Kdo je to?
Kdo je Alejandro Valverde? Životopis Alejandro Valverde, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Alejandro Valverde?

Kdo je Alejandro Valverde? Životopis, informace, biografie, sport

Alejandro Valverde Belmonte je profesionální silniční cyklista. Cyklistice se začal věnovat už v devíti letech. Ke sportu ho přivedl jeho otec, který byl amatérským cyklistickým závodníkem. Profesionálním sportovcem je Valverde od roku 2002, ve kterém podepsal smlouvu se stájí Kelme-Costa Blanca. Aktuálně jezdí za Movistar Team. Vyniká zejména v horském a kopcovitém terénu. O tom svědčí jeho čtyři výhry v závodě Lutych-Bastogne-Lutych, který vede přes Ardeny a obsahuje strmá stoupání, a také vítězství v horské části Tour de France. Obecně se však Valverdemu na Tour de France nedaří. Nejlepšího umístění dosáhl v roce 2007, kdy skončil na 6. místě.
Černou etapou kariéry je spojení s dopingem. V roce 2006 španělská policie v rámci Operace Puerto zjistila, že doktor Eufemiano Fuentes napomáhal cyklistům k dopingu. Valverde sice nikdy nebyl pozitivně testován, ale v laboratoři se našly také jeho vzorky. Z této aféry se Valverde dokázal vzpamatovat a od té doby s dopingem není spojován. Po návratu se mu v letech 2012, 2013 a 2014 podařilo získat bronzové medaile z mistrovství světa a v roce 2018 získal dokonce zlatou medaili. Úspěchy by rád završil zlatou olympijskou medailí, ale na Olympijských hrách se mu nedařilo. Nejlépe skončil na 13. místě v Pekingu v roce 2008. Upínal se proto k roku 2020, ale Olympijské hry v Tokiu se kvůli pandemii koronaviru musely odložit na rok 2021. V této době bude Valverdemu už 41 let, přesto je odhodlaný se her v Tokiu zúčastnit a pokusit se získat zlatou olympijskou medaili.Kdo je Alejandro Valverde? Životopis Alejandro Valverde, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Alejandro Valverde

Národnost: španělská
Datum narození: 25. dubna 1980
Místo narození: Murcia, Španělsko

Popis osobnosti Alejandro Valverde můžete sdílet s dalšími osobami prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Monokultura? Rozumíte pojmu Splátkový kalendář? Vzpomněli byste si co označuje výraz Toner? Znáte pojem AIDS?

Klíčová slova: sport, sport, životopis, informace, wikipedie, Alejandro Valverde, život, narození, biografie, kde se narodil Alejandro Valverde?, vysvětlení, popis, místo narození, Alejandro Valverde, kdo je Alejandro Valverde?, wiki

Pojem Alejandro Valverde je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledejte bez špehování slovo Alejandro Valverde ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Alejandro Valverde v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Alejandro Valverde ve Wikipedii

Vyhledat termín Alejandro Valverde ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Alejandro Valverde na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alejandro Valverde například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Alejandro Valverde? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Alejandro Valverde? Kdy se narodil Alejandro Valverde? Kde se narodil Alejandro Valverde? Alejandro Valverde se nachází v kategorii Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Alejandro Valverde dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alejandro Valverde i v jiné kategorii než je sport.