Kdo je to?
Kdo je Lucie Benešová? Životopis Lucie Benešová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Lucie Benešová?

Kdo je Lucie Benešová? Životopis, informace, biografie, herectví

Lucie Benešová je česká filmová, divadelní a seriálová herečka, dabingová herečka, patronka organizace DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. a moderátorka. Benešová se narodila v Praze, kde po základní škole začala studovat hudebně-dramatický obor na Státní konzervatoři.
Po studiu na konzervatoři debutovala roku 1985 ve filmu Zastihla mě noc. Následovaly role ve filmech Náhodou je prima! (1987), Horká kaše (1988), Blázni a děvčátka (1989), Panenka s porcelánovou hlavičkou (1991), Tři Alberti a slečna Matylda (1994), Sametoví vrazi, Povodeň (2005), Ro(c)k podvraťáků (2006), Láska in Memoriam (2007), Bobule (2008), Alma (2010), Polski film (2012), Ubal a zmiz, Deníček moderního fotra (2021).
Benešová se proslavila hlavně rolemi v televizních seriálech, mezi které patří Horákovi (2006-2007), Ordinace v růžové zahradě (2008), Kriminálka Anděl (2011), Gympl s (r)učením omezeným (2012-2013), Život je ples, Trapasy (2012), Vinaři, Doktoři z Počátků (2014-2015), Jetelín (2016), Doktorka Kellerová (2017), Slunečná (2020-2021) a Co ste hasiči (2021).
Lucie Benešová je vdaná za herce Tomáše Matonohu, se kterým má dvě vlastní děti (Štěpán a Lara) a adoptovanou holčičku Sáru. S bývalým manželem, hercem Filipem Blažkem, má syna Luciána.Kdo je Lucie Benešová? Životopis Lucie Benešová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Lucie Benešová

Národnost: česká
Datum narození: 18. 8. 1974
Místo narození: Praha, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Lucie Benešová? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Požární sport? Znáte definici termínu Verifikace? Vzpomněli byste si na význam slova AWD? Pamatujete si definici pojmu Obrat?

Klíčová slova: osobnosti, wikipedie, život, kdy se narodila Lucie Benešová?, datum narození, herectví, vysvětlení, národnost, osobnost, popis, lexikon, wiki, zajímavosti, místo narození, kdo je Lucie Benešová?, kde se narodila Lucie Benešová?

Pojem Lucie Benešová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Lucie Benešová

Najít slovo Lucie Benešová na Google obrázcích

Vyhledat výraz Lucie Benešová ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Lucie Benešová ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Lucie Benešová ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Lucie Benešová ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lucie Benešová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Lucie Benešová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Lucie Benešová? Kdy se narodila Lucie Benešová? Kde se narodila Lucie Benešová? Lucie Benešová patří do kategorie Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka Lucie Benešová dejme tomu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lucie Benešová i v jiné kategorii než je herectví.