Kdo je to?
Kdo je Jakub Vadlejch? Životopis Jakub Vadlejch, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Jakub Vadlejch

Kdo je Jakub Vadlejch? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Jakub Vadlejch je český olympionik, atlet a oštěpař. Vadlejch se narodil v Praze. Od malička se zajímal o atletiku a časem se rozhodl pro hod oštěpem. Poprvé dal o sobě vědět v devatenácti letech v Domažlicích (2009), kdy překonal vlastní juniorský rekord vzdáleností 81,95 metrů. Už v té době byl podle historických tabulek na 4. místě (závodníků do 19 let), ve kterých dominoval Jan Železný.
V následujícím roce Vadlejch v závodě v Kolíně zlepšil svůj rekord na vzdálenost 82,52 metrů (2010). O týden později svůj rekord vylepšil o téměř dva metry, když při Velké ceně města Olomouc hodil oštěp do vzdálenosti 84,47 metrů. I tak skončil na závodech až na třetím místě.
V roce 2015 překonal svůj rekord na 86,21 metrů. Nového rekordu dosáhl v roce 2016 na závodech v japonském Kawasaki (o 55 cm více). O tři měsíce později vylepšil svůj rekord v Kolíně, kdy hodil oštěp do vzdálenosti 87,20 metrů. Jen o pár týdnů později hranici posunul na 88,02 metrů v Paříži.
V další sezóně snad v každém závodě házel oštěp přes hranici 87 metrů. V roce 2017 zaznamenal zatím svůj nejlepší osobní rekord, kdy na Mistrovství světa v atletice v Londýně hodil 89,73 metrů a vybojoval stříbrnou medaili.
Jakub Vadlejch získal zlato celkem čtyřikrát a to v letech 2014, 2015, 2017 a 2019.
Na Olympijských hrách v Tokiu vybojoval Jakub Vadlejch stříbrnou medaili a na zakončovacím ceremoniálu byl českým vlajkonošem.
Doposud se zúčastnil olympijských her v letech 2012, 2016 a 2020.Kdo je Jakub Vadlejch? Životopis Jakub Vadlejch, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Jakub Vadlejch

Národnost: česká
Datum narození: 10. 10. 1990
Místo narození: Praha, Československo

Popis osobnosti Jakub Vadlejch můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Transhumanismus? Pamatujete si definici pojmu Adherence? Vzpomněli byste si co označuje výraz MP3? Vzpomněli byste si co znamená slovo Opce?

Klíčová slova: zajímavosti, sport, narození, wikipedie, biografie, popis, Jakub Vadlejch, vysvětlení, kdy se narodil Jakub Vadlejch?, datum narození, lexikon, osobnosti, sport, wiki, kde se narodil Jakub Vadlejch?, životopis

Pojem Jakub Vadlejch je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Jakub Vadlejch na Google obrázcích

Hledat heslo Jakub Vadlejch ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Jakub Vadlejch ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Jakub Vadlejch v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Jakub Vadlejch ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jakub Vadlejch například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Jakub Vadlejch?

Nyní již víte Kdo je to Jakub Vadlejch? Kdy se narodil Jakub Vadlejch? Kde se narodil Jakub Vadlejch? Jakub Vadlejch je v sekci Sport

Kategorie sport, parašutista, jakub Vadlejch, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jakub Vadlejch řekněme třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jakub Vadlejch i v jiné kategorii než je sport.