Kdo je to?
Kdo je Václav Hybš? Životopis Václav Hybš, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Václav Hybš

Kdo je Václav Hybš? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Václav Hybš je český dirigent, trumpetista a kapelní člen tanečního Orchestru Václava Hybše. Václav Hybš se narodil ve městě Police nad Metují. Jako malý přičichnul k hudbě v kapele jeho otce a začal se učit na trumpetu. Během let 1950-55 studoval na Státní konzervatoři v Praze obor trubka. Už během studií vystupoval v Poděbradech v Lázeňském orchestru a od roku 1954 spolupracoval s orchestrem Zdeňka Bartáka. V té době se začal také věnovat hudebním aranžmá.
Pět let po studiu (1960) začal Hybš hrát na trumpetu v Tanečním orchestru Československého rozhlasu (TOČR), který například doprovázel zpěváky divadla Rokoko. V šedesátých letech byl Hybš zvolen jako vedoucí orchestru divadla Rokoko. Díky tomu se začal objevovat také na televizních obrazovkách v pořadu Vysílá studio A (1964-66) nebo v seriálu Píseň pro Rudolfa III (1967-68). V roce 1967 doprovázel zpěvačku Hanu Hegerovou na koncertě v Paříži. Kvůli politické situaci se roku 1968 Hybš rozhodl odejít z Rokoka. S jeho orchestrem poté začal koncertovat se zpěvákem Waldemarem Matuškou. Jejich spolupráce vydržela 6 let (1969-75). Spolu vydali celkem tři desky Jo, ho, ho (1971), Waldemar (1972) a Láska nebeská (1973).
Poté s vlastním orchestrem vydal první album Hybš a jeho hosté roku 1976. Druhé album neslo název Hybš hraje polku (1978). Do roku 1991 vydal okolo dalších desíti desek. Poté začala vyházet první CD. Poslední album Hybš hraje k tanci vyšlo roku 2007.
Během své kariéry Hybš spolupracoval se zpěváky Karlem Gottem, Jiřím Kornem, Evou Pilarovou, Helenou Vondráčkovou. Velmi úspěšnou spoluprací byla tvorba s houslistou Josefem Sukem (tři společná alba).
Václav Hybš obdržel roku 1987 ocenění Zasloužilý umělec a roku 2005 medaili Artis bohemiae amicis, kterou mu udělilo ministerstvo kultury.Kdo je Václav Hybš? Životopis Václav Hybš, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Václav Hybš

Národnost: česká
Datum narození: 3. 6. 1935
Místo narození: Police nad Metují, Česká republika

Zaujala vás biografie osobnosti Václav Hybš? Potom se podělte s bližními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Rumiště? Pamatujete si definici pojmu Rekviem? Víte, co je to Světelné znečištění? Vzpomněli byste si co znamená slovo Stav nebezpečí?

Klíčová slova: zajímavosti, datum narození, popis, lexikon, osobnosti, wiki, narození, životopis, hudba, osobnost, informace, Václav Hybš, národnost, wikipedie, hudba, kde se narodil Václav Hybš?

Pojem Václav Hybš je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Václav Hybš ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Václav Hybš ve Wikislovníku

Hledat termín Václav Hybš na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Václav Hybš na Youtube

Zkusit najít Václav Hybš ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Hybš například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Václav Hybš? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Václav Hybš? Kdy se narodil Václav Hybš? Kde se narodil Václav Hybš? Václav Hybš se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Václav Hybš dejme tomu v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Hybš i v jiné kategorii než je hudba.