Kdo je to?
Kdo je Pavlína Filipovská? Životopis Pavlína Filipovská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Pavlína Filipovská

Kdo je Pavlína Filipovská? Životopis, informace, biografie, herectví

Pavlína Filipovská je česká herečka a moderátorka.
Začínala jako televizní moderátorka, věnovala se dětským pořadům. V rozmezí let 1959-1963 byla členkou souboru divadla Semafor a v tomto období rostla její popularita.
Z její filmografie je asi nejvýraznější její role v legendárním muzikálu Kdyby tisíc klarinetů (1964), případně účinkování v komedii Ta naše písníčka česká (1967). Vystupovala i v dalších hudebních filmech Zdeňka Podskalského - například Sedm žen Alfonse Karáska (1967). V další televizní produkci se objevovala spíš sporadicky a v menších rolích.
Po angažmá v Semaforu, které jí přineslo do života její nejúspěšnější píseň Včera neděle byla, zakotvila v divadle Apollo a od roku 1969 potom v divadle Rokoko. Po ukončení divadelní kariéry se vrátila ke svým počátkům a začala moderovat jak hudební akce, tak televizní pořady.
Jejím otcem byl známý herec František Filipovský; se známým zpěvákem Petrem Spáleným má dceru, novinářku Pavlínu Wolfovou.Kdo je Pavlína Filipovská? Životopis Pavlína Filipovská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Pavlína Filipovská

Národnost: česká
Datum narození: 28. května 1941
Místo narození: Praha

Zaujala vás biografie osobnosti Pavlína Filipovská? Potom se podělte s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Podcast? Rozumíte pojmu Černý kořen? Znáte definici termínu Polní lopatka? Znáte pojem Paralaxa?

Klíčová slova: popis, místo narození, osobnost, herectví, biografie, herectví, kdo je Pavlína Filipovská?, vysvětlení, osobnosti, datum narození, lexikon, Pavlína Filipovská, život, narození, kde se narodila Pavlína Filipovská?, informace

Pojem Pavlína Filipovská je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Pavlína Filipovská ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Pavlína Filipovská ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Pavlína Filipovská na Google.cz

Hledat videa s názvem Pavlína Filipovská na Youtube

Vyhledat pojem Pavlína Filipovská ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavlína Filipovská například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Pavlína Filipovská?

Právě jste zjistili Kdo je to Pavlína Filipovská? Kdy se narodila Pavlína Filipovská? Kde se narodila Pavlína Filipovská? Pavlína Filipovská se nachází v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Pavlína Filipovská kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavlína Filipovská i v jiné kategorii než je herectví.