Kdo je to?
Kdo je Peter Gabriel? Životopis Peter Gabriel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Peter Gabriel

Kdo je Peter Gabriel? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Anglický hudebník, spoluzakladatel legendární skupiny Genesis Peter Brian Gabriel se poprvé předvedl na veřejnosti jako zpěvák a flétnista. V současnosti se věnuje sólovému zpěvu, přešel na world music. Je velkým podporovatelem humanitárních akcí.
Se skupinou Genesis získal popularitu prakticky po celé Evropě. Zasloužil se o to on sám a to díky velmi bizarním kostýmům, které používal ke každé písni jiný. Také je průkopníkem komických příběhů, které vyprávěl před každou další písní. Další kuriozitou při jejich koncertech bylo ultrafialové záření, jevištní osvětlení bylo buď zeslabeno nebo vypnuto. Celkový dojem pro fanoušky byl dojem siluet, jímž dominoval Gabrielův světélkující kostým včetně líčení. Zřejmě nejslavnějším Gabrielovým kostýmem jsou netopýří křídla.
V roce 1975 skupinu Genesis opustil a vydal se na sólovou dráhu. Pro fanoušky to byl doslova šok. Gabriel se ale toužil posunout dál. Navíc k tomu přispělo i manželčino těhotenství. Narodila se nemocná dcera a Peter měl pocit, že musí být s rodinou. To vedlo ve skupině k rozbrojům a hádkám, které nakonec ukončil svým odchodem. V roce 1976 a 1977 nahrál své první album.
Krátce na to se začal zajímat o world music. Doslova se zhlédl v bicích nástrojích. Pustil se i do nahrávání různých triků a zvukových efektů. Gabriel si osvojil zvyk, že pro každé nové album musí být i turné. Jeho fantazie však šla mnohem dál. Fanoušci se na jeho koncertech mohli kochat pohledem na propracované pódiové rekvizity, předváděl všemožné akrobatické prvky zavěšený na jeřábu. Do toho měl na tváři neobvyklý makeup. Show, kterou lidi milovali.
Gabriel se narodil do vzdělané rodiny. Jeho otec, Ralph Parton Gabriel se živil jako elektroinženýr, zatímco jeho matka Edith Irene Allen, pocházející z hudebně založené rodiny, učila Petera už jako malého prcka hrát na klarinet. Proto navštěvoval soukromou přípravnou hudební školu Cable House a v roce 1963 nastoupil na Charterhouse School v Godalmingu.
Jeho první manželství se rozpadlo a ve svých písních později preludoval svoji bolest z rozchodu a rostoucí vzdálenosti mezi ním a jeho nemocnou dcerou. V hudební sféře se mu přesto ale dařilo. Získal několik ocenění Grammy v kategorii Hudebních videí. V roce 1992 a 1993 vyhrál v kategorii Nejlepší hudební video .Kdo je Peter Gabriel? Životopis Peter Gabriel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Peter Gabriel

Národnost: anglická
Datum narození: 13. února 1950
Místo narození: Chobham, Surrey, Anglie

Popis osobnosti Peter Gabriel můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Warez? Pamatujete si definici pojmu Fiskální politika? Víte, co je to HTML? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hepa filtr?

Klíčová slova: hudba, narození, kdo je Peter Gabriel?, osobnosti, popis, životopis, kde se narodil Peter Gabriel?, wiki, lexikon, Peter Gabriel, život, osobnost, Peter Gabriel, kdy se narodil Peter Gabriel?, zajímavosti, národnost

Pojem Peter Gabriel je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Peter Gabriel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Peter Gabriel ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Peter Gabriel ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Peter Gabriel na Google obrázcích

Hledat frázi Peter Gabriel na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Peter Gabriel například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Peter Gabriel?

Právě nyní již víte Kdo je to Peter Gabriel? Kdy se narodil Peter Gabriel? Kde se narodil Peter Gabriel? Peter Gabriel je v sekci Hudba

Kategorie hudba, sopránová flétna, peter Gabriel, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Peter Gabriel třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Peter Gabriel i v jiné kategorii než je hudba.