Kdo je to?
Kdo je to, byl Nevolník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nevolník? Lidé, historie

Kdo je to Nevolník?

Co znamená a jaký je význam slova Nevolník?

Nevolník byl rolník žijící v nevolnictví, což byl historicky typ vztahu mezi majitelem půdy a jejím nájemcem - rolníkem. Rolník tak musel respektovat pánovu vůli a podřídit se mu, nesměl bez jeho svolení půdu opustit a odstěhovat se, musel platit daně a plnit povinnost roboty. Nevolník nepatřil ke svobodnému obyvatelstvu. Nevolnictví bylo v českých zemích zrušeno v roce 1781 listinou (patentem), kterou vydal Josef II.Kdo je to, byl Nevolník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nevolník? Lidé, historie

Sdílejte tuto stránku se slovem Nevolník s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Šmakoun? Vzpomenete si na definici slova Alergen? Víte co je Oddlužení? Vzpomněli byste si na význam slova Monarchismus?

Klíčová slova: formulace, kdo je Nevolník?, popis, co znamená, popis, přesný význam, heslo, pojem, definice, přesný výraz, význam, termín, význam slova, synonymum, informace, historie

Pojem Nevolník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Nevolník v následujících zdrojích

Najít slovo Nevolník ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Nevolník ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nevolník ve Wikimedia Commons

Najít heslo Nevolník ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Nevolník například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Co znamená Nevolník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Nevolník? Kdo to byl Nevolník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nevolník? Definice pojmu Nevolník je v sekci historie. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít výraz, heslo, text, pojem dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než historie).

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.