Kdo je to?
Kdo je James McAvoy? Životopis James McAvoy, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

James McAvoy

Kdo je James McAvoy? Životopis, informace, biografie, herectví

James Andrew McAvoy je skotský herec, narozen v průmyslovém městě Glasgow. Hereckou kariéru odstartoval v 16 letech v britském seriálu Sousední pokoj (1995). Objevil se v dalších seriálech jako Děti planety Duna nebo Bratrstvo neohrožených (2001). Po absolvování Skotské královské akademie hudby a dramatu se přesunul do Londýna, kde začal hrávat více ve filmech.
Zahrál si v romantické komedii Wimbledon (2004), o rok později ve fantasy snímku Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. V roce 2006 si zahrál lékaře ve filmu podle skutečné události s názvem Poslední skotský král. Objevil se v dramatu Pokání (2007).
Rokem 2011 se James McAvoy začal objevovat ve filmech podle Marvel komixů. Začalo to rolí profesora X ve snímku X-Men: První třída, následovaný dalšími díly X-Men: Budoucí minulost (2014), X-Men: Apokalypsa (2016) a X-Men: Dark Phoenix (2019). Dalším snímkem podle Marvel komixů je Rozpolcený (2016), ve kterém McAvoy ztvárnil Kevina Crumba, který má 23 různých osobností. Pokračování vyšlo v roce 2019 s názvem Skleněný. Objevil se i ve filmu Deadpool 2 (2018), také podle Marvel komixu. Za snímek Filth z roku 2013 obdržel cenu za nejlepšího herce (British Independent Film Awards).Kdo je James McAvoy? Životopis James McAvoy, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě James McAvoy

Národnost: skotská
Datum narození: 21. 4. 1979
Místo narození: Glasgow, Skotsko

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou James McAvoy sdílet s ostatnímina specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte co je Novičok? Vzpomenete si na definici slova Ad hoc? Rozumíte pojmu Moratorium? Vzpomněli byste si na význam slova Prolog?

Klíčová slova: vysvětlení, informace, národnost, James McAvoy, herectví, datum narození, osobnost, narození, kdo je James McAvoy?, životopis, wikipedie, zajímavosti, kde se narodil James McAvoy?, James McAvoy, místo narození, kdy se narodil James McAvoy?

Pojem James McAvoy je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu James McAvoy doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem James McAvoy na Youtube

Zkusit najít slovo James McAvoy ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo James McAvoy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem James McAvoy ve Wikipedii

Zkusit najít pojem James McAvoy na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo James McAvoy například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to James McAvoy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to James McAvoy? Kdy se narodil James McAvoy? Kde se narodil James McAvoy? James McAvoy se nachází v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka James McAvoy dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost James McAvoy i v jiné kategorii než je herectví.