Kdo je to?
Kdo je Lucie Benešová? Životopis Lucie Benešová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Lucie Benešová?

Kdo je Lucie Benešová? Životopis, informace, biografie, herectví

Lucie Benešová je česká filmová, divadelní a seriálová herečka, dabingová herečka, patronka organizace DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s. a moderátorka. Benešová se narodila v Praze, kde po základní škole začala studovat hudebně-dramatický obor na Státní konzervatoři.
Po studiu na konzervatoři debutovala roku 1985 ve filmu Zastihla mě noc. Následovaly role ve filmech Náhodou je prima! (1987), Horká kaše (1988), Blázni a děvčátka (1989), Panenka s porcelánovou hlavičkou (1991), Tři Alberti a slečna Matylda (1994), Sametoví vrazi, Povodeň (2005), Ro(c)k podvraťáků (2006), Láska in Memoriam (2007), Bobule (2008), Alma (2010), Polski film (2012), Ubal a zmiz, Deníček moderního fotra (2021).
Benešová se proslavila hlavně rolemi v televizních seriálech, mezi které patří Horákovi (2006-2007), Ordinace v růžové zahradě (2008), Kriminálka Anděl (2011), Gympl s (r)učením omezeným (2012-2013), Život je ples, Trapasy (2012), Vinaři, Doktoři z Počátků (2014-2015), Jetelín (2016), Doktorka Kellerová (2017), Slunečná (2020-2021) a Co ste hasiči (2021).
Lucie Benešová je vdaná za herce Tomáše Matonohu, se kterým má dvě vlastní děti (Štěpán a Lara) a adoptovanou holčičku Sáru. S bývalým manželem, hercem Filipem Blažkem, má syna Luciána.Kdo je Lucie Benešová? Životopis Lucie Benešová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Lucie Benešová

Národnost: česká
Datum narození: 18. 8. 1974
Místo narození: Praha, Československo

Tento text (Lucie Benešová) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Požární sport? Znáte termín Inkaso? Vzpomněli byste si na význam slova ESP? Víte, co je to Queer?

Klíčová slova: místo narození, národnost, život, biografie, osobnosti, osobnost, wikipedie, narození, datum narození, kde se narodila Lucie Benešová?, informace, herectví, herectví, životopis, kdo je Lucie Benešová?, lexikon

Pojem Lucie Benešová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Lucie Benešová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Lucie Benešová ve Wikislovníku

Najít výraz Lucie Benešová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Lucie Benešová ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Lucie Benešová na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lucie Benešová například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Lucie Benešová? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Lucie Benešová? Kdy se narodila Lucie Benešová? Kde se narodila Lucie Benešová? Lucie Benešová patří do kategorie Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Lucie Benešová dejme tomu na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lucie Benešová i v jiné kategorii než je herectví.