Kdo je to?
Kdo je James McAvoy? Životopis James McAvoy, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

James McAvoy

Kdo je James McAvoy? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

James Andrew McAvoy je skotský herec, narozen v průmyslovém městě Glasgow. Hereckou kariéru odstartoval v 16 letech v britském seriálu Sousední pokoj (1995). Objevil se v dalších seriálech jako Děti planety Duna nebo Bratrstvo neohrožených (2001). Po absolvování Skotské královské akademie hudby a dramatu se přesunul do Londýna, kde začal hrávat více ve filmech.
Zahrál si v romantické komedii Wimbledon (2004), o rok později ve fantasy snímku Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. V roce 2006 si zahrál lékaře ve filmu podle skutečné události s názvem Poslední skotský král. Objevil se v dramatu Pokání (2007).
Rokem 2011 se James McAvoy začal objevovat ve filmech podle Marvel komixů. Začalo to rolí profesora X ve snímku X-Men: První třída, následovaný dalšími díly X-Men: Budoucí minulost (2014), X-Men: Apokalypsa (2016) a X-Men: Dark Phoenix (2019). Dalším snímkem podle Marvel komixů je Rozpolcený (2016), ve kterém McAvoy ztvárnil Kevina Crumba, který má 23 různých osobností. Pokračování vyšlo v roce 2019 s názvem Skleněný. Objevil se i ve filmu Deadpool 2 (2018), také podle Marvel komixu. Za snímek Filth z roku 2013 obdržel cenu za nejlepšího herce (British Independent Film Awards).Kdo je James McAvoy? Životopis James McAvoy, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě James McAvoy

Národnost: skotská
Datum narození: 21. 4. 1979
Místo narození: Glasgow, Skotsko

Popis osobnosti James McAvoy můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte co je Niveleta? Pamatujete si definici pojmu Fundamentalismus? Rozumíte pojmu Finská sauna? Vzpomněli byste si co znamená slovo Cenný papír?

Klíčová slova: herectví, kde se narodil James McAvoy?, místo narození, narození, popis, život, wiki, osobnost, informace, datum narození, kdy se narodil James McAvoy?, zajímavosti, James McAvoy, národnost, biografie, osobnosti

Pojem James McAvoy je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu James McAvoy doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz James McAvoy ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín James McAvoy na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem James McAvoy ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo James McAvoy ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem James McAvoy na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo James McAvoy například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to James McAvoy?

Teďka již bezesporu víte Kdo je to James McAvoy? Kdy se narodil James McAvoy? Kde se narodil James McAvoy? James McAvoy je v sekci Herectví

Kategorie herectví, prošedivělý muž, james McAvoy, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka James McAvoy dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost James McAvoy i v jiné kategorii než je herectví.