Kdo je to?
Kdo je to Alejandro Valverde? Životopis Alejandro Valverde, lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Alejandro Valverde?

Kdo je to Alejandro Valverde? Stručný životopis

Alejandro Valverde Belmonte je profesionální silniční cyklista. Cyklistice se začal věnovat už v devíti letech. Ke sportu ho přivedl jeho otec, který byl amatérským cyklistickým závodníkem. Profesionálním sportovcem je Valverde od roku 2002, ve kterém podepsal smlouvu se stájí Kelme-Costa Blanca. Aktuálně jezdí za Movistar Team. Vyniká zejména v horském a kopcovitém terénu. O tom svědčí jeho čtyři výhry v závodě Lutych-Bastogne-Lutych, který vede přes Ardeny a obsahuje strmá stoupání, a také vítězství v horské části Tour de France. Obecně se však Valverdemu na Tour de France nedaří. Nejlepšího umístění dosáhl v roce 2007, kdy skončil na 6. místě.
Černou etapou kariéry je spojení s dopingem. V roce 2006 španělská policie v rámci Operace Puerto zjistila, že doktor Eufemiano Fuentes napomáhal cyklistům k dopingu. Valverde sice nikdy nebyl pozitivně testován, ale v laboratoři se našly také jeho vzorky. Z této aféry se Valverde dokázal vzpamatovat a od té doby s dopingem není spojován. Po návratu se mu v letech 2012, 2013 a 2014 podařilo získat bronzové medaile z mistrovství světa a v roce 2018 získal dokonce zlatou medaili. Úspěchy by rád završil zlatou olympijskou medailí, ale na Olympijských hrách se mu nedařilo. Nejlépe skončil na 13. místě v Pekingu v roce 2008. Upínal se proto k roku 2020, ale Olympijské hry v Tokiu se kvůli pandemii koronaviru musely odložit na rok 2021. V této době bude Valverdemu už 41 let, přesto je odhodlaný se her v Tokiu zúčastnit a pokusit se získat zlatou olympijskou medaili.Kdo je to Alejandro Valverde? Životopis Alejandro Valverde, lidé, osobnosti z sport

Základní informace o osobě Alejandro Valverde

Národnost: španělská
Datum narození: 25. dubna 1980
Místo narození: Murcia, Španělsko

Líbí se stručný životopis s osobou Alejandro Valverde? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Monokultura? Vzpomněli byste si co znamená slovo Alkohol? Vzpomněli byste si co označuje výraz Determinismus? Víte co je Antikoncepce?

Klíčová slova: pojem, původ slova, vysvětlení, význam, význam slova, kdo je Alejandro Valverde?, lexikon, slovo, termín, sport, kdo to je, etymologie, synonymum, přesný význam, informace, význam pojmu

Pojem Alejandro Valverde je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat frázi Alejandro Valverde ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Alejandro Valverde ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Alejandro Valverde v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Alejandro Valverde ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alejandro Valverde například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Alejandro Valverde?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Alejandro Valverde? Kdo to byl Alejandro Valverde? Kdy se narodil Alejandro Valverde? Kde se narodil Alejandro Valverde? Alejandro Valverde je v kategorii sport. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Alejandro Valverde dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alejandro Valverde i v jiné kategorii než je sport.