Kdo je to?
Kdo je to, byl Nevolník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nevolník? Lidé, historie

Kdo je to Nevolník?

Co znamená a jaký je význam slova Nevolník?

Nevolník byl rolník žijící v nevolnictví, což byl historicky typ vztahu mezi majitelem půdy a jejím nájemcem - rolníkem. Rolník tak musel respektovat pánovu vůli a podřídit se mu, nesměl bez jeho svolení půdu opustit a odstěhovat se, musel platit daně a plnit povinnost roboty. Nevolník nepatřil ke svobodnému obyvatelstvu. Nevolnictví bylo v českých zemích zrušeno v roce 1781 listinou (patentem), kterou vydal Josef II.Kdo je to, byl Nevolník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nevolník? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Nevolník sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Šikana? Vzpomněli byste si co označuje výraz Lomený oblouk? Víte co je Raw strava? Znáte termín Elektronická peněženka?

Klíčová slova: odborný výraz, synonymum, formulace, definice, význam pojmu, wiki, přesný význam, původ slova, heslo, etymologie, popis, slovo, informace, Nevolník, co je to Nevolník?, co znamená

Pojem Nevolník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat výraz Nevolník ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nevolník ve Wikimedia Commons

Najít heslo Nevolník ve Wikislovníku

Najít slovo Nevolník ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Nevolník například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Co znamená Nevolník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Nevolník? Kdo to byl Nevolník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nevolník? Definice pojmu Nevolník se nachází v kategorii historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Nevolník i v jiné sekci než je kategorie historie.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.