Josef Mašín?, vysvětlení, přesný výraz, co je to Josef Mašín?, popis, Josef Mašín, význam slova, definice, přesný význam, synonymum, slovo, formulace

Pojem Josef Mašín je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Josef Mašín zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat slovo Josef Mašín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Josef Mašín ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Josef Mašín ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Josef Mašín v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Mašín například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Josef Mašín?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Josef Mašín? Kdo to byl Josef Mašín? Kdy se narodil Josef Mašín? Kde se narodil Josef Mašín? Josef Mašín patří do sekce zločin. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Josef Mašín například v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Mašín i v jiné kategorii než je zločin.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?