Kdo je to?
Kdo byl Vilém Besser? Životopis Vilém Besser, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Vilém Besser

Kdo byl Vilém Besser? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Vilém Besser, rovněž známý pod přezdívkou Míla Besser byl český filmový, seriálový a divadelní herec. Besser se narodil v Kladně v části Kročehlavy. Na učilišti se vyučil číšníkem, avšak tohle povolání nevykonával dlouho. Více jej zajímalo divadlo, a tak zkusil štěstí v zájezdovém souboru Divadla československé armády, kde působil v letech 1953 – 1955. Poté vystřídal několik různých divadel a nakonec zůstal přes dvacet let v pražském Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého na Smíchově (1961 – 1985). Objevil se zde například ve hře Poslední smrt Jonathana Swifta.
Vilém Besser debutoval ve filmu v roce 1950 snímkem Posel úsvitu. Objevoval se spíše v pozitivně naladěných rolích a hrával sympatické muže. Dále ztvárnil role ve filmech Milujeme (1951), Písnička za groš, Nástup (1952), v historických snímcích Jan Hus (1954) a Jan Žižka (1955), Tři zlaté vlasy děda Vševěda (1963), Dům v Kaprové ulici (1965), Osada havranů (1977), Tajemství Ocelového města (1978), Smrt stopařek (1979), Kukačka v temném lese (1984). Během své filmové herecké kariéry měl na svém kontě více než sto filmových rolí.
Besser si zahrál také epizodní role v televizních seriálech 30 případů majora Zemana (1974), My z konce světa (1974), Adam a Eva (1984), Třetí patro a Slavné historky zbojnické (1985).
Když zemřel, jeho syn Vilém měl pouhých šest let.Kdo byl Vilém Besser? Životopis Vilém Besser, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Vilém Besser

Národnost: česká
Datum narození: 2. 12. 1930
Místo narození: Kročehlavy, Kladno, Československo
Datum úmrtí: 27. 10. 1985

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Vilém Besser sdílet s vaším okruhem známých osob na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Bankomat? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vízum? Pamatujete si definici pojmu Prostěsdělovací styl? Znáte termín Princip?

Klíčová slova: životopis, vysvětlení, osobnosti, herectví, datum úmrtí, osobnost, popis, kde se narodil Vilém Besser?, zajímavosti, život, herectví, narození, informace, místo narození, wikipedie, kdy se narodil Vilém Besser?

Pojem Vilém Besser je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Vilém Besser ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Vilém Besser ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Vilém Besser v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Vilém Besser ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Vilém Besser ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Vilém Besser například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vilém Besser

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo byl Vilém Besser? Kdy se narodil Vilém Besser? Kde se narodil Vilém Besser? Kdy zemřel Vilém Besser? Vilém Besser patří do sekce Herectví

Kategorie herectví, dlouhovlasý starý muž, vilém Besser, ilustrační obrázek

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Vilém Besser řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vilém Besser i v jiné kategorii než je herectví.