Kdo je to?
Kdo je to Cestář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cestář? Lidé, profese

Cestář

Co znamená a jaký je význam slova Cestář?

Cestář je pracovník, který se stará o udržování cest a silnic.
Úkolem moderních cestářů je udržovat komunikace tak, aby na nich mohl bez problémů a bezpečně probíhat běžný provoz. Cestáři tak mají na starosti například opravy poničených silnic, udržování dobrého stavu značení na komunikacích a podobně. V zimě se pak k jejich povinnostem přidává udržování vozovek ve sjízdném stavu - tj. například odhrnování sněhu, posyp solí či štěrkem apod.
Cestářství je obvykle fyzicky náročná a nekvalifikovaná práce, k jejímu výkonu není třeba žádné specializované vzdělání. V moderní době je k ní často využívaná i moderní technika, pro jejíž ovládání musí pracovníci splňovat patřičné podmínky - například řidičský průkaz, školení apod.
Profese je spíše spojena s muži, méně často se setkáme s cestářkami.Kdo je to Cestář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Cestář? Lidé, profese

Líbí se vám definice kdo je to Cestář? Pak se podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Mac adresa? Znáte definici termínu Napoleonský komplex? Vzpomenete si na definici slova Jurta? Pamatujete si definici pojmu Manometr?

Klíčová slova: význam, heslo, profese, formulace, Cestář, co znamená, termín, wikipedie, přesný význam, vysvětlení, etymologie, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, pojem, význam slova

Pojem Cestář je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Cestář

Zkusit najít výraz Cestář ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Cestář na Google.cz

Najít heslo Cestář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Cestář ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Cestář ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Cestář například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Cestář

Nyní již víte Kdo je to Cestář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cestář? Definice pojmu Cestář je v kategorii Profese

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme taktéž hledat informace výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo kupř. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Profese).