Kdo je to?
Kdo je Katherine Heigl? Životopis Katherine Heigl, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Katherine Heigl?

Kdo je Katherine Heigl? Životopis, informace, biografie, herectví

Katherine Marie Heigl je americká filmová a seriálová herečka, modelka. Heigl se narodila v hlavním městě USA, ve Washingtonu, do rodiny manažerky a finančního manažera. Měla další tři sourozence, ze kterých byla Katherine nejmladší. Rodina se postupně stěhovala do Virginie, poté do Denveru a nakonec se usadili ve státě Connecticut v městečku New Canaan, kde Heigl prožila větší část svého dětství. Když měla 8 let, zemřel její bratr Jason na následky zranění, které utrpěl při dopravní nehodě. Rodina poté darovala jeho orgány a konvertovala k Církvi Ježíše Krista Svatých posledních dnů (Mormoni).
Katherine se brzy začala věnovat modelingu. První smlouvu podepsala s modelingovou agenturou Wilhelmina Models. Jako modelka se objevila v módních časopisech Lord Taylor a Sears. V dospělosti se objevila na obálkách časopisů jako Vanity Fair, Cosmopolitan nebo Maxim. Díky modelingu se dostala i na televizní obrazovky do reklamy na cereálie Cheerios. Heigl se záhy rozhodla pro hereckou kariéru a debutovala ve 14 letech v romantickém dramatu Této noci roku 1992. Díky své kráse si nejvíce zahrála v romantických filmech a komediích. Mezi její úspěšné snímky patří King of the Hill (1993), dceru francouzského herce Gérarda Depardieu si zahrála v komedii Můj táta hrdina (1994), s hercem Stevenem Seagalem si zahrála v akčním snímku Přepadení 2: Temné území (1996), Valentine (2001), Side Effects, Bláznivá olympiáda (2005), Caffeine (2006), Zbouchnutá (2007), Chceš mě, chci tě (2009), Pod jednou střechou (2010). Svůj hlas propůjčila animovanému filmu Velká oříšková loupež (2014) a pokračování Velká oříšková loupež 2 (2017).
Heigl si zahrála také v amerických seriálech Roswell (1999-2002), Chirurgové (2005-10), Ve službách CIA (2014-15), Kravaťáci (2018-19) a Cesta svatojánských mušek (2021).
Se svým manželem adoptovali roku 2009 holčičku Leigh Naleigh Mi-Eun Kelley z Jižní Koreje a v roce 2012 holčičku Adalaide Marie Hope Kelley z USA. V roce 2016 se jim narodil jejich první syn Joshua Bishop Kelley, Jr.Kdo je Katherine Heigl? Životopis Katherine Heigl, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Katherine Heigl

Národnost: americká
Datum narození: 24. 11. 1978
Místo narození: Washington, D.C., USA

Líbí se stručný životopis s osobou Katherine Heigl? Pak se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Monopol? Znáte termín Ask toolbar? Pamatujete si definici pojmu Indiánský běh? Víte, co je to Apostila?

Klíčová slova: wikipedie, osobnosti, lexikon, kdy se narodila Katherine Heigl?, biografie, osobnost, místo narození, národnost, kde se narodila Katherine Heigl?, život, kdo je Katherine Heigl?, wiki, herectví, popis, Katherine Heigl, datum narození

Pojem Katherine Heigl je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat výraz Katherine Heigl ve Wikipedii

Najít slovo Katherine Heigl ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Katherine Heigl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Katherine Heigl ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Katherine Heigl ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Katherine Heigl například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Katherine Heigl

Právě nyní již víte Kdo je to Katherine Heigl? Kdy se narodila Katherine Heigl? Kde se narodila Katherine Heigl? Katherine Heigl patří do sekce Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Katherine Heigl dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Katherine Heigl i v jiné kategorii než je herectví.