Kdo je to?
Kdo je Alejandro Valverde? Životopis Alejandro Valverde, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Alejandro Valverde

Kdo je Alejandro Valverde? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Alejandro Valverde Belmonte je profesionální silniční cyklista. Cyklistice se začal věnovat už v devíti letech. Ke sportu ho přivedl jeho otec, který byl amatérským cyklistickým závodníkem. Profesionálním sportovcem je Valverde od roku 2002, ve kterém podepsal smlouvu se stájí Kelme-Costa Blanca. Aktuálně jezdí za Movistar Team. Vyniká zejména v horském a kopcovitém terénu. O tom svědčí jeho čtyři výhry v závodě Lutych-Bastogne-Lutych, který vede přes Ardeny a obsahuje strmá stoupání, a také vítězství v horské části Tour de France. Obecně se však Valverdemu na Tour de France nedaří. Nejlepšího umístění dosáhl v roce 2007, kdy skončil na 6. místě.
Černou etapou kariéry je spojení s dopingem. V roce 2006 španělská policie v rámci Operace Puerto zjistila, že doktor Eufemiano Fuentes napomáhal cyklistům k dopingu. Valverde sice nikdy nebyl pozitivně testován, ale v laboratoři se našly také jeho vzorky. Z této aféry se Valverde dokázal vzpamatovat a od té doby s dopingem není spojován. Po návratu se mu v letech 2012, 2013 a 2014 podařilo získat bronzové medaile z mistrovství světa a v roce 2018 získal dokonce zlatou medaili. Úspěchy by rád završil zlatou olympijskou medailí, ale na Olympijských hrách se mu nedařilo. Nejlépe skončil na 13. místě v Pekingu v roce 2008. Upínal se proto k roku 2020, ale Olympijské hry v Tokiu se kvůli pandemii koronaviru musely odložit na rok 2021. V této době bude Valverdemu už 41 let, přesto je odhodlaný se her v Tokiu zúčastnit a pokusit se získat zlatou olympijskou medaili.Kdo je Alejandro Valverde? Životopis Alejandro Valverde, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Alejandro Valverde

Národnost: španělská
Datum narození: 25. dubna 1980
Místo narození: Murcia, Španělsko

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Alejandro Valverde sdílet s ostatnímina Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Chtíč? Víte co je Akord? Vzpomněli byste si co označuje výraz Cottage? Vzpomněli byste si co označuje výraz Espresso?

Klíčová slova: kde se narodil Alejandro Valverde?, životopis, lexikon, biografie, sport, Alejandro Valverde, popis, wikipedie, osobnosti, Alejandro Valverde, kdo je Alejandro Valverde?, sport, osobnost, místo narození, wiki, život

Pojem Alejandro Valverde je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledejte bez špehování slovo Alejandro Valverde ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Alejandro Valverde na Google obrázcích

Vyhledat výraz Alejandro Valverde ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Alejandro Valverde ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Alejandro Valverde na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alejandro Valverde například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Alejandro Valverde?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Alejandro Valverde? Kdy se narodil Alejandro Valverde? Kde se narodil Alejandro Valverde? Alejandro Valverde se nachází v kategorii Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Alejandro Valverde třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alejandro Valverde i v jiné kategorii než je sport.