Kdo je to?
Kdo je to, byl Nevolník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nevolník? Lidé, historie

Kdo je to Nevolník?

Co znamená a jaký je význam slova Nevolník?

Nevolník byl rolník žijící v nevolnictví, což byl historicky typ vztahu mezi majitelem půdy a jejím nájemcem - rolníkem. Rolník tak musel respektovat pánovu vůli a podřídit se mu, nesměl bez jeho svolení půdu opustit a odstěhovat se, musel platit daně a plnit povinnost roboty. Nevolník nepatřil ke svobodnému obyvatelstvu. Nevolnictví bylo v českých zemích zrušeno v roce 1781 listinou (patentem), kterou vydal Josef II.Kdo je to, byl Nevolník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nevolník? Lidé, historie

Zaujalo vás slovo, termín Nevolník? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Stát? Víte, co je to Flipové pouzdro? Víte co je Yolo? Rozumíte pojmu Vázaný účet?

Klíčová slova: co znamená, heslo, přesný význam, synonymum, formulace, wiki, termín, význam pojmu, kdo je Nevolník?, lexikon, vysvětlení, historie, popis, význam slova, co je to Nevolník?, Nevolník

Pojem Nevolník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Nevolník zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Nevolník na Youtube

Zkusit najít frázi Nevolník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Nevolník na Google.cz

Zkusit najít Nevolník ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Nevolník například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Vysvětlení významu slova Nevolník, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Nevolník? Kdo to byl Nevolník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nevolník? Definice pojmu Nevolník se nachází v sekci historie. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste hledat pojem, text, definici, např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než historie.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.