Kdo je to?
Kdo je to, byl Nevolník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nevolník? Lidé, historie

Kdo je to Nevolník?

Co znamená a jaký je význam slova Nevolník?

Nevolník byl rolník žijící v nevolnictví, což byl historicky typ vztahu mezi majitelem půdy a jejím nájemcem - rolníkem. Rolník tak musel respektovat pánovu vůli a podřídit se mu, nesměl bez jeho svolení půdu opustit a odstěhovat se, musel platit daně a plnit povinnost roboty. Nevolník nepatřil ke svobodnému obyvatelstvu. Nevolnictví bylo v českých zemích zrušeno v roce 1781 listinou (patentem), kterou vydal Josef II.Kdo je to, byl Nevolník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nevolník? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Nevolník sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Šmakoun? Pamatujete si definici pojmu Dna? Víte co je Oddlužení? Vzpomněli byste si co znamená slovo Přímá demokracie?

Klíčová slova: vysvětlení, kdo je Nevolník?, přesný výraz, definice, lexikon, informace, synonymum, popis, co znamená, význam slova, heslo, slovo, wiki, etymologie, původ slova, kdo to je

Pojem Nevolník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít Nevolník ve Wikislovníku

Hledat frázi Nevolník na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Nevolník ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Nevolník ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Nevolník například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Nevolník

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Nevolník? Kdo to byl Nevolník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nevolník? Definice pojmu Nevolník patří do sekce historie. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Nevolník i v jiné kategorii než v historie.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.