Kdo je to?
Kdo je Pavlína Filipovská? Životopis Pavlína Filipovská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Pavlína Filipovská

Kdo je Pavlína Filipovská? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Pavlína Filipovská je česká herečka a moderátorka.
Začínala jako televizní moderátorka, věnovala se dětským pořadům. V rozmezí let 1959-1963 byla členkou souboru divadla Semafor a v tomto období rostla její popularita.
Z její filmografie je asi nejvýraznější její role v legendárním muzikálu Kdyby tisíc klarinetů (1964), případně účinkování v komedii Ta naše písníčka česká (1967). Vystupovala i v dalších hudebních filmech Zdeňka Podskalského - například Sedm žen Alfonse Karáska (1967). V další televizní produkci se objevovala spíš sporadicky a v menších rolích.
Po angažmá v Semaforu, které jí přineslo do života její nejúspěšnější píseň Včera neděle byla, zakotvila v divadle Apollo a od roku 1969 potom v divadle Rokoko. Po ukončení divadelní kariéry se vrátila ke svým počátkům a začala moderovat jak hudební akce, tak televizní pořady.
Jejím otcem byl známý herec František Filipovský; se známým zpěvákem Petrem Spáleným má dceru, novinářku Pavlínu Wolfovou.Kdo je Pavlína Filipovská? Životopis Pavlína Filipovská, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Pavlína Filipovská

Národnost: česká
Datum narození: 28. května 1941
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Pavlína Filipovská sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Pyramida? Pamatujete si definici pojmu Meniskus? Znáte definici termínu Majdan? Vzpomněli byste si co znamená slovo Vitiligo?

Klíčová slova: wikipedie, místo narození, život, osobnosti, herectví, kde se narodila Pavlína Filipovská?, datum narození, kdo je Pavlína Filipovská?, narození, vysvětlení, herectví, popis, životopis, národnost, osobnost, wiki

Pojem Pavlína Filipovská je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat frázi Pavlína Filipovská ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Pavlína Filipovská ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Pavlína Filipovská ve Wikipedii

Hledat frázi Pavlína Filipovská ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Pavlína Filipovská na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavlína Filipovská například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Pavlína Filipovská?

Teď už víte Kdo je to Pavlína Filipovská? Kdy se narodila Pavlína Filipovská? Kde se narodila Pavlína Filipovská? Pavlína Filipovská je v sekci Herectví

Kategorie herectví, blond herečka vlny, pavlína Filipovská, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Pavlína Filipovská kupř. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavlína Filipovská i v jiné kategorii než je herectví.