Kdo je to?
Kdo byl Vladimír Dlouhý? Životopis Vladimír Dlouhý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Vladimír Dlouhý?

Kdo byl Vladimír Dlouhý? Životopis, informace, biografie, herectví

Vladimír Dlouhý byl známý český herec a dvojnásobný držitel ocenění Český lev. Vladimír Dlouhý se narodil v Praze a je bratrem herce Michala Dlouhého. Vladimír se stal hercem už jako malý, kdy v 10 letech debutoval ve snímku režiséra Karla Kachyni Už zase skáču přes kaluže (1970). Za svůj výkon obdržel cenu Zlatého Dudka. Od malička hrál také lední hokej, ale nakonec se rozhodl ke studiu herectví na Pražské konzervatoři. Po studiu hrál v Divadle Na zábradlí a následně získal angažmá v divadle Rokoko. Mezi lety 1997-2006 hrál v divadle ve Vinohradech.
Hrál ve více než 20 divadelních inscenacích - Macbeth, Hrátky s čertem, Caligula, Jak je důležité míti Filipa, Ze života hmyzu, Othello, a mnoho dalších.
Ztvárnil okolo 120 filmových rolí, mezi nejznámější patří Hop – a je tu lidoop (1977), pohádka S čerty nejsou žerty (1984), drama Bumerang (1996), Knoflíkáři (1997), Báječná léta pod psa (1997), Revizor (2004), Milenci a vrazi (2004), Hlídač č. 47 (2008) – za tento snímek získal cenu Český lev za vedlejší roli, taktéž cenu získal za film Kajínek (2010), kde si zahrál se svým bratrem Michalem.
Objevil se v seriálech Arabela (1980), Sanitka (1984), Dobrodružství kriminalistiky (1989) nebo Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993).
Jako dabér propůjčil svůj hlas Tomu Hanksovi ve filmu Forrest Gump.
Vladimír Dlouhý zemřel na rakovinu žaludku ve věku 52 let.Kdo byl Vladimír Dlouhý? Životopis Vladimír Dlouhý, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Vladimír Dlouhý

Národnost: česká
Datum narození: 10. 6. 1958
Místo narození: Praha, Česká republika
Datum úmrtí: 20. 6. 2010

Tento text (Vladimír Dlouhý) můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Guacamole? Víte, co je to Asertivita? Znáte pojem Bolid? Rozumíte pojmu Ekzém?

Klíčová slova: wikipedie, datum úmrtí, nežijící, životopis, osobnosti, kdo je Vladimír Dlouhý?, zajímavosti, narození, herectví, popis, herectví, biografie, kdo to je, život, národnost, vysvětlení

Pojem Vladimír Dlouhý je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vladimír Dlouhý ve Wikimedia Commons

Hledat termín Vladimír Dlouhý ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Vladimír Dlouhý ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Vladimír Dlouhý ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Vladimír Dlouhý na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Dlouhý například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Vladimír Dlouhý? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Vladimír Dlouhý? Kdy se narodil Vladimír Dlouhý? Kde se narodil Vladimír Dlouhý? Kdy zemřel Vladimír Dlouhý? Vladimír Dlouhý je v kategorii Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Vladimír Dlouhý kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Dlouhý i v jiné kategorii než je herectví.