Kdo je to?
Kdo byl Vladimír Dlouhý? Životopis Vladimír Dlouhý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Vladimír Dlouhý

Kdo byl Vladimír Dlouhý? Životopis, informace, biografie, herectví

Vladimír Dlouhý byl známý český herec a dvojnásobný držitel ocenění Český lev. Vladimír Dlouhý se narodil v Praze a je bratrem herce Michala Dlouhého. Vladimír se stal hercem už jako malý, kdy v 10 letech debutoval ve snímku režiséra Karla Kachyni Už zase skáču přes kaluže (1970). Za svůj výkon obdržel cenu Zlatého Dudka. Od malička hrál také lední hokej, ale nakonec se rozhodl ke studiu herectví na Pražské konzervatoři. Po studiu hrál v Divadle Na zábradlí a následně získal angažmá v divadle Rokoko. Mezi lety 1997-2006 hrál v divadle ve Vinohradech.
Hrál ve více než 20 divadelních inscenacích - Macbeth, Hrátky s čertem, Caligula, Jak je důležité míti Filipa, Ze života hmyzu, Othello, a mnoho dalších.
Ztvárnil okolo 120 filmových rolí, mezi nejznámější patří Hop – a je tu lidoop (1977), pohádka S čerty nejsou žerty (1984), drama Bumerang (1996), Knoflíkáři (1997), Báječná léta pod psa (1997), Revizor (2004), Milenci a vrazi (2004), Hlídač č. 47 (2008) – za tento snímek získal cenu Český lev za vedlejší roli, taktéž cenu získal za film Kajínek (2010), kde si zahrál se svým bratrem Michalem.
Objevil se v seriálech Arabela (1980), Sanitka (1984), Dobrodružství kriminalistiky (1989) nebo Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993).
Jako dabér propůjčil svůj hlas Tomu Hanksovi ve filmu Forrest Gump.
Vladimír Dlouhý zemřel na rakovinu žaludku ve věku 52 let.Kdo byl Vladimír Dlouhý? Životopis Vladimír Dlouhý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Vladimír Dlouhý

Národnost: česká
Datum narození: 10. 6. 1958
Místo narození: Praha, Česká republika
Datum úmrtí: 20. 6. 2010

Líbí se stručný životopis s osobou Vladimír Dlouhý? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Arkáda? Víte, co je to Purpura? Znáte pojem Denzitometrie? Rozumíte pojmu Kuskus?

Klíčová slova: kde se narodil Vladimír Dlouhý?, Kdy zemřel Vladimír Dlouhý, herectví, wiki, Vladimír Dlouhý, životopis, nežijící, narození, datum úmrtí, vysvětlení, wikipedie, popis, život, informace, lexikon, místo narození

Pojem Vladimír Dlouhý je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Vladimír Dlouhý v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Vladimír Dlouhý ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Vladimír Dlouhý ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vladimír Dlouhý ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Vladimír Dlouhý ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Vladimír Dlouhý ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Dlouhý například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Vladimír Dlouhý? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Vladimír Dlouhý? Kdy se narodil Vladimír Dlouhý? Kde se narodil Vladimír Dlouhý? Kdy zemřel Vladimír Dlouhý? Vladimír Dlouhý je v sekci Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Vladimír Dlouhý dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Dlouhý i v jiné kategorii než je herectví.