Kdo je to?
Kdo je to Josef Mašín? Životopis Josef Mašín, lidé, osobnosti z zločin

Kdo je to Josef Mašín?

Kdo je to Josef Mašín? Stručný životopis

Josef Mašín, syn československého důstojníka stejného jména, byl členem protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů. Tu vytvořil společně se svým bratrem Ctiradem. Skupina přepadla dvě služebny SNB. Při přepadení zabili dva příslušníky SNB, jednoho z nich zastřelil právě Josef Mašín. Přepadli také vůz s výplatami a zastřelili pokladníka. V roce 1953 uprchli do Západního Berlína a v roce 1954 se dostali do USA, kde vstoupili do zvláštních jednotek a působili také jako instruktoři. Po pěti letech splnili podmínky pro získání amerického občanství a odešli do civilu. Začali podnikat, Josef Mašín se pak osamostatnil a zaměřil se obchodně na letadla, kovy a slitiny a také na počítačové čipy.
V ČR byl v roce 2008 vyznamenán čestnou plaketou předsedy vlády, kterou mu udělil Mirek Topolánek a v době pohřbu jeho bratra Ctirada také vyznamenání Zlaté lípy.Kdo je to Josef Mašín? Životopis Josef Mašín, lidé, osobnosti z zločin

Hlavní informace o osobě Josef Mašín

Národnost: česká
Datum narození: 8. března 1932
Místo narození: Lošany u Kolína

Popis osobnosti Josef Mašín můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hrdinství? Vzpomněli byste si na význam slova Křišťál? Víte, co je to Alergie? Znáte definici termínu Parmezán?

Klíčová slova: význam slova, zločin, vysvětlení, význam, popis, význam pojmu, přesný význam, pojem, Josef Mašín, termín, kdo to je, odborný výraz, kdo je Josef Mašín?, lexikon, slovo, původ slova

Pojem Josef Mašín je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Josef Mašín v následujících vyhledávačích

Hledat frázi Josef Mašín ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Josef Mašín ve Wikipedii

Hledat heslo Josef Mašín v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Josef Mašín ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Mašín například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Josef Mašín? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Josef Mašín? Kdo to byl Josef Mašín? Kdy se narodil Josef Mašín? Kde se narodil Josef Mašín? Josef Mašín se nachází v kategorii zločin. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Josef Mašín dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Mašín i v jiné kategorii než je zločin.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?