Kdo je to?
Kdo je to Josef Mašín? Životopis Josef Mašín, lidé, osobnosti z zločin

Kdo je to Josef Mašín?

Kdo je to Josef Mašín? Stručný životopis

Josef Mašín, syn československého důstojníka stejného jména, byl členem protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů. Tu vytvořil společně se svým bratrem Ctiradem. Skupina přepadla dvě služebny SNB. Při přepadení zabili dva příslušníky SNB, jednoho z nich zastřelil právě Josef Mašín. Přepadli také vůz s výplatami a zastřelili pokladníka. V roce 1953 uprchli do Západního Berlína a v roce 1954 se dostali do USA, kde vstoupili do zvláštních jednotek a působili také jako instruktoři. Po pěti letech splnili podmínky pro získání amerického občanství a odešli do civilu. Začali podnikat, Josef Mašín se pak osamostatnil a zaměřil se obchodně na letadla, kovy a slitiny a také na počítačové čipy.
V ČR byl v roce 2008 vyznamenán čestnou plaketou předsedy vlády, kterou mu udělil Mirek Topolánek a v době pohřbu jeho bratra Ctirada také vyznamenání Zlaté lípy.Kdo je to Josef Mašín? Životopis Josef Mašín, lidé, osobnosti z zločin

Základní informace o osobě Josef Mašín

Národnost: česká
Datum narození: 8. března 1932
Místo narození: Lošany u Kolína

Líbí se stručný životopis s osobou Josef Mašín? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hrdinství? Vzpomněli byste si co označuje výraz Čtvrtfinále? Víte, co je to Alergie? Znáte termín Pranýř?

Klíčová slova: význam pojmu, odborný výraz, Josef Mašín, popis, co je to Josef Mašín?, heslo, synonymum, slovo, termín, wiki, popis, význam slova, přesný význam, definice, vysvětlení, lexikon

Pojem Josef Mašín je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Josef Mašín ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Josef Mašín ve Wikipedii

Najít termín Josef Mašín na Google.cz

Vyhledat heslo Josef Mašín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Mašín například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josef Mašín

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Josef Mašín? Kdo to byl Josef Mašín? Kdy se narodil Josef Mašín? Kde se narodil Josef Mašín? Josef Mašín je v kategorii zločin. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Josef Mašín např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Mašín i v jiné kategorii než je zločin.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?