Kdo je to?
Kdo byl Vilém Besser? Životopis Vilém Besser, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Vilém Besser?

Kdo byl Vilém Besser? Životopis, informace, biografie, herectví

Vilém Besser, rovněž známý pod přezdívkou Míla Besser byl český filmový, seriálový a divadelní herec. Besser se narodil v Kladně v části Kročehlavy. Na učilišti se vyučil číšníkem, avšak tohle povolání nevykonával dlouho. Více jej zajímalo divadlo, a tak zkusil štěstí v zájezdovém souboru Divadla československé armády, kde působil v letech 1953 – 1955. Poté vystřídal několik různých divadel a nakonec zůstal přes dvacet let v pražském Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého na Smíchově (1961 – 1985). Objevil se zde například ve hře Poslední smrt Jonathana Swifta.
Vilém Besser debutoval ve filmu v roce 1950 snímkem Posel úsvitu. Objevoval se spíše v pozitivně naladěných rolích a hrával sympatické muže. Dále ztvárnil role ve filmech Milujeme (1951), Písnička za groš, Nástup (1952), v historických snímcích Jan Hus (1954) a Jan Žižka (1955), Tři zlaté vlasy děda Vševěda (1963), Dům v Kaprové ulici (1965), Osada havranů (1977), Tajemství Ocelového města (1978), Smrt stopařek (1979), Kukačka v temném lese (1984). Během své filmové herecké kariéry měl na svém kontě více než sto filmových rolí.
Besser si zahrál také epizodní role v televizních seriálech 30 případů majora Zemana (1974), My z konce světa (1974), Adam a Eva (1984), Třetí patro a Slavné historky zbojnické (1985).
Když zemřel, jeho syn Vilém měl pouhých šest let.Kdo byl Vilém Besser? Životopis Vilém Besser, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Vilém Besser

Národnost: česká
Datum narození: 2. 12. 1930
Místo narození: Kročehlavy, Kladno, Československo
Datum úmrtí: 27. 10. 1985

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vilém Besser s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Modus operandi? Rozumíte pojmu Ekvitermní regulace? Pamatujete si definici pojmu Ratatouille? Znáte pojem Waldorfská škola?

Klíčová slova: život, Vilém Besser, zajímavosti, nežijící, herectví, herectví, kde se narodil Vilém Besser?, wikipedie, kdo to je, národnost, kdo je Vilém Besser?, kdy se narodil Vilém Besser?, Kdy zemřel Vilém Besser, lexikon, osobnost, osobnosti

Pojem Vilém Besser je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Vilém Besser zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Vilém Besser ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Vilém Besser ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Vilém Besser v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Vilém Besser ve Wikislovníku

Najít heslo Vilém Besser ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Vilém Besser například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vilém Besser

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Vilém Besser? Kdy se narodil Vilém Besser? Kde se narodil Vilém Besser? Kdy zemřel Vilém Besser? Vilém Besser je v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Vilém Besser řekněme v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vilém Besser i v jiné kategorii než je herectví.