Kdo je to?
Kdo je Pavlína Filipovská? Životopis Pavlína Filipovská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Pavlína Filipovská?

Kdo je Pavlína Filipovská? Životopis, informace, biografie, herectví

Pavlína Filipovská je česká herečka a moderátorka.
Začínala jako televizní moderátorka, věnovala se dětským pořadům. V rozmezí let 1959-1963 byla členkou souboru divadla Semafor a v tomto období rostla její popularita.
Z její filmografie je asi nejvýraznější její role v legendárním muzikálu Kdyby tisíc klarinetů (1964), případně účinkování v komedii Ta naše písníčka česká (1967). Vystupovala i v dalších hudebních filmech Zdeňka Podskalského - například Sedm žen Alfonse Karáska (1967). V další televizní produkci se objevovala spíš sporadicky a v menších rolích.
Po angažmá v Semaforu, které jí přineslo do života její nejúspěšnější píseň Včera neděle byla, zakotvila v divadle Apollo a od roku 1969 potom v divadle Rokoko. Po ukončení divadelní kariéry se vrátila ke svým počátkům a začala moderovat jak hudební akce, tak televizní pořady.
Jejím otcem byl známý herec František Filipovský; se známým zpěvákem Petrem Spáleným má dceru, novinářku Pavlínu Wolfovou.Kdo je Pavlína Filipovská? Životopis Pavlína Filipovská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Pavlína Filipovská

Národnost: česká
Datum narození: 28. května 1941
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Pavlína Filipovská sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Výkon? Znáte pojem Prvočíslo? Znáte definici termínu EKG? Vzpomenete si na definici slova Báje?

Klíčová slova: lexikon, kdy se narodila Pavlína Filipovská?, wiki, zajímavosti, místo narození, popis, osobnost, narození, datum narození, herectví, herectví, kde se narodila Pavlína Filipovská?, osobnosti, Pavlína Filipovská, vysvětlení, život

Pojem Pavlína Filipovská je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Pavlína Filipovská ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Pavlína Filipovská na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Pavlína Filipovská ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Pavlína Filipovská ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Pavlína Filipovská na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavlína Filipovská například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Pavlína Filipovská? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Pavlína Filipovská? Kdy se narodila Pavlína Filipovská? Kde se narodila Pavlína Filipovská? Pavlína Filipovská je v kategorii Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Pavlína Filipovská dejme tomu v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavlína Filipovská i v jiné kategorii než je herectví.