Kdo je to?
Kdo je to, byl Nevolník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nevolník? Lidé, historie

Kdo je to Nevolník?

Co znamená a jaký je význam slova Nevolník?

Nevolník byl rolník žijící v nevolnictví, což byl historicky typ vztahu mezi majitelem půdy a jejím nájemcem - rolníkem. Rolník tak musel respektovat pánovu vůli a podřídit se mu, nesměl bez jeho svolení půdu opustit a odstěhovat se, musel platit daně a plnit povinnost roboty. Nevolník nepatřil ke svobodnému obyvatelstvu. Nevolnictví bylo v českých zemích zrušeno v roce 1781 listinou (patentem), kterou vydal Josef II.Kdo je to, byl Nevolník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nevolník? Lidé, historie

Sdílejte tuto stránku se slovem Nevolník s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Stát? Vzpomněli byste si na význam slova Adventní kalendář? Víte co je Yolo? Znáte definici termínu ČSSZ?

Klíčová slova: popis, lexikon, význam pojmu, heslo, formulace, význam slova, význam, co je to Nevolník?, informace, definice, co znamená, kdo to je, původ slova, wiki, pojem, popis

Pojem Nevolník je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Nevolník na Google.cz

Zkusit najít frázi Nevolník ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Nevolník ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Nevolník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Nevolník například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Nevolník

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Nevolník? Kdo to byl Nevolník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nevolník? Definice pojmu Nevolník je v kategorii historie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se též vyhledat výraz, slovo, definici, slovíčko například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie historie.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.