Kdo je to?
Kdo je Václav Hybš? Životopis Václav Hybš, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Václav Hybš?

Kdo je Václav Hybš? Životopis, informace, biografie, hudba

Václav Hybš je český dirigent, trumpetista a kapelní člen tanečního Orchestru Václava Hybše. Václav Hybš se narodil ve městě Police nad Metují. Jako malý přičichnul k hudbě v kapele jeho otce a začal se učit na trumpetu. Během let 1950-55 studoval na Státní konzervatoři v Praze obor trubka. Už během studií vystupoval v Poděbradech v Lázeňském orchestru a od roku 1954 spolupracoval s orchestrem Zdeňka Bartáka. V té době se začal také věnovat hudebním aranžmá.
Pět let po studiu (1960) začal Hybš hrát na trumpetu v Tanečním orchestru Československého rozhlasu (TOČR), který například doprovázel zpěváky divadla Rokoko. V šedesátých letech byl Hybš zvolen jako vedoucí orchestru divadla Rokoko. Díky tomu se začal objevovat také na televizních obrazovkách v pořadu Vysílá studio A (1964-66) nebo v seriálu Píseň pro Rudolfa III (1967-68). V roce 1967 doprovázel zpěvačku Hanu Hegerovou na koncertě v Paříži. Kvůli politické situaci se roku 1968 Hybš rozhodl odejít z Rokoka. S jeho orchestrem poté začal koncertovat se zpěvákem Waldemarem Matuškou. Jejich spolupráce vydržela 6 let (1969-75). Spolu vydali celkem tři desky Jo, ho, ho (1971), Waldemar (1972) a Láska nebeská (1973).
Poté s vlastním orchestrem vydal první album Hybš a jeho hosté roku 1976. Druhé album neslo název Hybš hraje polku (1978). Do roku 1991 vydal okolo dalších desíti desek. Poté začala vyházet první CD. Poslední album Hybš hraje k tanci vyšlo roku 2007.
Během své kariéry Hybš spolupracoval se zpěváky Karlem Gottem, Jiřím Kornem, Evou Pilarovou, Helenou Vondráčkovou. Velmi úspěšnou spoluprací byla tvorba s houslistou Josefem Sukem (tři společná alba).
Václav Hybš obdržel roku 1987 ocenění Zasloužilý umělec a roku 2005 medaili Artis bohemiae amicis, kterou mu udělilo ministerstvo kultury.Kdo je Václav Hybš? Životopis Václav Hybš, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Václav Hybš

Národnost: česká
Datum narození: 3. 6. 1935
Místo narození: Police nad Metují, Česká republika

Zaujala vás biografie osobnosti Václav Hybš? Potom se podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Suvenýr? Vzpomenete si na definici slova Entropie? Víte, co je to Nekrolog? Vzpomněli byste si na význam slova Altruismus?

Klíčová slova: kde se narodil Václav Hybš?, wiki, popis, hudba, osobnosti, životopis, zajímavosti, datum narození, lexikon, osobnost, místo narození, biografie, wikipedie, Václav Hybš, informace, vysvětlení

Pojem Václav Hybš je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Václav Hybš ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Václav Hybš ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Václav Hybš ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Václav Hybš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Václav Hybš na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Hybš například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Václav Hybš

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Václav Hybš? Kdy se narodil Václav Hybš? Kde se narodil Václav Hybš? Václav Hybš patří do kategorie Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Václav Hybš např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Hybš i v jiné kategorii než je hudba.